در نشست خبری کنسرت گروه سازهای کوبه ای پاسارگاد عنوان شد/ برگزاری کنسرت به نفع موسسه خیریه زنجیره امید

منتشر شده در صفحه جامعه | شماره 532

نشست خبری کنسرت گروه سازهای کوبه ای پاسارگاد شامگاه شنبه در محل هنرستان هنرهای زیبا با حضور جمعی از پیشکسوتان موسیقی برگزار شد.
در ابتدای این نشست خبری، گروه تنبک نوازی پاسارگاد اجرای زیبایی را داشتند که با استقبال حاضران روبرو شد.
بعد از اجرای زیبای گروه تنبک نوازی پاسارگاد، مدیرمسئول موسسه کوبانگ خنیاگر خواست روی سن آمد. علی فلاح ضمن تشکر از حاضران گفت: فکر می کنم که برگزاری نشست خبری موسیقی می تواند برای موسیقی کرمان اتفاق بسیار خوبی باشد و موجب صمیمت ، مطلع شدن از حال و فعالیت هنرمندان از یکدیگر شود.
فلاح فعالیت های گروه کوبانگ خنیاگر را اینگونه توضیح داد: موسسه ی کوبانگ خنیاگر حدود یک سال است که با هدف حمایت از موسیقی فاخر فعالیت خود را شروع کرده است و مفتخریم که تا کنون توانسته ایم ۵ کنسرت برگزار کنیم. خوشبختانه ۴ تا از این کنسرت ها بومی و توسط گروه های موسیقی کرمانی بوده است.
وی افزود: کارگاه آهنگ سازی را با حضور علی قمصری برگزار کردیم و خوشبختانه آقای قمصری و شرکت کنندگان در این کارگاه از کیفیت کار راضی بوده اند. مدیر مسئول موسسه کوبانگ خنیاگر اضافه کرد: در حال حاضر مشغول تهیه دو آلبوم هستیم که کار هر دو آلبوم توسط افراد بومی در حال انجام است.
وی با اشاره به مشکلات پیش رو هنرمندان برای اجرای کنسرت های بومی گفت: یکی از مشکلات ما این است که خیلی سخت می توان خانواده های کرمانی را مجاب کرد که برای حضور در کنسرت حاضر شوند و من فکر می کنم به این دلیل است که هنوز برای خانواده های کرمانی هزینه کردن برای کنسرت جا نیافتانده است. دومین مشکل ما هم متاسفانه جذب اسپانسر است.
مدیر مسئول موسسه کوبانگ خنیاگر تصریح کرد: ما هنرمندان باید دست یکدیگر را بگیریم و حامی یکدیگر باشیم و اقدام به برگزاری نشست های خبری کنیم که می تواند به حل مشکلات پیش رو برای برگزاری کنسرت ها کمک کند وامیدوارم که برگزاری نشست های خبری کنسرت ها ادامه داشته باشد. وی گفت: موسسه کوبانگ خنیاگر آماده همکاری و حمایت از هنرمندان برای برگزاری کنسرت های موسیقی است.
فلاح در پایان از موسسه زنجیره امید و اداره کل ارشاد اسلامی، خصوصا آقای جوشایی تشکر و قدردانی کرد و اظهار داشت: ایشان را فردی دوراندیش و موفق است.
سخنران بعدی این نشست خبری سرپرست گروه سازهای کوبه ای پاسارگاد بود.
شهروز شعاعی با اشاره به خاطره انگیز بودن اجرای نوروز اظهار داشت: ساز زدن در کنار اولین استادم جناب کاویانی و دوم اینکه بعد از ۱۳ سال جای استاد بزرگوارم آقای توحیدی نشستم و ساز زدم موجب شد این اجرا برای من خیلی خاطره انگیز شود. شعاعی افزود: گروه پاسارگاد ۱۲ سال است که با هدف فعالیت در زمینه ی سازه های کوبه ای در حال فعالیت است و در این مدت اشتباهاتی داشته که تلاش کرد با توجه به نظر و انتقادات پیشکسوتان موسیقی نواقص را برطرف کند.
سرپرست گروه سازهای کوبه ای پاسارگاد گفت: هسته ی اولیه گروه علی، پیام، صالح و دانیال از دوستانم بودند که زحمت های فراوانی کشیدند و در حال حاضر قصد برگزاری پنجمین کنسرت را داریم که از ابتدای کار سعی کردیم با گذشت زمان نواقص کار را برطرف کنیم. وی تصریح کرد: در گروه از نوازنده های خانم استفاده کردیم که در جشنواره آوای کویر رتبه ی دوم گروه نوازی کوبه ای را کسب کردند که تنظیم این گروه توسط خانم وثوقی انجام گرفته است.
شعاعی افزود: برای اولین بار در طول فعالیت گروه پاسارگاد از نوازنده ی ساز ملودی استفاده کردیم که موجب همکاری مجید محیط با گروه ما شد. سرپرست گروه سازهای کوبه ای پاسارگاد در پایان صحبت هایش از خانواده های گروه تنبک نوازی پاسارگاد به پاس صبر و همکاری هایی که داشته اند تشکر ویژه کرد.
خواست که به روی صحنه بیایند و آقای.
آقای کاویانی از حضور مهمانان ابراز خوشحالی و قدردانی کرد.
قدردانی از پیشکسوتان
نماینده موسسه زنجیره امید هم در این نشست گفت: موسسه زنجیره امید از سال ۸۹ در کرمان با هدف کمک مالی برای درمان کودکان زیر ۱۸ سال که مشکلات قلبی، ارتوپدی و ترمیمی دارند فعالیت خود را شروع کرد. سعید زلفی افزود: در طی سال های گذشته با توجه به اینکه یک نهاد مردمی هستیم و از سوی دولت حمایت نمی شویم سعی کردیم که حمایت ها و کمک های مردمی را داشته باشیم و در کنارش کارهای فرهنگی را در طول سال انجام دهیم. همچنین همکاری ما با گروه پاسارگاد اولین همکاری نیست و از همکاری با این گروه خوشنودیم به دلیل اینکه گروهی هستند که با صداقت همکاری لازم را با ما دارند.
وی ادامه داد: ما می توانیم نقطه اتصال بین مخاطب کرمانی و گروه های کنسرت باشیم. با توجه به اینکه خیلی از مردم موسسه زنجیره امید را دوست دارند خوشبختانه استقبال مردم از برنامه ها تا به حال خوب بوده است. وی در پایان اظهار داشت: امیدواریم که همکاری ما با گروه های موسیقی ادامه داشته باشد.
در این نشست خبری همچنین از آرمین کاویانی، عطااله مشرف زاده، فواد توحیدی از مدرسان و پیشکسوتان موسیقی و مجید محیط تقدیر شد و علی فلاح و شهروز شعاعی یادبودهایی را به این پیشکسوتان و مدرسان موسیقی اهدا کردند. در پایان نشست هم کلیپی از تمرین گروه پاسارگاد پخش شد.
گفتنی است زمان برگزاری کنسرت گروه سازهای کوبه ای پاسارگاد ۱۷ و ۱۸ دی ماه در محل پارک مادر – تالار ایرج بسطامی می باشد. علاقمندان برای تهیه بلیط این کنسرت می توانند به فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی چشم انداز خیابان شفا و فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی آریا چهارراه اقبال مراجعه کنند.

15

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :