اخبار آبفا : با نشت یابی 30 فقره انشعاب در جیرفت، از هدرروی 4 لیتر آب در ثانیه جلوگیری شد

دوشنبه 07 دی 1394

در ماه گذشته با نشت یابی 30 فقره انشعاب در جیرفت، از هدرروی 4 لیتر آب در ثانیه جلوگیری به عمل آمد. اکبر مشایخی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان کهنوج گفت: با توجه به وقوع خشکسالی های پی در پی و لزوم استفاده بهینه و حداکثری از منابع موجود و در دسترس ، جلوگیری از هدر رفت آب از اهمیت مضاعفی برخوردار می باشد.
وی افزود: با توجه به اینکه یکی از دلایل هدرروی آب انشعابات فرسوده می باشد ،طی ماه گذشته توسط واحد تاسیسات و بهره برداری این امور، بر روی 40 فقره از انشعابات عملیات نشت یابی صورت پذیرفت .مشایخی در ادامه بیان داشت: با انجام این عملیات،شناسایی و بازسازی انشعابات فرسوده در دستور کار قرار گرفت و به این ترتیب از هدر روی 4 لیتر آب آشامیدنی بر ثانیه جلوگیری به عمل آمد.

بیش از 1200 فقره انشعاب آب در شهرستان کرمان واگذار شد
طی هشت ماه نخست سال جاری، 1227 فقره انشعاب آب در شهرستان کرمان واگذار شد. غلامرضا زین الدینی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان کرمان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه، 1227 فقره انشعاب آب به منظور ارائه خدمات بهمشترکین جدید در این شهرستان واگذار گردید.
وی افزود: 953 فقره از این انشعابات در شهر کرمان و 227 فقره در شهرهای تابعه (اختیارآباد، اندوهجرد، باغین، جوپار، چترود، راین، زنگی آباد، شهداد، کاظم آباد، گلباف، ماهان و محی آباد) واگذار شد.

رئیس دفتر تحقیقات آبفا کرمان، راهبر پژوهشی برتر کشور در حوزه آب و فاضلاب شد
محمدعلی حیات ابدی رئیس دفتر تحقیقات و بهبود بهره وری شرکت آب و فاضلاب استان کرمان راهبر پژوهشی برتر کشور در حوزه آب و فاضلاب شد.
در حاشیه برگزاری جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نیرو که محل که در محل پژوهشکده این وزارت در تاریخ 29 آذرماه برگزار شد، با توجه به اریابی های انجام شده از طرف شرکت های تابعه ،نفرات برتر در زمینه انجام پژوهشها و تحقیقات کشوری و پشتیبانی از طرح های کاربردی در سطح کشور معرفی شدند .در این مراسم محمدعلی حیات ابدی رئیس دفتر تحقیقات و بهبود بهره وری شرکت آب و فاضلاب استان کرمان به عنوان نفر اول کشور در زمینه راهبر پژوهش های تحقیقاتی از سوی شرکت مهندسی آبفای کشور معرفی شد و در این زمینه لوح تقدیری با امضای ستار محمودی معاون وزیر نیرو به ایشان تقدیم شد.

زلزلهکرمانکهنوجماهان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.