در حاشیه

دوشنبه 16 آذر 1394

شایعه حمله داعش به ایران در 20 آذر
به گزارش جام نیـوز، سردار کمال هادیان‌فر رئیس پلیس فتا ناجا در نشست خبری صبح دیروز خود در پاسخ به سوالی در خصوص افزایش تهدیدات داعش در فضای مجازی و انتشار شایعاتی مبنی بر هدف قرار گرفتن ایران در حملات این گروه تروریستی اظهار داشت: اخیرا در فضای مجازی و خصوصا شبکه موبایلی تلگرام اخباری مبنی بر مصاحبه سردمداران گروه تروریستی داعش با شبکه تلویزیونی «سی.ان.ان» منتشر شده بود که در آنها تاریخی را به عنوان حمله به ایران ذکر کرده بودند و در ادامه نیز نقل قولی از یکی از سرداران ارشد سپاه در پاسخ به این حملات منتشر شده بود.
وی افزود: پلیس با بررسی سریع موضوع موفق شد عامل انتشار این شایعه را که از منشاء داخلی سرچشمه گرفته بود در کمتر از 24 ساعت شناسایی کند. رئیس پلیس فتا با بیان اینکه این فرد در کمتر از 24 ساعت در یکی از استان‌های شمالی شناسایی و دستگیر شد،گفت: به دنبال تحقیقات انجام گرفته مشخص شد که این فرد بدون هیچ انگیزه تروریستی اقدام به انتشار این شایعه کرده است. هادیان‌فر در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار تسنیم در خصوص حملات تروریستی داعش در فضای مجازی نیز گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ حمله جدی در فضای سایبری از سوی داعش علیه ایران انجام نشده است.

نامزد هدیه تهرانی مخالف حضور او درسینما!
محمدرضا شریفی نیا از ۱۰ بازیگر مرد و ۷ بازیگر زن به عنوان کاندیداهای بازی در فیلم یاد کرده بود.از جمله بازیگران زن این فیلم هدیه تهرانی بوده که شریفی نیا درباره اش گفته بود: برای نقش «راحله» هم بازیگران زیادی را تست زدیم؛ از عاطفه رضوی تا مهناز افضلی، شقایق فراهانی، بهاره رهنما و حدود ۲۰۰ نفر دیگر. بعد هدیه تهرانی را تست زدیم که چهره اش مورد قبول قرار گرفت اما در نهایت لادن مستوفی نقش اصلی را بازی کرد و در این فیلم به ایفای نقش پرداخت.
شریفی نیا درباره دلایل عدم حضور هدیه تهرانی در «روز واقعه» چیزی نمی گوید اما شهرام اسدی اخیرا در گفتگویی مخالفت نامزد تهرانی را دلیل عدم حضورش در این کار دانسته است و علت عدم حضور هدیه تهرانی را در این فیلم مخالفت نامزد وی در آن زمان دانسته است.
وی می گوید: هدیه تهرانی را در جست‌وجویی که برای پیداکردن چهره‌‌های تازه برای نقش‌های راحله و عبدالله گذاشته بودیم، آقای شریفی‌نیا و خانم آزیتا حاجیان پیدا کردند. تست‌های گریم و لباس و بیان به‌خوبی پیش رفت. اما در نهایت، خانواده نامزدشان با حضور ایشان در سینما موافقت نکردند و موضوع منتفی شد.

راز تتوی اشکان دژاگه چیست؟
قطعا تا به حال این سوال برایتان پیش آمده که خالکوبی‌های روی بدن اشکان دژاگه چیست و به چه مساله‌ای ارتباط دارد. با کنجکاوی روی یکی از خال‌کوبی‌های اشکان دژاگه روی دستش به نکته جالبی دست یافتیم. هافبک نفوذی 29 ساله تیم ملی ایران، روی دست چپ خود عکس بازی کامپیوتری شاهزاده ایرانی را حک کرده است. این بازی کامپیوتری اولین بار در سال 2003 به بازار آمد و طرفداران بسیاری برای خود دست و پا کرد. حالا اشکان دژاگه عکس شخصیت اصلی این بازی کامپیوتری که محبوبش هم هست روی دست خود حک کرده و در خیلی از بازی‌های تیم ملی آن را به نمایش گذاشته است.

اسناد کفاشیان توسط نهاد امنیتی ضبط شد
یک منبع آگاه خبر داد که در روزهای اخیر مأموران یک نهاد امنیتی با حضور ناگهانی در دفتر رئیس فدراسیون فوتبال، نامه‌ها و مدارک موجود در میز کار و کارتابل‌های اتاق کار علی کفاشیان را جمع‌آوری و ضبط کردند. مأموران مذکور وجه نقد و ارز موجود در اتاق علی کفاشیان را نیز صورتجلسه کرده و فعلاً ضبط کردند تا بررسی‌های لازم انجام شود.

سانسور شعارهای دانشجویان در تلویزیون هنگام سخنرانی روحانی
اگرچه تلویزیون، سخنان رئیس جمهور در دانشگاه صنعتی شریف به مناسبت روز 16 آذر را مستقیما پخش می کرد، اما شعارهای دانشجویان را سانسور کرد. به گزارش ستاره‌ها، در مقاطع متعددی که سخنان رئیس جمهور با تشویق دانشجویان روبرو می شد، صدای محیط از سوی فرستنده های صداوسیما به شدت کم می شد. به گونه ای که به سختی شعارهای دانشجویانی که فریاد می زدند «روحانی، روحانی، حمایتت می کنیم» و «روحانی، روحانی، دوستت داریم» شنیده می شد.
برخی دانشجویان در مراسم 16 آذر دانشگاه صنعتی شریف شعاری سر دادند و عده ای دیگر در مقابل آنها شعار «مرگ بر فتنه گر» را تکرار می کردند. این شعار زمانی که رئیس جمهور از فرجی دانا و میلی منفرد یاد کرد نیز بار دیگر در فضای سالن پیچید. «اعتدال، اعتدال، اعتدال» شعار دیگر دانشجویان در این مراسم بود. رئیس جمهور در واکنش به دانشجویانی که رو به یکدیگر شعار می دادند، به شوخی گفت: شما شعار می دهید اما صدای من گرفته!

دانشگاهزلزلهسینما
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *