گزارش اختصاصی«پیام ما» از اولین روز نام نویسی داوطلبان انتخابات مجلس در استان کرمان اکثر نامزدهای روز اول احمدی‌نژادی بودند

شنبه 28 آذر 1394

گزارش اختصاصی«پیام ما» از اولین روز نام نویسی داوطلبان انتخابات مجلس در استان کرمان
اکثر نامزدهای روز اول احمدی‌نژادی بودند

فرمانداری کرمان در اولین روز نام نویسی داوطلبان انتخابات مجلس دهم در کرمان روز نسبتا خلوتی را پشت سر گذاشت. دیروز سه نفر برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و یک نفر برای انتخابات مجلس خبرگان در این حوزه نام نویسی کردند.
آغاز نام نویسی
همانطور که از قبل اعلام شده بود، دیروز اولین روز نام نویسی از داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بود و فرمانداری های مراکز حوزه های انتخابیه برای نام نویسی خود را آماده کرده بودند. فرمانداری کرمان هم از ساعت هشت صبح روز گذشته محلی را برای نام نویسی داوطلبان انتخابات مجلس تدارک دیده بود. در روز اول مجموعا چهار نفر برای نام نویسی در انتخابات مجلس پا به فرمانداری کرمان گذاشتند و سه نفر موفق به ثبت نام شدند.
جای خالی اصلاح طلبان
اولین نفری که وارد فرمانداری کرمان شد، جواد کمالی بود. کمالی در دولت دهم معاون سیاسی و امنیتی استاندار کرمان بود و از نیروهای اصولگرا محسوب می شود. نفر دوم محمد علی اسماعیلی بود. وی در سال های 88 تا 93 معاون جهاد کشاورزی کرمان بود و از نیروهای نزدیک به جبهه پایداری به حساب می آید. حس زاهدی فر هم آخرین نفری بود که در روز اول موفق به ثبت نام شد. زاهدی فر سابقه مدیریتی و سیاسی ندارد. عباس سنجری هم برای ثبت نام به فرمانداری کرمان آمد اما به دلیل ناقص بودن مدارک، موفق به ثبت نام نشد. سنجری خود را یک کارمند ساده نامید. در حالی که در روز اول نام نویسی انتخابات مجلس دهم در کرمان اصولگرایان دو چهره داشتند که از اصلاح طلبان کسی وارد فرمانداری نشد. در شهرستان های کرمان هم اوضاع چندان برای اصلاح طلبان بهتر نبود. در جیرفت علی اسلام پناه و در بم حبیب الله نیک زاد از معدود چهره های اصلاح طلبی بودند که دیروز برای انتخابات مجلس دهم نام نویسی کردند. اصولگرایان اما برخلاف اصلاح طلبان حضور پررنگی داشتند و نشان دادند که برای انتخابات پیش رو به نسبت اصلاح طلبان از نظر تعدد نیرو حداقل وضعیت بهتری داشتند.
جواد کمالی: به خواست توده های مردم وارد انتخابات شدم
جواد کمالی پس از نام نویسی به «پیام ما» گفت: من جزو اصولگرایان هستم و در این انتخابات هم به عنوان یک اصولگرا کاندیدا شدم. وی در واکنش به وحدت اصولگرایان گفت: من پیشنهادم این است که شورای هماهنگی اصولگرایان یک نظرسنجی دقیق و فنی انجام دهد، نه یک نظرسنجی حزبی و جناحی، دو نفری که رای بالاتری آوردند به عنوان دو نامزد نهایی اصولگرایان معرفی شوند. در این صورت ما هم به وحدت احترام می گذاریم. وی در پاسخ به این سوال که دلیل حضورتان در انتخابات چیست گفت: آنچه سبب ورود من به این انتخابات شد، خواست توده های مردم بود.
اصلاح طلبان به استاندار کرمان فشار می آورند
کمالی در پاسخ به این سوال که می گویند شما جزو نیروهای نزدیک به محمود احمدی نژاد هستید گفت: من فقط به گروهی که تابع ولایت فقیه باشد نزدیک هستم. هرکس هم خارج شود از این تابعیت دیگر مدنظر من نیست. هرکس که می خواهد باشد. او همچنین درباره عملکرد استاندار کرمان گفت: آقای رزم حسینی می خواهد متعادل باشد اما اصلاح طلبان با فشاری که به او وارد می کنند، مانع متعادل بودن او می شوند. وی درباره برجام هم گفت: اصل مذاکره و برجام مثبت است اما به این بستگی دارد که طرف مقابل به تعهداتش عمل کند. در غیر اینصورت ضرر کرده ایم.
محمد علی اسماعیلی: استاندار کرمان در تغییر نیروها سیاسی عمل کرد
