توفانی در راه نیست

منتشر شده در صفحه صفحه اول 531 | شماره 531

توفانی در راه نیست

وزش باد شدید در شهر کرمان در روز گذشته باعث شد شایعه ای میان مردم مبنی بر وقوع طوفان شدید در چند روز آینده پخش شود. شایعه ای که با تکذیب مدیرکل بحران استانداری کرمان مواجه شد. مدیر کل ستاد بحران و حوادث غیرمترقبه استانداری کرمان گفت: احتمال وقوع طوفان در استان کرمان شایعه است. به گزارش ایسنا محسن صالحی درباره احتمال وقوع طوفان در استان کرمان گفت: اینکه گفته می‌شود در چند روز آینده در کرمان طوفان مهیبی رخ خواهد داد، کاملا شایعه است.
میترا یاوری کارشناس اداره کل پیش‌بینی هواشناسی استان کرمان هم درباره آخرین وضعیت هوا در استان کرمان گفت: با بررسی نقشه‌های هواشناسی در می یابیم که احتمال وقوع طوفان در استان صحت ندارد و فقط شاهد وزش باد در استان بودیم که این وزش بیشتر شهرهای شمالی استان کرمان را در بر گرفت. این کارشناس هواشناسی با اشاره به سرعت باد در استان ادامه داد: سرعت باد در شهر کرمان 7 متر بر ثانیه بود اما بیشترین سرعت باد را در شهرستان لاله زار با سرعتی در حدود 20 متر بر ثانیه را شاهد بودیم. وی با اشاره به ورود سامانه ناپایدار جوی از جنوب غرب استان گفت: تا یکشنبه این وزش باد در استان وجود خواهد داشت، اما عمده شدت آن دیروز بود، ضمن آنکه این وزش باد مقداری دید را کاهش داد بطوری که بیشترین کاهش دید را در شهرهای شمالی استان و در شهرستان انار با 2 کیلومتر را شاهد بودیم. یاوری عنوان کرد: برای امروز فقط ناپایداری‌ها را به شکل وزش باد شدید، ریزش باران و در ارتفاعات بارش برف را پیش بینی می کنیم، که ابتدا شمال و غرب استان را در بر خواهد گرفت، پس از آن جنوب و در نهایت جنوب شرق استان را در بر خواهد گرفت.
بسته شدن دو راه در استان کرمان
جانشین پلیس راه استان کرمان هم گفت: مسیرهای بردسیر – سیرجان و فهرج – زاهدان به دلیل وقوع توفان نبسته شد. به گزارش ایرنا سرهنگ علی رضایی افزود: این مسیرها از ساعت 12 و 55 دقیقه دیروز مسدود شد.
کاهش دید در فهرج به کمتر از پنج متر رسید
رئیس اداره راه و شهرسازی فهرج هم گفت: به علت وزش توفان شدید شن، محور کرمان – زاهدان در حوالی فهرج مسدود شد. به گزارش فارس محمد اقبالی اظهار داشت: توفان شن مسافران محور ترانزیتی کرمان – زاهدان را در حوالی فهرج تا شورگز زمین‌گیر کرد و این محور مسدود شد. رئیس اداره راه و شهرسازی فهرج با بیان اینکه وزش توفان شن از ساعت 12 ظهر در این محور آغاز شد بیان داشت: شعاع دید به کمتر از پنج متر رسید.

23

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :