شهردار بم : برندهای ایرانی برای حمایت از تیم فوتبال بانوان بم پا پیش بگذارند

یکشنبه 06 دی 1394

شهردار بم :
برندهای ایرانی برای حمایت از
تیم فوتبال بانوان بم پا پیش بگذارند

قهرمانی تیم فوتبال بانوان شهرداری شهرستان بم در تورنومنت بلژیک بهانه ای بود تا با سرمربی و مدیرعامل این تیم شهرستانی گفتگویی داشته باشیم . ابتدا اوضاع تیم را از مدیر عامل آن که شهردار بم هم هستند جویا شدیم.
آقای «ریاضی» با توجه به بودجه محدود شهرداری در حمایت تیم فوتبال بانوان به مشکلی برخوردید یا خیر؟
تیم فوتبال بانوان شهرداری از چند سال پیش توسط مسئولین وقت شهرداری فعالیت و شروع به کار کرده است در دوران مدیریت اینجانب در شهرداری و با در نظر گرفتن بودجه سالیانه خود مبالغی تحت عنوان مسائل ورزشی و فرهنگی در نظر گرفته ایم و با توجه به حمایتهایی که از قبل شده است ما هم توجه اصلی خود را روی ورزش فوتبال معطوف کردیم که هم یک ورزش و هم به نوعی برند بحساب می آید داشته ایم.این درحالی ست که مبالغی که شهرداری بم یا تیم های دیگر کشور برای بانوان هزینه می کنند خیلی کمتر از مبالغی است که برای آقایان در سطح کشور هزینه می شود.
شهرداری بم توانسته است با بضاعت مالی کمی که دارد به بحث فوتبال هم از لحاظ منابع مالی و مسائل جانبی و روابط متقابلی که بین مسئولین شهرستان و حمایت های جانبی که داشته اند این تیم را زبانزد خاص و عام کند و آخرین افتخاری این تیم کسب کرده است قهرمانی در تورنومنت بلژیک می باشد
لذا با همه کمبودها و با همین حداقل ها دست از حمایت تیم فوتبال بانوان بر نداشتیم ، هر چند که این تیم مستحق توجه مالی بیشتری می باشد
لزوم تاسیس تیم فوتبال شهرداری بانوان چه چیزی بود؟
در هر شهری کلید شهر در دست این دو مجموعه نهاد اجتماعی یعنی شهرداری و شورای شهر است و شهرداری در مسائل فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی باگرفتن مجوزهای لازم از شورای شهر و تکمیل بودجه کارهای مختلفی انجام می دهد و لزوم راه اندازی این پروسه به دوران شهرداری های قبل بر می گردد که در آن دوران ضرورت دانسته اند در زمینه مسائل ورزشی فعالیت کنند و در شهر بم با توجه به استعدادی که بانوان شهر داشته اند تصمیم بر آن شد که در زمینه فوتبال بانوان سرمایه گذاری کنند و مطمئن هستیم که همان زمان مسئولین به این نتیجه رسیده اند که اگر روی این عنوان سرمایه گذاری شود نتیجه بهتری خواهد داشت و ما توجهمان را بیشتر کرده ایم تا باعث کسب افتخار خصوصاًبرای شهرستان بم باشیم.
تامین هزینه های تیم توسط شهرداری بر چه اساس می باشد؟
از محل بودجه شهرداری و از منابع هایی که از آیتم های درآمد شهرداری بوجود می آید در قالب بودجه به عنوان منابع درآمد داخلی و ما از ان محل هزینه ها را انجام می دهیم
تیم بانوان دارای کانون هواداران می باشد؟ در صورت نبود وجود کانون هواداران را چقدر مهم ارزیابی می کنید؟
کانون هواداران با اسم و مشخصات رسمی نداریم . آنچه ما رصد می کنیم نشان از این دارد که همشهریان از تیم فوتبال بانوان خوشحال هستند و درباره تشکیل کانون باید همشهریان یا حوزه های اداری یا مجموعه های خاص مانند تشکل های غیردولتی و یا افرادی که فعالیت اجتماعی می کنند باید شروع به کار کنند و قطعاً شهرداری و شورای شهر از آنها حمایت می کند.
در حمایت مالی تیم آیا جاهای دیگری مانند ارگان یا اداره دولتی کمک می کنند؟
این تیم از هیچ جای دیگری حمایت مالی نمی شود و فقط سال گذشته شرکت مواد غذایی الیت حداقل همکاری با ما داشت و امسال به هیچ عنوان غیر از شهرداری کسی اسپانسر این تیم نشده است.در حالی که این تیم افتخارآفرینی های متعددی را کسب کرده است و جایگاه خوبی دارد و باید مورد توجه اسپانسرهایی که می خواهند در بعد بین المللی و خاص مطرح شوند و مجموعه هایی که توان مالی دارند فضا برای آنها باز است تا تیم را مورد حمایت مالی قرار دهند.
اسپانسرها می توانند در مسائل مختلف این تیم کمک کنند و عنوان خود را هم داشته باشند.
تاثیر تشکیل تیم فوتبال بانوان برای بانوان شهرستان بم چگونه بوده است؟
بیشتر اوقات مراجعاتی از شهروندان داریم که مدرسه ای تحت عنوان مدرسه فوتبال بانوان داشته باشیم و افراد را از پایه تربیت کنیم و اولین کسانی که اظهار خوشنودی می کنند بانوان شهر می باشند و از شهرداری و شورا بابت راه اندازی این تیم تشکر می کنند.
شهرداری غیر از فوتبال در زمینه ورزش های همگانی چه اقداماتی انجام داده است؟
ما به غیر از تیم فوتبال بانوان تیم آقایون هم داریم که در لیگ استانی حضور دارند و در مسائل ورزشی دستگاههای ورزش صبحگاهی را در محیط های پارک گذاشته ایم همچنین به زودی دو مجموعه مخصوص ورزش صبحگاهی معلولین را خریداری کرده ایم و بزودی قرار است در دو پارک نصب شوند تا معلولین شهرستان بم هم بتوانند با ویلچر ورزش صبحگاهی انجام دهند.
در آخر اگر صحبتی دارید می شنویم.
از همشهریانم در بم بخاطر اعتمادی که به ما کرده اند سپاسگزارم و شهرداری با بضاعت کمی که دارد. زمان خوبی است تا همشهریان با پرداخت به موقع عوارض شهرداری را یاری کنند و قطعاً شهرداری خدمات کلی شهر را بیشتر می کند و با توجه به پروسه لوله کشی گاز از همگی می خواهیم در بحث آسفالت کوچه و خیابان صبوری کنند تا بتوانیم بعد از اتمام لوله کشی به بحث آسفالت بپردازیم و بیت المال هم حفظ شود.

بمزلزلهشهردارشورای شهرورزشی
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *