بررسی حضور ایرانیان در نرم‌افزارهای پیام رسان

منتشر شده در صفحه صفحه اول | شماره 387

بررسی حضور ایرانیان در نرم‌افزارهای پیام رسان

بر اساس این گزارش ؛ اگر سرور اصلی سایت هایی مانند وایبر، تلگرام، لاین و واتس آپ را ملاک اصلی قرار دهیم و میزان ترافیک ورودی-خروجی به سرورهای این سایت ها را ملاک بازدید قرار دهیم. جایگاه و میزان استفاده ایرانی ها در هر کدام از این شبکه های اجتماعی با جهان قابل مقایسه است…
بر اساس یافته های موجود در سایت الکسا؛ اگر سرور اصلی سایت هایی مانند وایبر، تلگرام، لاین و واتس اپ را ملاک اصلی قرار دهیم و میزان ترافیک ورودی-خروجی به سرورهای این سایت ها را ملاک بازدید قرار دهیم می توانیم بر مبنای آمار تولید شده الکسا چنین قضاوت کنیم:

جایگاه ایرانی ها در وایبر
در وایبر: ایران اول، روسیه دوم، امریکا سوم، هند چهارم، برزیل پنجم؛ گفتنی است ایران ۱۱،۸ درصد از ترافیک را در اختیار دارد و روسیه با ۱۰،۴ دوم است.

جایگاه ایرانی ها در تلگرام
در تلگرام امریکا با ۸۴ درصد اول و با اختلاف زیادی ایران با ۳،۷ درصد دوم، هند با ۳،۲ درصد سوم ، انگلیس و اسپانیا نیز در رده های چهار و پنج ترافیک الکسا هستند. البته با توجه به مهاجرت کاربران ایرانی از وایبر به تلگرام در آینده باید شاهد افزایش سهم ایران از این آمار باشیم.

جایگاه ایرانی ها در واتس آپ
در واتس اپ: جالب اینجاست که نامی از ایران نیست ولی تعداد کاربران ایرانی واتس اپ باید در رده اول تا پنجم باشد اما خبری در این جدول نیست. در این لیست هند با ۲۲،۴ درصد، برزی با ۱۴ درصد، ترکیه با ۵،۱ درصد، اسپانیا با ۵ درصد و ایتالیا با ۴،۸ درصد مقام های پرترافیک اول تا پنجم را دارند.

جایگاه ایرانی ها در لاین
در لاین: اندونزی با ۱۵،۱ درصد اول، امریکا با ۱۱،۲ درصد دوم و ایران با ۹،۲ درصد سوم است.

نکته مهم این است که تا چه حد می توان به آمار ترافیک الکسا استناد کرد؟ این در حالی است که نامی از ایران در فهرست بالای واتس اپ نمی بینیم ولی واتس اپ با ۴۳ زبان مختلف از جمله فارسی طرفداران زیادی دارد.

13

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 53
  • دیروز: 218
  • هفته: 1,577
  • ماه: 5,339
  • سال: 131,885