خبر

یکشنبه 12 اردیبهشت 1395

صعود مشترک گروه های کوهنوردی در بم
سكينه خديش/پیام ما: صعود مشترك گروه هاي كوهنوردي(فراز-افق-آرياز بم) در روز جمعه تاريخ 10/2 ساعت ٨صبح از روستاي گل انداز به سمت گوروئىه رخ داد. در اين صعود كه با همكاري عزيزالله دريجاني دهيار و اعضاي شوراي اسلامي روستاي گوروييه اتفاق افتاد كوهنوردان مسافتي تقريب به ١٣١٩٦متر را كوهپيمايي كردند. در اخر از كوهنوردان طي مراسمي با دادن لوح هايي توسط دهياري گوروئىه تقدير و تشكر بعمل امد و به هفت نفر از منتخبين سه تيم كوهنوردي كارت هديه به پاس زحماتشان تقديم انها شد.

کلنگ زنی بزرگترین طرح انتقال آب شرب استان در شهربابک
عملیات اجرایی لوله گذاری فاز اول آبرسانی به شهرهای جوزم، دهج و دهستان خبر به عنوان یکی از بزرگترین طرح های انتقال آب شرب استان کرمان، در شهربابک کلنگ زنی شد . عملیات لوله گذاری فاز اول آبرسانی به شهرهای جوزم، دهج و دهستان خبر با حضور فرماندار، امام جمعه ، نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی، مدیر امور آّبفا شهربابک و معاون فنی طرح های عمرانی اداره کل آب و فاضلاب استان کرمان در شهربابک کلنگ زنی شد. سلطانی معاون فنی طرح های عمرانی شرکت آب و فاضلاب استان کرمان در حاشیه این مراسم گفت: برای اجرای این طرح ۸۰ کیلومتر خط انتقال آب ، ۷ کیلومتر خطوط جمع آوری ، حفر سه حلقه چاه ، ۱۷ هزار متر مکعب مخازن تعادلی و ۵ باب ایستگاه پمپاژ احداث خواهد شد. وی افزود: برآورد اولیه برای اجرای این طرح حدود ۳۴ میلیارد تومان می باشد که در سالهای ۹۴ ، ۹۵ و ۹۶ از محل اعتبارات استانی و اعتبارات داخلی شرکت آب و فاضلاب استان تامین اعتبار خواهد شد. سلطانی تصریح کرد: با اجرای این طرح ۸۰ لیتر آب در ثانیه به این مناطق انتقال پیدا کرده و قادر است جمعیت ۳۰ هزار نفری را تأمین آب کند.

طرح انتقال آب به شهر خورسند کلنگ زنی شد
طرح انتقال آب به شهر خورسند به طول ۱۲ کیلومتر از مخازن آب شهربابک بوده که شامل ۱۲ کیلومتر لوله گذاری ، حفر سه حلقه چاه و احداث یک مخزن تعادلی می باشد و اعتبار ۱۲ میلیارد تومانی آن از محل اعتبارات استانی و ماده ۱۸۰ در نظر گرفته شده است.

تعویض نزدیک 20 هزار دستگاه کنتور خراب در استان تعویض شد
طی سال گذشته 19989 دستگاه کنتور خراب در استان کرمان تعویض شد. محمد طاهری مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت آب و فاضلاب استان کرمان گفت:به منظور استاندارد سازی انشعابات مشترکین در شهرهای استان ، طی سال گذشته 19989 دستگاه کنتور خراب در شهرستان های بافت (557)، بردسیر (602)، بم (1960) ،جیرفت (1023)، راور (298)، رفسنجان (1850)، زرند (761)، سیرجان (3490)، شهربابک (854)، عنبرآباد (420)، کرمان (6722) و کهنوج (1452) دستگاه تعویض شد که در مقایسه با میزان تعویض کنتور خراب در سال 93 ،بیش از 19 درصد رشد دارد. وی افزود: تعویض کنتورهای خراب علاوه بر اینکه از پرت بیش از اندازه آب و اثرات منفی آن بر تأسیسات آب رسانی جلوگیری می کند، شرایط لازم جهت کنترل مصرف و خدمات رسانی شایسته تر به مشترکین و شهروندان را نیز فراهم می نماید.

رفسنجانسیرجانکرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.