استاندار کرمان :برای طرح مثلث توسعه اقتصادی، همدلی بی نظیری در استان شکل گرفته است

سه شنبه 01 دی 1394

استاندار کرمان گفت: شاید ابتدا فکر نمی‌کردیم این همگرایی برای توسعه در استان ایجاد شود اما خوشبختانه این همدلی در استان شکل گرفت و طرح مثلث توسعه اقتصادی، کارنامه درخشانی از خود در استان به جا گذاشته است.
رزم حسینی تصریح کرد: این ایده بعد از رفع تحریم‌ها رونق چشمگیری در استان ایجاد خواهد کرد و کار خوبی بود که نشان داد می‌توان ارکان حکومت را در امر توسعه همراه و همدل کرد. وی در ادامه با اشاره به بحران آب موجود در استان کرمان و اجرا کردن طرح همیاران آب، بیان کرد: یکی از کارهای مهم طی دو سال گذشته، پیگیری بحث آب استان بود که بعد از سه دهه خوشبختانه این موضوع، تعیین تکلیف شد و طرح همیاران آب در این زمینه اجرایی و حتی این طرح بعنوان یک طرح ملی در کشور نیز مطرح و براساس نظر ریاست سازمان محیط زیست کشور، تیمی از جوانان در حال مستندسازی این طرح هستند تا به زبان‌های خارجی نیز ارائه شود. مدیر ارشد اجرایی استان کرمان اظهار کرد: همچنین عملیات حفاری تونل انتقال آب از سد صفارود(شهیدان امیرتیموری) به کرمان نیز طی روزهای گذشته آغاز شد که این تونل یک خط ترانزیت آب ملی است و قابلیت انتقال 700 میلیون مترمکعب آب را دارد که در آینده آب خلیج فارس نیز از این تونل منتقل خواهد شد.

9 هزار فقره پرونده دعاوی خانواده در دادگاه‌های کرمان
رئیس دادگاه‌های عمومی و انقلاب کرمان پیش از ظهر امروز در شورای پیشگیری از وقوع جرم استان در محل دادگستری کل اظهار داشت: طی هشت ماه سال جاری 9 هزار فقره پرونده دعاوی خانواده به دادگاه‌های خانواده کرمان وارد شده‌است.وی با اشاره به اینکه هر ماه 150 تا 180 پرونده دعاوی خانواده وارد دادگاه‌های استان کرمان می‌شود از ارجاع 4 هزار و 500 فقره پرونده به مراکز مشاوره خبر داد.ابراهیمی ابراز داشت: تلاش‌های مراکز مشاوره استان کرمان منجر به 10 تا 35 درصد سازش در پرونده‌های دعاوی خانواده شده‌است. حجت‌الاسلام امیرمحمد ابراهیمی عنوان کرد: هر قاضی در روز به 9 یا 10 پرونده دعاوی خانوادگی در استان رسیدگی می‌کند.وی یادآور شد: مراکز مشاوره‌ای در سطح کشور داشتیم که از مردم پول نمی‌گرفتند، اما با توجه به اینکه با بودجه‌های دولتی اداره می‌شدند، عمر کوتاهی داشتند.ابراهیمی متذکر شد: بزهکاری‌ها از فروپاشی خانواده صورت می‌گیرد و اگر بنیان خانواده را ساماندهی کنیم از بزهکاری‌ها جلوگیری می‌شود.

سودجویی از خرید و فروش زمین‌های وقفی در ریگان
حجت‌الاسلام علی پی‌پر در گفت‌وگو با فارس در ریگان با اشاره به برخی موارد سودجویی از خرید و فروش زمین‌های وقفی در این شهرستان اظهار داشت: 150 هکتار از اراضی واقع در ریگان جزو اراضی موقوفه هستند که عده‌ای سودجو اقدام به خرید و فروش این زمین‌ها می‌کنند.وی بیان داشت: شهروندان ریگانی باید توجه داشته‌باشند که قبل از هرگونه خرید و فروش زمین به اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مراجعه و از موقعیت و اطلاعات زمین‌ها اطمینان حاصل کنند.پی‌پر افزود: تعدادی افراد فرصت‌طلب با سوءاستفاده از اطمینان شهروندان، اقدام به فریب آنها کرده و زمین‌های وقفی را به فروش می‌رسانند که بعدا مشکلاتی را برای شهروندان به وجود می‌آورد. رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ریگان تصریح کرد: اداره اوقاف از طریق سیستم قضایی با این افراد سودجو بر‌خورد می‌کند و شهروندان نیز باید مراقب اقدام اینگونه افراد سودجو باشند. پی‌پر با تقدیر از عمل خیرخواهانه واقفان در هفته وقف گفت: امسال بیش از 9 مورد وقف با ارزش ریالی بالغ بر دو میلیارد ریال در هفته وقف در ریگان صورت گرفت‌. وی افزود: همچنین یک موقوفه به ارزش سه میلیارد ریال شامل یک هکتار زمین، یک‌ هزار اصله درخت نخل خرما و مقداری آب کشاورزی به مناسبت هفته وقف در ریگان شناسایی شد.

استاندارخیریهدادگستریرزم حسینیریگانزلزلهکرمانکشاورزی
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *