حضور گسترده مردم بصیر کرمان در راهپیمایی 9 دی

منتشر شده در صفحه خبر | شماره 529

حضور گسترده مردم بصیر کرمان در راهپیمایی 9 دی

تجمع بزرگ مردم کرمان به مناسبت گرامی داشت حماسه 9 دی با حضور اقشار مختلف مردم، مسئولین و روحانیون صبح دیروز در کرمان برگزار شد. در آغاز این مراسم تجمع کنندگان شعارهای «حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست»، « راه خمینی پاینده باد رهبر ما خامنه‌ای زنده باد»، «مرگ بر اسراییل»، «مرگ بر آمریکا»،« مرگ بر منافق فتنه گر» و … سر دادند.
مهدی صدفی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرمان در ارتباط با حماسه 9 دی گفت:ملت ایران از روزهای آغازین پیروزی انقلاب اسلامی شاهد توطئه های مختلف دشمنان نظام جمهوری اسلامی جهت براندازی نظام جمهوری اسلامی بوده و هستند. وی بیان کرد: بدخواهان ملت با ایجاد تنش و بلوا در سطح جامعه و اختلافات قومی و مذهبی بین قبایل مختلف، بمب گذاری ها، جنگ تحمیلی، جنگ نرم، شایعات و جریان های گوناگون در جهت براندازی نظام فعالیت داشته اند.
وی گفت: ملت شریف ایران دو روز بعد از هفتم دی ماه به میدان آمدند و با حضور در راهپیمایی خودجوش و مردمی در سراسر کشور از جمله استان کرمان تمامی ترفندهای دشمنان را نقش بر آب کردند. صدفی بیان کرد: 9 دی ماه پیام هایی را به دنبال داشت که مهمترین آن پایبندی همیشگی به ارزش های انقلابی و دینی بویژه مذهبی آحاد ملت بود چرا که ملت ما واقعا به این ارزش ها پایبند هستند، ملتی ولایتمدار که پایبندی خود را در حماسه 9 دی ماه به نمایش گذاشت. وی گفت: نفی سلطه زورگویان و زیاده خواهان، پیروی از امام شهیدان در جهت حفظ آرمان های نظام و اعتقاد راسخ به اصل ولایت فقیه و رهبری و وفاداری مردم نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی از جمله پیام های واقعه نهم دی ماه بود.
وی به دستاوردهای این روز اشاره کرد و افزود: به نمایش گذاشتن پایبندی مردم به ارزش های دینی، اقتدار مردمی و معنوی انقلاب و رهبری، انزوای سیاسی و مردمی جریان فتنه، آشکار شدن نقش نیروهای مردمی مدافع نظام، تجدید بیعت مردم با نظام جمهوری اسلامی، عقب نشینی دشمنان نظام، انسجام و تحکیم وحدت ملی و در عرصه خارجی اذعان غرب به قدرت ملت ایران، حفظ استقلال سیاسی و تحرک بخشی به بیداری اسلامی از دستاوردهای این حماسه ملی است. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه 9 دی یکی از روزهای بزرگ و ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است گفت: 9 دی نور بصیرت الهی در دل های امت بود. وی بیان کرد: از جمله رویکردهای ستاد بزرگداشت نهم دی ماه استان کرمان فعالیت در راستای تحکیم ارکان نظام و انقلاب اسلامی، تبیین جایگاه ولایت و نقش رهبری در هدایت و سکان داری نظام و مقابله با بحران ها، مردمی بودن و فراگیر بودن برنامه هاست.
وی در پایان خاطر نشان کرد: در موضوعات مختلف معمولا دو بعد تبیینی و تبلیغی را در نظر می گیرند و ما در مرحله اول بعد تبیینی موضوع را مد نظر قرار دادیم و تصمیم گرفتیم به تبیین موضوع 9 دی و عوامل تشکیل دهنده و پیام واقعه هفتم دی ماه و عوامل و دست های آشکاری که در این جریان دخیل بودند و کارکردهای این روز به عنوان تبیین واقعی و عمیق جریان نهم دی ماه به عنوان رویکرد اصلی مد نظر قرار گیرد.

23

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :