مردم کرمان به اعدام شیخ نمر اعتراض کردند

دوشنبه 14 دی 1394

تجمع مردم کرمان در اعتراض به شهادت آیت‌الله نمر مقابل کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان برگزار شد. به گزارش خبرگزاری فارس این تجمع در محکومیت جنایات وحشیانه وهابیت با آیاتی از کلام‌الله مجید آغاز شد و حاضران جنایت رژیم آل‌سعود را در اعدام و به شهادت رساندن عالم شیعی آیت‌الله نمر محکوم کردند. شرکت‌کنندگان در این تجمع با در دست داشتن پلاکاردهایی، فریاد «مرگ بر آل‌سعود»، «مرگ بر صهیونیست» و «مرگ بر آمریکا» سردادند. یکی از روحانیان حاضر در این تجمع که اجرا برنامه را به عهده داشت، همه را به مرور در آیات قرآن کریم فراخواند و اظهار داشت: استکبارستیزی در آیات‌ متعددی از قرآن کریم مورد تاکید قرار گرفته‌است. وی گفت: استکبارستیزی در وجود حکام عربستان سعودی نیست آنان با نشست و برخواست با مستکبران نشان از همراهی با ظالم دارند.
امام جمعه کرمان: شیخ نمر به جرم انتقاد شهید شد
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: شیخ نمر فردی عالم و یکی از دانشمندان بزرگ دینی بود که به جرم انتقاد از اوضاع عربستان سعودی به شهادت رسید. به گزارش ایرنا آیت الله سید یحیی جعفری دیروز در جمع خبرنگاران در دفتر امام جمعه کرمان افزود: شیخ نمر باقر النمر یکی از علمای برجسته سعودی بود که 10 سال در حوزه های علمیه ایران و بعد از آن در سایر کشورها تحصیل کرد. وی اظهار کرد: انتقاد حق ملت ها و انسان هاست بویژه در جایی که ظلم و ستم به مردم روا می شود.
امام جمعه کرمان گفت: گردن بیش از 40 نفر را در عربستان با شمشیر زدند که شیخ نمر یکی از آنها بود در حالی که کشورهای دنیا مانند آمریکا و کشورهای غربی واکنش مناسبی از خود نشان ندادند و نخواهند داد زیرا عربستان مزدور و نوکر آنهاست. وی ادامه داد: اما کشورهای اسلامی مانند لبنان، ایران، پاکستان، عراق و سایر کشورها واکنش نشان دادند. آیت الله جعفری گفت: مردم دنیا می فهمند و نهادهای بین المللی بیدارند و توجه دارند و بسیاری از مردم شهادت شیخ نمر را محکوم کردند در حالی که عربستان این حرف را نمی فهمد و به راه خود ادامه می دهد زیرا صهیونیست ها و آمریکایی ها پیشتیبان آن هستند. وی افزود: شهادت شیخ نمر را به همه آزادگان و مسلمین عالم و کسانی که اینگونه مسایل را درک می کنند تسلیت می گویم.
وی گفت: رژیم پلید و فاسد سعودی ارتجاعی ترین نظام در منطقه و بلکه در دنیاست و این غصه را چگونه می توان تحمل کرد که نظام و رژیم حاکم کشوری اسلامی که اماکن مقدسه مسلمان را در خود جای داده است اینقدر ظالم و ستمگر باشند. نماینده ولی فقیه در استان کرمان اظهار کرد: آمریکایی ها و غربی ها از اقدامات رژیم سعودی حمایت می کنند. وی گفت: رژیم سعودی مجلس و انتخابات ندارد و حکومت در این رژیم عجیب و غریب، موروثی است.
نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله: آل سعود به زودی زمین گیر می شود
به گزارش ایسنا حجت ‌الاسلام محمدعلی محسن ‌زاده، مسئول نمایندگی ولی ‌فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان تجمع صبح دیروز گفت: دستان آل‌ سعود همانند صهیونیست‌ های پلید آغشته به خون انسان ‌های مومن و مسلمان و هزاران عالم از مکتب اهل‌بیت(ع) و اهل سنت است. وی افزود: آل‌ سعود باید بداند که لشکر سفیانی تربیت شده دست وی، به زودی زمین‌ گیر می‌ شود و دورانش به پایان می ‌رسد و آل‌ سعود با شهادت شیخ نمر در اهداف الهی مکتب اهل‌ بیت(ع) سرعت بخشید و زمینه را برای اضمحلال حاکمیت سراسر فساد خود فراهم آورد.
نماینده ولی ‌فقیه در سپاه ثارالله کرمان بیان کرد: شهید آیت ‌الله نمر فریاد آزادیخواهی مردم مظلوم و تحت ستم عربستان بود، فریادهایی که به دلیل ظلم آل‌ سعود در سینه‌ها حبس شده از زبان شیخ نمر اوج می‌گرفت. حجت ‌الاسلام محسن‌زاده اظهارکرد: آیت‌ الله نمر آزادی‌ خواهان سرزمین حجاز را برای آزادی از یوغ فرقه انگلیسی تربیت کرده که حکام آن نوکر تمام استکبار هستند.
نماینده ولی فقیه در سپاه ثارالله کرمان گفت: تروریسم تکفیری که در سراسر جهان اسلام دیده می‌شود، دست پرورده این رژیم خون‌آشام است و ناکارآمدی آنها را به جایی رساند که شیخ نمر را از زندگی مادی حذف کنند. وی بیان کرد: اعدام شیخ نمر نشان از خلق و خوی داعشی آل‌ سعود دارد، بنیان تفکر تکفیری داعش از این خاندان کفتارصفت مورد حمایت آمریکا بر‌می‌ خیزد.
حجت‌ الاسلام محسن‌زاده خاطرنشان کرد: رژیم سعودی با هدف شکاف میان مسلمانان و شیعه و سنی به شهادت شیخ نمر روی آورد، اما خون این شهید در رگ‌های مسلمانان می‌جوشد و به زودی بنیان آنها را برمی‌کند و خون این عالم وارسته به فروپاشی آل‌سعود سرعت می‌بخشد.
لازم به ذکر است، در این تجمع حاضران جنایت رژیم آل ‌سعود را در اعدام و به شهادت رساندن عالم شیعی آیت‌ الله نمر را محکوم کردند و با در دست داشتن پلاکاردهایی، فریاد مرگ بر آل ‌سعود، مرگ بر صهیونیست و مرگ بر آمریکا سردادند.

امام جمعهزلزلهکرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *