لیست منتسب به جامعه مدرسین و روحانیت تکذیب شد

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره 532

در حالی که کمتر از ۲۲ روز دیگر به پایان مهلت رسیدگی به صلاحیت داوطلبان مجلس خبرگان باقی است؛ گمانه زنی ها درباره لیست های انتخاباتی به اوج خود رسیده است. به گزارش خبرآنلاین شنبه در گروه های تلگرامی و برخی سایت‌های خبری دو لیست ۱۵ و ۱۶ نفره از اسامی مورد حمایت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز در انتخابات خبرگان منتشر شد. در لیست ۱۵ نفره اسامی این آیات و حجج اسلام به چشم می خورند: ۱- احمد جنتی ۲- محمدتقی مصباح یزدی ۳- قربانعلی دری نجف آبادی ۴- محمدعلی تسخیری ۵- ابراهیم امینی نجف آبادی ۶- محمدباقر باقری کنی ۷- محمد امامی کاشانی ۸- محمد محمدی ری شهری ۹- سید محمد غروی ۱۰- حسن روحانی ۱۱- محمدعلی موحدی کرمانی ۱۲- ابوالفضل میر محمدی ۱۳- سید محمدرضا مدرسی یزدی ۱۴- علیرضا اعرافی ۱۵- علی مومن
نام آیت الله یزدی در این لیست نیست. اما در لیست ۱۶ نفره، آیت الله یزدی به عنوان یکی از کاندیداهای مورد حمایت جامعه مدرسین در تهران به این لیست اضافه شده است. اگرچه پیش از این حجت الاسلام مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت به خبرآنلاین گفته بود در یک تقسیم کار از پیش تعیین شده، جامعه روحانیت قرار است به موضوع انتخابات مجلس و جامعه مدرسین به موضوع انتخابات خبرگان بپردازد، اما لیست ۱۵ نفره به عنوان لیست مورد نظر جامعه روحانیت در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود. این لیست‌ها که منتشر شد، حجت الاسلام حسین ابراهیمی در تماس خبرنگار خبرآنلاین، گفت که اصلا این تشکل روحانی، شنبه جلسه ای نداشته است. خبری که حجت الاسلام مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز نیز آن را تایید کرد اما پاسخ دقیق تر درباره لیست منتشر شده را به حجت الاسلام سیدرضا تقوی دیگر عضو این تشکل واگذار کرد. البته او هم حاضر به پاسخگویی نشد و در پاسخ به خبرآنلاین، گفت که جلسات متعددی دارد و فرصت برای گفت و گو ندارد.
اما از سوی دیگر آیت الله محمد غروی عضو جامعه مدرسین در رابطه با صحت این لیست ها به خبرآنلاین گفت که «اگر این لیست در سایت جامعه مدرسین منتشر شده باشد، اعتبار دارد، اما در غیر این صورت قابل اتکا نیست».

17

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :