مروری بر برخی از اقدامات وزارت اطلاعات به مناسبت روز سربازان گمنام امام زمان (عج)

منتشر شده در صفحه ورزش | شماره 388

مروری بر برخی از اقدامات وزارت اطلاعات به مناسبت روز سربازان گمنام امام زمان (عج)
روز میلاد با سعاد منجی عالم بشریت، حضرت مهدی صاحب الزمان (عج) به عنوان «روز سربازان گمنام امام زمان (عج)» نامگذاری شده است. این مناسبت فرخنده باعث شد در خصوص بعضی از اقدامات سربازان آن حضرت، فرزندان راستین امت حزب الله، رهروان جان بر کف خمینی روح الله (ه)، و پیروان فرماندهی معظم کل قوا چند سطری قلم فرسایی شود.
یکی از ماموریت های ذاتی وزارت اطلاعات، تامین امنیت نظام و مردم است و طبیعتا این وزارت خانه سهم مهمی در دست آوردهای امنیتی داشته است. علاوه بر آن، برخی از عملکردها و اقدامات این وزارت، مستقیما قابل ارائه ی مستقیم به افکار عمومی نمی باشد و طبعا مردم از آن آگاه نیستند ولی در تامین و ایجاد رضایت مندی آنها مؤثر بوده است..
با توجه به نکته ی مورد اشاره، برخی از محورهای قابل ارائه در راستای موضوع فوق به شرح زیر است:
۱- فرزندان ملت در وزارت اطلاعات همواره تلاش می نماید با توکل بر خدا و توجه به «شرع، قانون و اخلاق» صیانت از منافع ملی و ارزش های مقدس نظام جمهوری اسلامی را بر خود فرض نموده و با بهره مندی از رهنمودهای حکیمانه ی حضرت امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری «مدظلله العالی» ماموریت های ذاتی این وزارت خانه را پی گیری نمایند. به گونه ای که مدال سربازی گمنام امام زمان (عج) را از حضرت امام راحل (ره) دریافت نمودند و رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای نیز عنایت ویژه ای به فرزندان خود داشت و بارها در فرمایشات گهربارشان، فرزندان خود را مورد تفقد قرار داده اند.
۲- تلاش برای حفظ انسجام ملی، اجتماعی و سیاسی کشور و صیانت از سرمایه های اجتماعی، مذهبی، سیاسی و اقتصادی، از جمله محورهایی است که در ماموریت های داخلی این وزارت خانه به آن توجه جدی شده و در دوره ی جدید جزو سیاست های اصلی جناب آقای دکتر علوی می باشد.
۳- ادارات کل اطلاعات استانها با حضور مؤثر خود در شورای تامین استان و شورای تامین شهرستان ها، نقش مؤثری در شناسایی و ارائه ی مشکلات امنیتی استان به دستگاه های ذیربط و تلاش برای کاهش با برطرف نمودن مشکلات امنیتی استان ها و شهرستان ها دارند. وزیر محترم اطلاعات نیز تاکید زیادی در خصوص تعامل مؤثر ادارات کل استان ها با مسوولین محترم استانی داشته اند.
۴- صیانت از دستاوردهای علمی- فناوری ج.ا.ا به ویژه در حوزه ی هسته ای و دستگیری برخی از عوامل ترور دانشمندان کشور، موجب تقویت بالندگی و اعتماد جامعه به سرمایه ها و توانایی های خویش شده است.
۵- پی گیری شکایات و مطالبات مردمی به ویژه درخواست های آنها در حوزه های اطلاعاتی و امنیتی، از جمله اقدامات این وزارت بوده و تمامی شکایت ها و درخواست های مطروحه پی گیری و به نتیجه رسیده است. در این مهم، توجه ویژه ای به حقوق مردم و حق الناس شده است.
۶- پی گیری مشکلات و مسائل مرتبط با زندگی روزمره ی مردم، مشکلات سازمان ها و دستگاه های خدمت رسان و… و ارائه ی اخبار جمع بندی شده به مسوولین ذیربط، اثر مستقیمی در کاهش مشکلات داشته است.
۷- حفاظت و صیانت از منافع ملی از دیگر محورهای مهم و قابل توجه این وزارت بوده است نظارت اطلاعاتی واجا باعث شده است در بسیاری از موارد از حیف و میل اموال عمومی جلوگیری و یا از انتقال بی مورد منافع به بیگانگان ممانعت شود. علاوه بر آن، صیانت نرم از برخی مراکز مهم عامل المنفعه (نیروگاه ها و سدها و… از دیگر اقدامات انجام شده در این راستاست.
۸- توسعه ی دایره ی آگاهی بخش ها و توجیهات اقشار مختلف جامعه و تولید و ارائه ی بسته های مختلف توجیهی و آموزشی در حوزه های مرتبط با ماموریت های این وزارت به اقشار جامعه (علما، روحانیون، دانشگاهیان و…) از دیگر اقدامات تعاملی این وزارت است.
۹- مبارزه با تروریسم و تامین امنیت ملت شریف ایران از محورهای مهم اقدامات این وزارت می باشد. به عنوان مثال، پدیده ی شوم ریگی و جندالشیطان، سال ها افکار عمومی را تحت تأثیر قرار داده و این گروهک، با اقدامات ضدامنیتی خود (بمب گذاری و ترور…) منطقه ی شرق کشور و امنیت عمومی را با تهدید مواجه ساخته بود که وزارت اطلاعات، با عملیات پیچیده و گسترده، وی را دستگیر و باند او را منهدم نمود.
۱۰- مقابله با باندها و گروه های سازمان یافته ی مواد مخدر در سطح داخلی و خارجی که با حمایت و پشتیبانی دشمنان و سرویس های اطلاعاتی در صدد نابودی و تهی سازی جامعه به ویژه نسل جوان هستند، از دیگر اقدامات وزارت است که با هدف صیانت و حمایت از جامعه در برابر این تهاجم ضد انسانی در سطح وسیعی صورت پذیرفته است که بسیار تحسین برانگیز بوده است.
۱۱- مقابله ی فراگیر و گسترده با توطئه های ضد انسانی و ضد مردمی دشمن در حوزه ی جنگ نرم که با هدف انحراف افکار عمومی به ویژه جوانان و اقشار تأثیرگذار در سطح وسیعی صورت گرفته است. باعث افزایش احساس سربلندی و رضایت عمومی در همه ی اقشار و همکاری و همراهی به جامعه در مقابله با جنگ نرم شده است.
ادامه دارد ….

