کلینیک زیبایی پیام ما

شنبه 12 دی 1394

در این ستون قصد داریم پاسخ سوالات پزشکی خوانندگان مان را در زمینه های مختلف پزشکی بدهیم. همچنین توصیه های مهم سلامتی را از زبان خود پزشکان داشته باشیم.
خوانندگان محترم لطفا سوالات خود را در رابطه با تمام رشته های تخصصی پزشکی را به شماره 10009353412500 پیامک کنید تا از طریق دکتر صفا با پزشکان متخصص حاذق شهرمان در میان گذاشته و پاسخ را در این ستون چاپ کنیم.
شماره تلفن مطب دکتر صفا: 32478203
www.drsafa.org
با پیوستن به کانال تلگرام مرکز پزشکی زیبایی دکتر صفا از مهمترین و جدیدترین خدمات زیبایی این مرکز مطلع شده و از خدمات مشاوره رایگان و انلاین بهره ببرید.
Telegram.me/safacenter

2693…0933
دختری 18ساله هستم و سؤالم این است که چطور می‌شود بازوها را لاغر کرد؟
پاسخ: خانم محترم از نظر علمی و به صورت اصولی امکان لاغر کردن یک یا چند عضو به صورت هدفمند وجود ندارد ولی با ترفندهایی می‌توان به طور موقت جابه‌جایی‌هایی را ایجاد کرد که البته خالی از عوارض نیست و علاوه بر آن به طور دائم دوام ندارد. بنابراین برای شکیل‌تر و جمع و جور کردن بازوها می‌توان از ورزش‌های کششی و انبساط و انقباض سیستماتیک استفاده کرد یا با قبول هزینه‌های سرسام‌آور و دردهای طاقت‌فرسا چند سانتی‌متر از قطر بازوها را از طریق جراحی کاست.
2791…0936
دختری 16ساله با قد 180 سانتی‌متر و وزن 60 کیلوگرم هستم. با وجود اینکه تناسب‌اندام دارم احساس می‌کنم اندکی شکم دارم. در صورتی که از خوردن تنقلات پرهیز می‌کنم. در این مورد توصیه شما چیست؟
پاسخ: با داشتن قد استثنایی 180 سانتی‌متر و کمبود وزنی معادل 12 کیلوگرم دور از انتظار است که شکم برآمده‌ای داشته باشید. در هر صورت انجام ورزش‌هایی که عضلات شکم شما را تقویت کندو انقباض شکمتان در هر فرصتی که دست می‌دهد، منجر به تقویت مقاومت عضلات شکم در قبال فشار دستگاه گوارشی‌تان خواهد شد. بنابراین ورزش را آغاز کنید و ادامه دهید.
9424…0913
پسری 17ساله با قد 163 سانتی‌متر و سن استخوانی 13/5 هستم. آیا راهی برای افزایش قد من وجود دارد؟
معمولاپسرها دیرتراز دخترخانم‌ها به مرحله بلوغ می‌رسند ولی فرصت طولانی‌تری برای افزایش قد پیش‌رو دارند. حاصل جمع قد پدر و مادر را با عدد 13 جمع و سپس تقسیم بر 2 کنید. عدد به دست آمده، قد تقریبی شما را در پایان فرایند آغاز و انجام بلوغ‌تان مشخص می‌کند،هرچند ظرفیت به ارث رسیده به طور غیرمستقیم تحت تاثیر ژن‌های رسیده از شاخه پدری و مادری نیز قابل تغییر بوده و می‌تواند بیشتر یا کمتر از محاسبات اولیه نتایجی را موجب شود.
4131…0936
پوست چربی دارم و وقتی صابون می‌زنم خیلی پوسته‌پوسته می‌شود. چه کار کنم؟
پاسخ: در مواردی که شخص پوستی چرب و مستعد جوش دارد، بهترین توصیه استفاده از محلول‌ها یا لوسیون‌های مخصوص پوست چرب و شستن پوست با آب سرد و خشک کردن آن با دستمال کاغذی نرم و لطیف است. شستن صورت یک یا دوبار به این صورت تا حد زیاد وضعی بهتر برای پوست ایجاد می‌کند ولی در صورتی که زمینه جوش در صورت باشد، بهتر است فرد تحت نظر پزشک متخصص درمان شود.
5671…0935
آیا ریزش مژه‌ها می‌تواند از استرس و ناراحتی باشد؟
پاسخ: بله. ریزش مژه‌ها می‌تواند از استرس و ناراحتی باشد اما در کل علل مختلفی وجود دارد که سر دسته آنها کمبود مواد معدنی از قبیل آهن، روی، سلنیوم و منگنز است. لازم به ذکر است که استرس، خونریزی، جراحی، طلاق، مهاجرت و سوختگی نیز می‌توانند باعث ریزش مژه و ابروها شوند.

پزشکیزلزله
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.