با حضور استاندار کرمان؛ بزرگ‌ترین گلخانه هیدروپونیک کشور در نرماشیر افتتاح شد

منتشر شده در صفحه کرمان ویچ | شماره 526

با حضور استاندار کرمان؛
بزرگ‌ترین گلخانه هیدروپونیک کشور در نرماشیر
افتتاح شد
با حضور استاندار کرمان بزرگ‌ترین گلخانه هیدروپونیک کشور در شهرستان نرماشیر افتتاح شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی شمال استان کرمان در مراسم افتتاح این گلخانه اظهارکرد: اعتباری بالغ بر ۱۷۰ میلیارد ریال برای این گلخانه سرمایه گذاری شده است.
عباس سعیدی وسعت گلخانه را ١٢ هکتار اعلام کرد و افزود: سه هکتار از این گلخانه امروز به بهره برداری رسیده است.
وی عنوان کرد: کشت موجود در این سه هکتار گوجه است که به صورت اصولی و علمی تولید می‌شود.
وی با بیان اینکه در هر هکتار از این گلخانه برای ۱۵ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود، تصریح کرد: طرح این گلخانه طرحی دانش بنیان بوده که در سطح استان و کشور با این وسعت جدید است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی شمال استان کرمان با اشاره به اینکه فعالان در این مجموعه فارغ التحصیل رشته کشاورزی در مقطع کار‌شناسی، ارشد و دکتری هستند، گفت: از مجموع اعتبار هزینه شده ٩ میلیارد تسهیلات و هشت میلیارد تومان آورده شخصی بوده است.
سعیدی با بیان اینکه مصرف آب در این گلخانه ۱۰ برابر کمتر نسبت به کشت آزاد است، گفت: پیش بینی می‌شود در هکتارهای باقی مانده خیار و توت فرنگی کشت شود.
علی مشکی مدیر کشت گلخانه هیدروپونیک نیز در این مراسم گفت: کشت در این گلخانه با به روز‌ترین متدهای دنیا در حال انجام است.
وی عنوان کرد: امیدواریم این گلخانه یک دایره المعارف کامل در بخش تولیدات کشاورزی بأشد و بخش‌های دیگر این گلخانه که کشت‌های متفاوتی دارد هر کدام بتواند شناسنامه علمی را برای محصولات عرضه کند.
مدیر کشت گلخانه هیدروپونیک نرماشیر یکی از مشکلات این طرح را بیمه نبودن افراد دانست و گفت: متاسفانه اداره محیط زیست نسبت به صدور پر وانه بهره برداری هنوز أقدام نکرده و بیمه أفراد را نیز به دلیل نداشتن پروانه نمی‌توان دنبال کرد.

38

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 98
  • دیروز: 213
  • هفته: 1,323
  • ماه: 5,431
  • سال: 123,468