نامه جمعی از مردم بم به رییس جمهور بدلیل رای به هاشمی در 84، به بم ظلم کردند

1395/02/19

نامه جمعی از مردم بم به رییس جمهور
بدلیل رای به هاشمی در 84، به بم ظلم کردند
جمعی از مردم بم و شهرستانهای شرق استان کرمان در نامه ای به رئیس جمهور از دوران سختی که در هشت سال دولت احمدی نژاد بر آنها گذشته گفته و از دولت یازدهم تقاضای رسیدگی به مشکلات شرق استان کرمان را نمودند. به گزارش گذار نیوز، در این نامه آمده است:
نمی دانیم چقدر درباره ظلم هایی که در آن هشت سال تاریک ایران به “بم” روا داشته شد اطلاع دارید اما همین بس که با روی کار آمدن دولت نهم بسیاری از تصمیمات ویژه دولت اصلاحات لغو گردید که مهمترین آن فرمانداری ویژه بود، شاید فقط به آن دلیل که در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ بیشترین نسبت رای را به آیت الله هاشمی دادیم و به جای آن مناطقی که کمترین اهمیت استراتژیک را در جغرافیای استان داشتند بر مردم نجیب این سامان ترجیح دادند وبغض و کینه سیاسی شان را به بهانه کمکهای بیش از حد به بم بروز دادند ، متاسفانه همچنان این ترکش ها هر چند اندک ادامه دارد از آن جمله سرکشی های متعدد به مناطق گوناگون توسط مسوولان طراز اول استان بسیار و اما شرق سرافراز محروم تر ازهمیشه در محاق قرار گرفته. زمانی شرق استان کرمان جز محروم ترین نقاط کشور بود با روی کار آمدن دولت سازندگی و شکل گیری پروژه های بزرگی همانند منطقه ویژه اقتصادی تا حدودی محرومیت از این خطه رخت بر بست که متعاقبا امنیت نیز حاکم شد. اما هشت سال دولتهای نهم و دهم کارخانجات مجموعه ارگ جدید را به مرز تعطیلی کشاند. پروژه های عظیمی که دولت اصلاحات در دست اقدام داشت لغو شد. پس از زلزله و با روی کار آمدن دولت نهم و تعطیلی بسیاری از پروژه ها بسیاری از سرمایه گذاران و بمی ها این منطقه را ترک کردند زیرا هیچ امیدی به آینده شرق استان کرمان نداشتند. آقای روحانی تنها امید نجات از این بن بست تدبیر جنابعالی است که شاید جلوی اینگونه تبعیض های ناروا را در این خطه پرافتخار بگیرید.ظاهرا فریاد مردم شریف در پستوهای اداری استان کرمان در حال خفه شدن است.
در ادامه این نامه آمده است: امروز اما روزگار دیگریست و با روی کار آمدن دولت جنابعالی و متعاقب آن انتخابات ۷ اسفند بذر امید در دلمان کاشته شده است زیرا می دانیم اگر دولت آیت الله هاشمی رفسنجانی می پروژه های بسیار عظیمی همانند منطقه ویژه اقتصادی، فرودگاه و…. رقم زد قطعا دولت تدبیر و امید می تواند با تصمیمی ویژه زخم هشت ساله و عقب ماندگی ها را جبران کند. حدودا دو سال قبل طرحی از سوی دلسوزان بم و شرق استان من باب تبدیل منطقه ویژه اقتصادی به منطقه آزاد تجاری و بازرگانی تهیه و حضور حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی ارایه شد پس از آن ایشان ضمن استقبال از این طرح فرمودند: این کار شدنی است.
دفتر ایشان نامه ای را به همراه کلیت طرح منطقه آزاد تجاری به نهاد ریاست جمهوری فرستادند که به سازمان مناطق آزاد ارجاع داده شد و اکنون مردم این دیار منتظر حصول نتیجه آن هستند. در بخش پایانی نامه نوشته شده است: رشد سرمایه گذاری در صورت ایجاد منطقه آزاد تجاری در شرق استان کرمان باعث امیدواری در منطقه ای میشود که زمانی شاهراه تجاری شرق با غرب بوده و از شهرهای مهم مسیر جاده ابریشم به حساب می آمده است که اکنون نیز با زیر ساختهای جاده ای ، ریلی و هوایی و توسعه دو چندان آن می تواند همان جایگاه تاریخی خود را پیدا کند. در صورت تحقق این وعده امید آن میرود که مهاجرتهای پی درپی همراه با کوچ سرمایه های خرد و کلان آنها معکوس شده وبه منطقه سرازیر شود تا دیگر بار بم ققنوس وار از میان آوار وخاکسترهای خویش به پا خیزد.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.