اخبار آبفا

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره 532

بیش از ۳۵۰۰ دستگاه کنتور خراب در کرمان تعویض شد
طی هشت ماه نخست سال جاری ۳۵۸۱ دستگاه کنتور خراب در شهرستان کرمان تعویض شد. غلامرضا زین الدینی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان کرمان گفت: به منظور اصلاح الگوی مصرف و توزیع بهینه آب و همچنین جلوگیری از هدررفت آب از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه، ۳۵۸۱ دستگاه کنتور خراب در شهرهای اختیارآباد (۲۶)، اندوهجرد (۲۷)، باغین (۷۵)، جوپار (۵۴)، چترود (۱۶)، راین (۷۶)، زنگی آباد (۸۳)، شهداد (۳۷)، کاظم آباد (۱۸)، کرمان (۲۶۶۱)، گلباف (۴۷)، ماهان (۳۸۹) و محی آباد (۷۲) دستگاه تعویض گردید.
زین الدینی در پایان یادآور شد: تعویض کنتورهای خراب علاوه بر اینکه از پرت بیش از اندازه آب و اثرات منفی آن بر تأسیسات آب رسانی جلوگیری می کند، شرایط لازم جهت کنترل مصرف و خدمات رسانی شایسته تر به مشترکین و شهروندان را نیز فراهم می نماید.

کسب مقام سوم تیم صنعت آب و برق کرمان در مسابقات سراسری تنیس روی میز وزارت نیرو
سیزدهمین مسابقات سراسری تنیس روی میز برادران و پیشکسوتان وزارت نیرو، یادواره شهدای صنعت آب و برق کشور با حضور ۴۴ تیم و ۲۲۰ نفر از ورزشکاران صنعت آب و برق کشور، در شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) برگزار شد. در این مسابقات که به میزبانی شرکت برق منطقه‌ای فارس و مشارکت هیات ورزش صنعت آب و برق فارس و در سه بخش تیمی، انفرادی و دوبل انجام شد در بخش انفرادی ،تیم صنعت آب و برق مقام سوم را بدست آورد.

بیش از ۴۰ فقره انشعاب غیرمجاز در کهنوج قطع شد
طی آذر ماه ۴۱ فقره انشعاب غیرمجاز در کهنوج قطع و جمع آوری شد. رضا بهرامی سرپرست امور آب و فاضلاب شهرستان کهنوج از قطع و جمع آوری ۴۱ فقره انشعاب غیرمجاز در کهنوج خبر داد. وی افزود: صاحبان انشعابات ذکر دشه، با توجه به مصرف بی رویه از آب، باعث افت فشار در شبکه توزیع آب شهری می شدند که با جمع آوری و قطع انشعابات این مشکل بر طرف گردید. بهرامی در ادامه بیان داشت: ۶ فقره از این انشعابات تبدیل به مجاز و ۴۱ فقره نیز قطع و جمع آوری گردید.

تعمیر خط ۲۰۰ خیابان شهید قدوسی کرمان
شکستگی خط ۲۰۰ خیابان شهید قدوسی کرمان با همت کارکنان امور آب کرمان برطرف شد. روح الله ابارقی مدیر شبکه توزیع آب شهر کرمان گفت: بارش باران در یک شنبه گذشته باعث جمع شدن آب در خیابان قدوسی (توکل آباد ) شد که موجب نفوذ آب سطحی در قنات زیرزمینی و درنهایت نشست زمین گردید. وی افزود:این نشست زمین باعث شکستگی خط ۲۰۰ خیابان نیز گردید که با تلاش همکاران امور آب کرمان مسیر بستر سازی و خط شبکه که از ساعات اولیه صبح آغاز شده بود در ساعت ۳ و نیم عصر به پایان رسید.

در ایام دهه فجر، ۹ حلقه چاه در کرمان وارد مدار بهره برداری می‌شود
۹ حلقه چاه به عمق ۲۵۰۲ متر در ایام الله دهه فجر در شهر کرمان وارد مدار بهره برداری می شود. غلامرضا زین الدینی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان کرمان گفت: به منظور کمک به منابع تامین آب شهر کرمان و جلوگیری از بحران کم آبی در تابستان سال آینده، ۹ حلقه چاه در ایام دهه فجر وارد مدار بهره برداری می شود. وی افزود: چاههای ذکر شده در دشت حسین آباد و دشت جوپاری به عمق ۲۵۰ متر حفر شده اند که در حال حاضر عملیات تجهیز و اجرای خطوط آب و برق آنها در حال انجام می باشد. گفتنی است در حال حاضر آب شرب شهر کرمان از طریق ۱۰۴ حلقه چاه تامین می شود.

31

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :