آرشیو 160 میلیون سند الکترونیکی توسط سازمان ثبت اسناد

شنبه 19 دی 1394

آرشیو 160 میلیون سند الکترونیکی توسط سازمان ثبت اسناد
نشست خبری شورای قضایی استان روز گذشته با حضور استاندار و ریئس سازمان اسناد و املاک کشور و جمعی از مسئولین برگزار شد.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این نشست خبری گفت: از سال گذشته به منظور کارآمدتر کردن سیستم به سمت آرشیو الکترونیکی اسناد حرکت کرده ایم و تاکنون 160 میلیون سابقه در کشور توسط سازمان ثبت اسناد و املاک به صورت الکترونیکی آرشیو شده که این امر در پیشگیری از مفاسد، پاسخگویی صحیح، شفافیت و ارتقاء سلامت بسیار تاثیرگذار است.
احمد تویسرکانی گفت: در کشور ما اگر به درستی موانع ارزیابی می‌شد، متوجه می‌شدیم که سوء مدیریت‌ها بوده که ما را آن طور که شاید و باید حرکت نداده است و اگر در تدوین برنامه و استراتژی‌های موجود در برنامه‌های توسعه‌ای کشور و سند چشم انداز، حرکت می کردیم، امروز وضعیت بهتری داشتیم.
وی با اشاره به نگاه بلند و همت جدی استاندار کرمان افزود: آینده درخشان و بسیار خوبی در انتظار استان کرمان است.
10 میلیارد دلار پروژه آماده سرمایه‌گذاری
در استان کرمان
استاندار کرمان نیز در این نشست خبری گفت: در استان کرمان بالغ بر 10 میلیارد دلار پروژه آماده سرمایه‌گذاری داریم که لیست آنها را طی دو هفته آینده منتشر می‌کنیم.
علیرضا رزم حسینی با اشاره به اینکه انحراف از برنامه پنجم توسعه و سند چشم انداز یکی از دلایل ناموفق بودن اقدامات توسعه ای کشور بوده است، گفت: اگر این مسائل نبود شاهد روند کاهنده ای در زمینه مشکلات اجتماعی و قضایی بودیم.
تعرض به اراضی دولتی و حاشیه نشینی در شهر کرمان متوقف شد
رئیس کل دادگستری استان کرمان نیز در این نشست خبری گفت: دادگستری استان کرمان با روند افزایشی موجودی در سنوات گذشته روبرو بوده که همواره این امر یکی از معضلات موجود در دستگاه قضایی استان بوده است.
یدالله موحد ضمن اشاره به اینکه دادگستری استان کرمان برنامه ریزی کرد تا روند کاهش موجودی در سنوات را داشته باشد، افزود: در 6 ماهه اول سال 94 نه تنها روند افزایشی 10 تا 15 درصدی را نداشتیم بلکه شاهد روند کاهشی بودیم. وی اظهار داشت: متاسفانه در حوزه فناوری اطلاعات رتبه ی خوبی را در سطح استانی و کشوری نداشته ایم. اما با تلاش و همت همکاران دستگاه قضایی توانستیم رتبه ی اول کشوری را بدست آوریم.
ریئس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به فعال کردن چهار واحد قضایی گفت: امسال در مناطق محروم از جمله فاریاب، جازموریان، ساردوئیه و راین واحدهای قضایی ثابت فعال شده اند.
موحد با اشاره به اینکه امروزه تدابیر پیش گیرانه به مراتب موفق تر از تدابیر کیفری می باشند، اظهار داشت: در حوزه مقابله با مفاسد اقتصادی نیز شورای مبارزه با مفاسد اقتصادی در استان کرمان شکل گرفته و آثار و پیامدهای مثبت این کار خود را به خوبی نشان داده است.
وی افزود: تعرض به اراضی دولتی و حاشیه نشینی در شهر کرمان متوقف شده و ساماندهی حاشیه نشینی در حال انجام است.
پس از پایان این نشست خبری با حضور احمد تویسرکانی معاون قوه قضاییه، حمید ذکااسدی معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان و جمعی از مسئولان قضایی و اجرایی درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی شهید بهشتی در کرمان افتتاح شد.

استانداردادگستریراینرزم حسینیزلزلهکرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *