اخبار آبفا

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره 532

بیش از 3500 دستگاه کنتور خراب در کرمان تعویض شد
طی هشت ماه نخست سال جاری 3581 دستگاه کنتور خراب در شهرستان کرمان تعویض شد. غلامرضا زین الدینی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان کرمان گفت: به منظور اصلاح الگوی مصرف و توزیع بهینه آب و همچنین جلوگیری از هدررفت آب از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه، 3581 دستگاه کنتور خراب در شهرهای اختیارآباد (26)، اندوهجرد (27)، باغین (75)، جوپار (54)، چترود (16)، راین (76)، زنگی آباد (83)، شهداد (37)، کاظم آباد (18)، کرمان (2661)، گلباف (47)، ماهان (389) و محی آباد (72) دستگاه تعویض گردید.
زین الدینی در پایان یادآور شد: تعویض کنتورهای خراب علاوه بر اینکه از پرت بیش از اندازه آب و اثرات منفی آن بر تأسیسات آب رسانی جلوگیری می کند، شرایط لازم جهت کنترل مصرف و خدمات رسانی شایسته تر به مشترکین و شهروندان را نیز فراهم می نماید.

کسب مقام سوم تیم صنعت آب و برق کرمان در مسابقات سراسری تنیس روی میز وزارت نیرو
سیزدهمین مسابقات سراسری تنیس روی میز برادران و پیشکسوتان وزارت نیرو، یادواره شهدای صنعت آب و برق کشور با حضور 44 تیم و 220 نفر از ورزشکاران صنعت آب و برق کشور، در شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) برگزار شد. در این مسابقات که به میزبانی شرکت برق منطقه‌ای فارس و مشارکت هیات ورزش صنعت آب و برق فارس و در سه بخش تیمی، انفرادی و دوبل انجام شد در بخش انفرادی ،تیم صنعت آب و برق مقام سوم را بدست آورد.

بیش از 40 فقره انشعاب غیرمجاز در کهنوج قطع شد
طی آذر ماه 41 فقره انشعاب غیرمجاز در کهنوج قطع و جمع آوری شد. رضا بهرامی سرپرست امور آب و فاضلاب شهرستان کهنوج از قطع و جمع آوری 41 فقره انشعاب غیرمجاز در کهنوج خبر داد. وی افزود: صاحبان انشعابات ذکر دشه، با توجه به مصرف بی رویه از آب، باعث افت فشار در شبکه توزیع آب شهری می شدند که با جمع آوری و قطع انشعابات این مشکل بر طرف گردید. بهرامی در ادامه بیان داشت: 6 فقره از این انشعابات تبدیل به مجاز و 41 فقره نیز قطع و جمع آوری گردید.

تعمیر خط 200 خیابان شهید قدوسی کرمان
شکستگی خط 200 خیابان شهید قدوسی کرمان با همت کارکنان امور آب کرمان برطرف شد. روح الله ابارقی مدیر شبکه توزیع آب شهر کرمان گفت: بارش باران در یک شنبه گذشته باعث جمع شدن آب در خیابان قدوسی (توکل آباد ) شد که موجب نفوذ آب سطحی در قنات زیرزمینی و درنهایت نشست زمین گردید. وی افزود:این نشست زمین باعث شکستگی خط 200 خیابان نیز گردید که با تلاش همکاران امور آب کرمان مسیر بستر سازی و خط شبکه که از ساعات اولیه صبح آغاز شده بود در ساعت 3 و نیم عصر به پایان رسید.

در ایام دهه فجر، 9 حلقه چاه در کرمان وارد مدار بهره برداری می‌شود
9 حلقه چاه به عمق 2502 متر در ایام الله دهه فجر در شهر کرمان وارد مدار بهره برداری می شود. غلامرضا زین الدینی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان کرمان گفت: به منظور کمک به منابع تامین آب شهر کرمان و جلوگیری از بحران کم آبی در تابستان سال آینده، 9 حلقه چاه در ایام دهه فجر وارد مدار بهره برداری می شود. وی افزود: چاههای ذکر شده در دشت حسین آباد و دشت جوپاری به عمق 250 متر حفر شده اند که در حال حاضر عملیات تجهیز و اجرای خطوط آب و برق آنها در حال انجام می باشد. گفتنی است در حال حاضر آب شرب شهر کرمان از طریق 104 حلقه چاه تامین می شود.

31

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 20
  • دیروز: 444
  • هفته: 2,517
  • ماه: 9,615
  • سال: 106,313