اولین تیم امداد و نجات زلزله زدگان چگونه به بم رسید!؟ دکتر مظفر اسکندری زاده

یکشنبه 06 دی 1394

اولین تیم امداد و نجات
زلزله زدگان چگونه به بم رسید!؟
با اعلام وقوع زلزله غمناک بم و بزرگترین فاجعه وحادثه طبیعى استان کرمان که به نابودى ظاهرى شهر سرافراز و ارگ تاریخى بم واز دست رفتن دهها هزار عزیز غیور و زحمتکش و دلاور انجامید.
کار امداد رسانى از زمین و هوا اغاز ودر حالیکه حادثه و ابعادش باور نکردنى بود همه ایرانیان در سراسر جهان بپا خاستند تا مردم شهرى را به قدمت تاریخ از زیر اوار نجات دهند و در سخت ترین شرایط کمکشان کنند.
هنوز ساعاتى از فاجعه نگذشته بود که تیم پزشکى خیریه اى که به نام مقدس حضرت زهرا (س) تاسیس شد با هدایت دکتر على اسکندرى زاده و دکتر بهرام پورسیدى وتیم امداد ونجات با فرماندهى پهلوان کرمان علیرضا احمدى و در حالیکه دو فروند هلى کوپتر اورژانس هوایی مشیز که به همت وهمکارى سرداردلاور ارتش اسلام و فرمانده وقت هوانیروز کرمان امیر اسماعیل تنها در اقدامى نو و بدیع براى ارائه خدمت به مصدومین حوادث جاده اى تاسیس شده بود به بم رسیدند.
و این در حالى بود که هنوز خیلى ها در حال گرفتن گزارش ابعاد فاجعه از مراکز و مدیرانى بودند که دیگر وجود خارجى نداشتند و زیر خروارها اوار بودند!!
کار علیرضا احمدى وکاراته کاهاى دلاور استان کرمان و روحانى ،افضلى ،سلطانى ودکتر موسوى و بهجتى در ان حادثه غمناک که ساعاتى بعد با بسیج همه امکانات کشور و دنیا تکمیل شد در تاریخ کرمان ثبت و جزئیات ان روایت خواهد شد
درود بر همه ایرانیان که در ان حادثه غم انگیز بار دیگر همدلى وهمت والاى خود را به نمایش گذاشتند واز امتحانى الهى دیگر سرافراز بیرون آمدند.
خدا رحمت کند مرحوم على پنجعلى زاده فرماندار اسبق کرمان وفرزند رشید و پر افتخار بم و مرحوم ایرج بسطامى هنرمند وخواننده دلسوخته بمى وهمه سرداران سپیده و مادران خورشید و شیر مردان و شیر زنانى که بم در طول تاریخ به انان افتخار کرده است.
بم ، همیشه سبز خواهد بود چونان نخل هاى سرفرازش
اوج بم را در تاسوعاوعاشورا نظاره کنید ….
یا ماه بنى هاشم یا سید الشهدا
٢۴ مهر سال یاس ١٣٩۴

بمزلزله
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.