۱۲- مقابله با گروه ها و جریان های سودجو و انحرافی اخلاقی، فرقه ای و دینی- بعضا وابسته به بیگانه که درصدد خشکاندن ریشه های اعتقادات دینی و مذهبی جامعه به ویژه جوانان بوده اند از دیگر اقدامات وزارت محسوب می شود در این خصوص،گروه های بسیاری مورد شناسایی و توجیه یا برخورد قرار گرفته اند و یافته ها نیز نشان می دهند که دشمن سرمایه گذاری وسیعی در این خصوص انجام داده است. این امر نیز با توجه به مطالبه مردم و جامعه در خصوص مقابله با این جریانات موجب رضایت مندی وسیعی در جامعه شده است.
۱۳- مقابله با توطئه های وسیع و مستمر دشمنان که در جهت ایجاد و تشدید اختلافات اقوام و اقلیت ها از دیگر اقدامات وزارت است. همانگونه که ملت شریف مطلعند، دشمن با استفاده از منابع و عوامل خود سرمایه گذاری وسیعی در این خصوص انجام داده که وزارت از این ناحیه با مطالبه ی جدی مردم جهت مقابله با این توطئه ها و گروه های افراطی و تروریستی قومی- مذهبی وابسته روبرو بوده است. وزارت در این خصوص نیز دستاوردهای مهمی داشته است و احساس رضایت عمومی در قبال این اقدامات هوشمندانه وزارت به ویژه در مناطق قومی مشاهده می شود. کشف توطئه های وسیع آمریکا و عوامل وابسته در مناطق قومی، مرزی و… از دستاوردهای مهم وزارت در این عرصه بوده که به وحدت اقوام و مذاهب ایرانی کمک کرده است.
۱۴- نفوذ و ضربه زدن به شبکه ها و سیستم های امنیتی دشمنان و سرویس های آنان از دیگر اقدامات افتخارآفرین وزارت بوده که بنابر اعتراف دشمن، آنان را به ستوه آورده است. این گروه از اقدامات که نشان از ظرفیت و توان تهاجمی بالای وزارت دارد، موجب سربلندی و افتخار جامعه مردم گردیده است. پیام ها و اظهارات تشکر آمیز بخش هایی از اقشار جامعه منعکس کننده ی رضایت و خرسندی مردم در این ارتباط بوده است.
۱۵- گسترش اقدامات و فعالیت های وزارت در مقابله با فساد اقتصادی نظیر: پولشویی، سودجویی های شخصی، شرکت های هرمی و… به عنوان یکی از مطالبات جدی و همیشگی مقام معظم رهبری «دامت برکاته» و مردم دیگر از اقدامات وزارت محسوب می شود که در پی آن رضایتمندی گروه های کثیری از جامعه و مسئولان را به دنبال داشته است مقابله با رشد شرکت های هرمی که مخرب اقتصاد و امنیت اجتماعی بوده اند پیگیری برخی از پرونده های مفاسد کلان و مقابله با پولشویی از اقدامات مهم وزارت در این عرصه بوده است در خواست تشدید این اقدامات از سوی جامعه حاکی از رضایت مردم از این اقدامات و اهمیت آن است.
۱۶- کمک به کاهش آثار تحریم اقتصادی بر مردم و جامعه در داخل و خارج کشور نیز از اقدامت مهم وزارت به حساب می آید از آنجا که دشمن در گسترش تحریم های هوشمند علیه ایران برنامه های وسیعی را دنبال می کند (که در آنها مردم هدف اصلی به شمار می روند) لذا وزارت در این خصوص در یک همت عالی و فراگیر، تلاش های گسترده ای را جهت مصون سازی از آثار تحریم در دستور کار داشته که بحمدالله در بخش های قابل توجهی موفق عمل کرده است.
۱۷- شناسایی و مقابله با گروه ها و افراد وابسته که قصد اخلال در امنیت و نظام اقتصادی را داشته اند، از دیگر اقدامات وزارت بوده که رضامندی وسیعی را در پی داشته است.
۱۸- پاسخ گویی به مردم و مسوولین، همواره جزو سیاست های کلی این وزارت می باشد و در دوره های جدید مدیریتی، مورد تاکید بیش تری قرار گرفته اند، در نظام مردم سالاری دینی، وزارت اطلاعات نیز آمادگی ارائه ی توضیحات لازم به نمایندگان محترم ملت را دارد و حضور وزیر اطلاعات و معاونین ذی ربط در کمیسیون هیا مختلف مجلس شورای اسلامی از مصادیق این تعامل ارزنده به شمار می رود.

14

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :