حمایت قاطع نماینده ولی فقیه در کرمان از حسن روحانی؛ فرق روحانی با احمدی‌نژاد از زمین تا آسمان است

1394/03/20

حمایت قاطع نماینده ولی فقیه در کرمان از حسن روحانی؛ فرق روحانی با احمدی‌نژاد از زمین تا آسمان است

همچنان طبق اصول خود عمل می کند. اصولی که باعث شده با ائمه جمعه دیگر شهرهای کشور تفاوت های زیادی داشته باشد. آیت ا… جعفری، امام جمعه و نماینده ولی فقیه در کرمان در در همایش فرمانداران، نمایندگان احزاب، گروه ها و فعالان سیاسی استان کرمان با حضور معاون سیاسی وزیر کشور حمایت قاطعی را از حسن روحانی انجام داد. حمایت آیت ا… جعفری از رئیس دولت تدبیر و امید به گونه ای بود که کمتر چنین مواضعی را از هم سلفان وی در دیگر شهرها در مواجهه با حسن روحانی بیاد می آوریم.
سید یحیی جعفری همایش فرمانداران، نمایندگان احزاب، گروه ها و فعالان سیاسی استان کرمان که روز چهارشنبه در استانداری کرمان برگزار می شد گفت: کشور روی غلتک افتاده با اینکه مشکلات بسیار است. امام جمعه کرمان به نکته جالبی هم اشاره کرد و این بود که ممکن است به روحانی در انتخابات قبل رای نداده باشد اما در حال حاضر او را از همه ارجح تر می داند. وی گفت:در انتخابات گذشته شناخت کافی از نامزدها نداشتم،
آقای روحانی را از سال ها قبل می شناختم، اما نام وی از روزهای اول مطرح نبود و ممکن است رای هم به ایشان نداده باشم. اما بعد سمت ها و منصب های و تحصیلات حوزوی در قم و دکترای حقوق در انگلستان را مطلع شدم و هم اکنون ایشان را به همه نامزدهایی که در آن زمان مطرح بودند، ترجیح می‌دهم.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان افزود: کاری در دست روحانی ندارم و اتفاقا ایشان نسبت به خیلی ها کمتر من را تحویل می گیرد اما من بشدت طرفدار ایشان هستم زیرا به نسبت خوب عمل می کنند و این به معنای این نیست که اشکالی در کار وجود ندارد. شاه کلید سخنان جعفری اما جایی بود که به تفاوت های رئیس جمهور فعلی و سابق پرداخت. در حالی که این روزها در شبکه های اجتماعی و برنامه های پیام رسان موبایلی بدلیل گران شدن بنزین و حذف یارانه برخی افراد، جریان های سیاسی خاصی با ارسال مطالبی در قالب طنز سعی در تاثیر بر افکار عمومی داشته تا در سال انتخابات مجلس دولت روحانی را ضعیف تر از دولت محمود احمدی نژاد نشان دهند اما امام جمعه کرمان با هوشمندی درباره تفاوت های روحانی و احمدی نژاد گفت: وقتی روحانی را با رییس جمهور سابق مقایسه کنیم از زمین تا آسمان فرق وجود دارد. وی ادامه داد: دو نفر از معاونان رییس جمهور سابق دستگیر شده اند و میلیاردها تومان مال بیت المال هدر رفته است بنابراین باید حرفی که می زنیم منطقی و مشروع باشد. نماینده ولی فقیه در استان کرمان افزود: فحش ندهیم و توهین نکنیم اما تحلیل و انتقاد سازنده اشکال ندارد؛ توهین به مسلمان جرم و حرام است که باید رعایت کنیم.
باید تابع قانون باشیم
آیت ا… جعفری با تاکید بر بی طرفی اش در انتخابات های گذشته گفت: در 36 سال گذشته بیش از 20 انتخابات آزاد و مستقل صورت گرفته و همه گروه ها و احزاب سیاسی در آن شرکت کردند. خدا را شاهد می گیرم که در این سال ها در مقام عمل جزو هیچ گروه خاصی نبوده و نیستم البته ممکن است گرایش قلبی به فلان حزب داشته باشم. در بیش از 35 سال که در سمت امام جمعه کرمان بودم طبق شهادت مسوولان وقت تا امروز همیشه حمایت کرده ام و نه خودم را جزو اصولگرایان و اصلاح طلبان و نه جزو سایر تشکل ها معرفی کرده ام. امام جمعه کرمان گفت: یکی از مسوولان نهاد نماز جمعه وقتی بیان کردم که نه اصولگرایی و نه اصلاح طلبی مطرح است از من رنجید؛ مطالب را به صورت کلی مطرح می کنم. در مقام عمل سعی ام این بوده که بی طرف باشم که کار سختی است و همه می دانند رعایت کرده ام. نماینده ولی فقیه در استان کرمان در ادامه اشاره کوتاهی هم به حوادث پس از انتخابات 88 داشت و از همه گروه ها و جریان های سیاسی خواست تابع قانون باشند و افزود: ما در کشور باید تابع قانون باشیم که به نفع همه احزاب و گروه های سیاسی است.
انجام استیضاح های بی مورد در مجلس
امام جمعه کرمان با اشاره به انتخابات مجلس گفت: در انتخابات اگر قرار بود زید به مجلس برود و نرفت اما عمر رفت، اشکالی ندارد آنچه ما را بدبخت می کند منازعاتی است که پیش می آید. جعفری افزود: در مجلس شورای اسلامی استیضاح های بی مورد و احضارهای غلط انجام می شود. این حرف جعفری از آن جهت مهم می نماید که در این هفته مجلس به یک وزیر کارت زرد و استیضاح یک وزیر دیگر را اعلام وصول کرده است. وی با اشاره به اینکه امام راحل فرمودند میزان رای ملت است، افزود: ملت اگر فردی را انتخاب کرد که از نظر ما خوب و لایق نیست باید بپذیریم و همه ما در برابر قانون سر تسلیم فرود آوریم.

اگر امنیت جلسات سیاسی به هم بخورد مسئولان
به وظیفه خود عمل نکرده اند
محمد حسین مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور هم در همایش فرمانداران، نمایندگان احزاب، گروه ها و فعالان سیاسی استان کرمان گفت: تمامی احزاب رسمی کشور که مجوز دارند به نوعی برای انتخابات اسفند 94 اعلام آمادگی کرده اند. گزیده صحبت های معاون سیاسی وزیر کشور به نقل از ایرنا در زیر می آید:
با طرح نمایندگان مجلس برای اصلاح قانون احزاب موافقت شد و این اصلاح به تصویب رسیده که اگر شورای نگهبان آن را تایید کند جایگزین می شود و قانونی کارآمد مبنای کار قرار خواهد گرفت.
باید به سمتی قدم برداریم که مردم حرف های خود را در قالب احزاب و تشکل ها بزنند و هر کس مسوول حرف خودش باشد و همه افراد آن حزب در برابر آن صحبت مسوول هستند.
در نقد و نظارت هاست که جلوی اسراف ها و فسادها و فعالیت های ناشایست گرفته و یا حداقل افشا می شود که از این افشا شدن کشور بهره مند خواهد شد.
یکی از وظایف کنونی این است که همدیگر را تحمل کنیم و بگذاریم رقیب حرفش را بزند و به دنبال رقابت با رقیب باشیم زیرا رقیب قوی موجب قوی تر شدن ما خواهد شد.
افرادی که باید این روزها استعفا بدهند، سریعتر تصمیم بگیرند و شجاعانه تر وارد این میدان شوند.
وظیفه داریم از همه فعالیت های قانونی احزاب و گروه های سیاسی حمایت کنیم.
اگر امنیت جلسات سیاسی به هم بخورد همه مسوولان به وظیفه خود عمل نکرده اند و امنیت کلی جلسات بر عهده استانداران و فرمانداران به عنوان روسای شورای تامین است.
از امکانات دولتی و بیت المال عمومی نمی توان له یا علیه هر کسی استفاده کنیم که اگر استفاده شود خلاف قانون است
اگر قانون رعایت شود مجریان و ناظران نمی توانند از حزب و نامزدی حمایت کنند.
• نمایندگان فعلی مجلس تا هفتم خرداد سال 95 نمایندگان مردم هستند و تا آن روز می توانند به همه جا سرکشی کنند و در نشست ها حضور یابند.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.