با انصراف حسین رزم حسینی و یاسر سلیمانی از نامزدی مجلس کلید خورد پایان ثبت نام، آغاز انصراف

یکشنبه 06 دی 1394

با انصراف حسین رزم حسینی و یاسر سلیمانی از نامزدی مجلس کلید خورد
پایان ثبت نام، آغاز انصراف
رضا عبادی زاده- دو روز از پایان زمان ثبت نام داوطلبان نامزدی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نگذشته که انصراف ها آغاز شد. حسین رزم حسینی از حوزه انتخابیه کرمان و راور و یاسر سلیمانی از حوزه انتخابیه بافت و رابر و ارزوئیه از حضور در انتخابات پیش روی مجلس انصراف دادند.
اگرچه این دو نفر ارتباط مساقیمی با هم نداشتند اما دو نکته مشترک بین این دو وجود داشت. یکی نسبت خانوادگی با چهره های شاخص استان و دیگری تحت حمایت ستاد راهبردی اعتدالگرایان بودن. حسین رزم حسینی برادر علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان است و با نام نویسی در انتخابات مجلس از وی به عنوان گزینه اصلی اعتدالگرایان کرمانی در انتخابات نام برده می شد.
یاسر سلیمانی هم که برادرزاده سردار حاج قاسم سلیمانی می باشد و جزو نیروهای اعتدالگرای جوان محسوب می شود. نکته مشترک دیگر این دو نفر به ستاد راهبردی اعتدالگرایان کرمان برمی گردد. این گروه که در ماههای اخیر بسیار فعال بوده‌است و چهره‌های شاخصی چون حجت‌الاسلام پیشگویی رئیس و علی داد تراب مدیر اجرایی آن می باشند از حسین رزم حسینی و یاسر سلیمانی حمایت کرده بودند.
این تشکیلات که از حامیان جدی دولت و شخص استاندار می‌باشند حالا باید به فکر گزینه های دیگری برای حوزه انتخابیه کرمان و راور باشند.
حسین رزم حسینی:
با مشاهده انبوه لیست خدمتگزاران، احساس رفع تکلیف کردم
حسین رزم حسینی دو روز پس از ثبت نام در فرمانداری کرمان، انصراف خود را اعلام کرد. وی که روز پنج شنبه به فرمانداری کرمان رفته بود، با انتشار بیانیه ای از تصمیم خود پرده برداشت. در این بیانیه آمده است: مردم شریف ،فهیم و نجیب شهر ستان کرمان و راور با سلام و تحیات ، اگر چه بنا به توصیه هـاى خیرخواهـانه جمعى از عزیزان داوطلب نمایندگى مجلس شوراى اسلامی گردیدم اما اینک با مشاهده لیست انبوه خدمتگزارانی که مى توانند بار این امانت را بر دوش بگیرند وبه مطالبات بحق مردم جامه ى عمل بپوشانند احساس رفع تکلیف مى کنم وامیدوارم نمایندگان شایسته اى برگزیده شوند که بتوانند به تحقق ارزشها و آرمانهاى نظام مقدس جمهورى اسلامى و رسیدن به جامعه اى پیشرفته کمک کنند و گره از کار مردم بگشایند. لذا بدینوسیله ضمن قدردانى ازهـمه سروران انصراف خود را از اعلام داشته و هـمچنان چون سربازى جهادگر در خدمت مردم بزرگوار خواهـم بود .
یاسر سلیمانی:
به منظور دوری از خرج کردن از نام سردار سلیمانی انصراف دادم
یاسر سلیمانی برادرزاده حاج قاسم سلیمانی هم روز گذشته با صدور بیانیه ای از کاندیداتوری حوزه انتخابیه بافت و رابر انصراف قطعی اعلام کرد. وی دلیل این اقدام را خرج نکردن از نام سردار سلیمانی در رقابت های انتخاباتی و سیاسی دانست و افزود که به دلیل نگرانی از این موضوع انصراف داده است. متن بیانیه منتشره از جانب یاسرسلیمانی با موضوع انصراف از حضور در رقابتهای انتخاباتی دوره دهم مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است: بسم رب الشهداء و الصدیقین
سپاس خداوند را که در هنگامه یکی از بزرگترین و پرشورترین اتفاقات حماسه ساز تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی، چندروزی افتخار همراهی و همگامی با مردم شریف، متدین و مهرپرور دیار کریمان و خطه همیشه سبز و سربلند بافت رابر و ارزوئیه را نصیب این حقیر نمود… سرزمینی سرشاز از نعمتهای خدادادی با ظرفیت بی نظیری از منابع انسانی که متاسفانه در عین مظلومیت سالها رنج محرومیت را بر دوش می کشد و بی شک عشق به این سرزمین و مردم پاک نهاد آن تنها انگیزه بنده برای حضور در این عرصه بوده و در آینده نیز خواهد بود… آنچه بدیهی است ورود به فضای انتخاباتی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه بافت، رابر و ارزوئیه براساس شناخت ایجاد شده از نقاط قوت و ضعف شهرستانهای مربوطه و برنامه ریزی برای آینده ای بهتر در ابعاد مختلف عمرانی، اقتصادی و فرهنگی انجام پذیرفته و انگیزه های سیاسی و وارد شدن در دسته بندی های ناشی از آن به هیچ وجه مد نظر نبوده و نخواهد بود … امید آنکه مردم فهیم و فکور بافت، رابر و ارزوئیه با تاسی به عقلانیت و دوری از فضای شائبه و غوغا سالاری دست به انتخاب اصلح زده و شاهد موج جدیدی از روند توسعه در این دیار باشیم فلذا بر خود لازم دیدم به عنوان عضوی از خانواده و وابستگان سردار سرافراز سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی و به منظور دوری از فضای شایعه سازی و تفسیر به رای و مصادره به مطلوب گروههای مختلف سیاسی و غیره که رویه دیرینه آن سردارسرافراز بوده، انصراف خود از حضور در این دوره از انتخابات را اعلام نموده و ضمن تشکر خالصانه از تمامی گروهها و افراد متنفذ و مردم عزیز که به هر نحوی از انحاء از بنده ابراز حمایت نمودند اعلام می نمایم با تاسی به عموی بزرگوارم حرکت به عنوان یک سرباز در سایه ولایت را به عنوان سرلوحه و مشی اصلی خود در عرصه خدمت رسانی به مردم می دانم … در پایان نیز با توجه به شرایط موجود و روند تحولات استان و مدیریت مدبرانه استاندار بصیر و پرتلاش استان کرمان و آغاز موج حرکت های توسعه اقتصادی در منطقه از تمامی منتخبین این دوره از انتخابات مجلس در تمامی شهرستانهای استان با هرگرایش فکری و جناحی توصیه و تقاضا میکنم که با تلاش در راه ایجاد تعاملی وحدت آفرین، سازنده و استوار با مدیریت کلان استان، زمینه ی برداشتن حرکت های ماندگار توسعه در عرصه های مختلف دیار کریمان باشند…

استانداربافترزم حسینیزلزلهکرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.