محمد علی اسماعیلی هم پس از نام نویسی به «پیام ما» گفت: من نزدیک به جبهه انقلابی پایداری هستم. البته اگر این جبهه من را بپذیرد. وی درباره وحدت اصولگرایان هم گفت: اگر بزرگان اصولگرا به وحدت برسند ما هم احترام می گذاریم چرا که باید مجلسی انقلابی و تابع ولایت فقیه تشکیل شود. وی درباره عملکرد استاندار کرمان هم گفت: ایشان خیلی به کار کردن علاقمند هستند اما انتظار بیشتری داشتیم. آقای رزم حسینی مدعی هستند که سیاسی عمل نمی کنند در حالی که در تغییر نیروها کاملا سیاسی عمل کردند. اسماعیلی همچنین درباره عملکرد دولت هم گفت: دولت همه مشکلات را به مذاکرات گره زد و همین باعث شد رکود افزایش یابد.
حسن زاهدی فر: کودک کار بودم
حسن زاهدی فر اما با دو نفر قبلی تفاوت داشت. او به «پیام ما» گفت: من کودک کار بودم. از هشت سالگی و پس از فوت پدرم سرکار رفتم و توانستم وارد دانشگاه شوم. وی که فوق لیسانس عمران دارد افزود: من به معنای واقعی درد جامعه را می دانم. چرا که حقارت ناشی از فقر و کودک کار بودن را چشیده ام و درد جامعه و مردم را می دانم. او در پاسخ به این سوال که چقدر احتمال می دهید تایید صلاحیت شوید گفت: می دانم شانس کمی دارم اما من با خدا معامله کردم و به خاطر اعتقاداتم وارد این انتخابات شدم. زاهدی فر با اشاره به اینکه به هیچ جناحی تعلق خاطر ندارم گفت: جناح ها در کشور ما شایسته سالار نیستند.
چون با زاهدی هم محله هستیم به او رای دادم
وی در پاسخ به این سوال که در انتخابات مجلس نهم و ریاست جمهوری دهم به چه کسانی رای دادید گفت: در انتخابات مجلس نهم به محمد مهدی زاهدی رای دادم چون با او هم محله هستیم. سال 92 هم به روحانی رای دادم.
نوکر مردم نیستم چون مردم به جای نوکر، یک نماینده واقعی می خواهند
زاهدی فر که تازه چانه اش گرم شده بود اظهار داشت: من هیچوقت نمی گویم نوکر مردم هستم. چرا که مردم نوکر نمی خواهند بلکه نماینده واقعی می خواهند. او در پاسخ به این سوال که از چه ویژگی خاصی برخوردار هستید که به این نتیجه رسیدید باید کاندیدا شوید گفت: صداقت دارم. من قول شرف می دهم که با مردم صادق باشم.
اگر مردم به من رای دهند پشیمان نمی شوند
او که بهترین نماینده مجلس نهم را علی مطهری می داند در پایان گفت: همه همکارانم به من گفتند ثبت نام نکن چرا که مسخره ات می کنند. حتی همسرم هم به من گفت ثبت نام نکن اما من به خاطر اعتقاداتم ثبت نام کردم. مردم بدانند که اگر به من رای بدهند پشیمان نمی شوند.
در شهرستان ها چه خبر بود؟
فرمانداری جیرفت هم دیروز چهار ثبت نامی داشت. حجت الاسلام علی زادسر نماینده پیشین جیرفت و عنبرآباد در مجلس ، دکتر علی اسلامی پناه نماینده جیرفت و عنبرآباد در مجلس هشتم، اسحاق توانایی فرمانده سابق ناحیه مقاومت بسیج سپاه در شهرستان جیرفت و یحیی کمالی پور رئیس سابق دادگستری شهرستان جیرفت از حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند.
رضا جرجندی فوق لیسانس حقوق جزا و کارمند شعبه دوم دادگستری بم، حسین عزیز ابادی پاسدار بازنشسته و استاد دانشگاه، منصور متقی دکترای جامعه شناسی و کارمند وزرات کشور، مهندس نیکزاد بازنشسته جهاد کشاورزی و مکارم هم در شهرستان بم ثبت نام کردند. محسن جهانشاهی استاد دانشگاه هم در سیرجان نام خود را نوشت. محمد مهدی پورغلامعلی هم در رفسنجان نام نویسی کرد. احمد پیش بین و رضا آقا ملایی هم در فرمانداری بافت برای ثبت نام حاضر شدند. شنیده شده غلامعباس نوذری هم در ستاد وزارت کشور برای حوزه بافت ثبت نام کرده است.
گفتنی است تا دیروز 845 نفر برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و 147 نفر برای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری ثبت نام کردند.

 

 

استانداربافتبمجیرفتدادگستریدانشگاهرزم حسینیرفسنجانزلزلهسیرجانعنبرآبادکرمانکشاورزینماینده مجلس
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *