خبر

چهارشنبه 26 اسفند 1394

دست قضات
عادل و دلسوز را باید بوسید
با برگزاری شورای طبقه بندی مددجویان با درخواست 130 از مددجویان موافقت شد و به آغوش خانواده بازگشتند و این بهترین عیدی برای مددجویان و خانواده آنان بود. رییس اداره زندان جیرفت به نیابت از مددجویان در این خصوص گفت: دست قضات عادل و دلسوز بوسیدنیست. حسین برشان افزود: برابر بخشنامه رییس قوه قضاییه دادستان جیرفت طی دستوری به قاضی ناظر زندان ابلاغ فرمودند زندانیان واجدشرایط به مرخصی نورزی اعزام گردند در این راستا و در اجرای این دستور دهقان قاضی ناظر زندان جیرفت در برگزاری شورای طبقه بندی اهتمام لازمه را مبذول داشته و به تعداد ١٣٠ نفر زندانی مرخصی اعطا نمودند. وی در حاشیه برگزاری شوراخاطر نشان کرد: زندانیان فراموش شدگان اجتماع نیستند مسولان مخصوصا قضات عالیقدر در اعزام زندانیان به مرخصی تلاش نموده و مرخصی را وادی بازگشت سعادتمندانه زندانیان میدانند. رییس اداره زندان جیرفت در پایان از همکاری و تعامل دستگاه قضایی شهرستان جیرفت و سایر شهرستانهای جنوبی تقدیر و تشکر کرد و افزود: به نیابت از زندانیان و خانواده هایشان دست قضات عادل و دلسوز را بوسه باران میکند.

رتبه برتر
استان کرمان در رفع موانع تولید
مدیرکل دفتر اقتصادی و امور بین الملل استانداری کرمان گفت: استان کرمان در حوزه رفع موانع تولید رتبه برتر کشوری را از آن خود کرده است. به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان رضا سنجری در نشست بررسی و رفع موانع تولید بخش کشاورزی استان کرمان افزود: نشست های بررسی و رفع موانع تولید در استان کرمان به صورت مستمر در حوزه های کشاورزی، صنعت، معدن و گردشگری برگزار شده است که گام مهمی در مسیر رفع موانع تولید به شمار می رود. وی خاطرنشان کرد: هموار کردن مسیر توسعه اقتصادی و جلب سرمایه گذاری در استان کرمان یکی از اولویت های نشست های کارگروه بررسی و رفع موانع تولید است. معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کرمان نیز در این نشست بر روان سازی مسیر توسعه اقتصادی تاکید کرد و گفت: نباید در مسیر اجرای طرح های توسعه ای و اقتصادی با دست خود مانع ایجاد کنیم بلکه باید با پیگیری های مستمر، این روند را هرچه بیشتر تسهیل کرد.

حضور سرمایه‌گذاران ترکیه‌ای در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان
فرماندار رفسنجان از حضور سرمایه‌گذاران ترکیه‌ای در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان خبر داد. به گزارش فارس حمید ملانوری در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به انعقاد قراردادی مبنی بر جذب سرمایه‌گذار از ترکیه با یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاران ترک که اصالتا ایرانی است، اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی شهرستان ویژگی‌هایی در حوزه سرمایه‌گذاری خارجی دارد.
وی بیان داشت: احداث یک واحد نیروگاه سیکل ترکیبی گازی 25 مگاواتی با سرمایه‌گذاری 15 میلیون‌ دلار از سوی شرکت هزار انرژی و احداث یک نیروگاه 10 مگاواتی خورشیدی با سرمایه‌گذاری 12 میلیون ‌دلار، دیگر قراردادی است که از سوی شرکت خزر انرژی در این منطقه صورت می‌گیرد. فرماندار رفسنجان همچنین از احداث یک واحد تولیدی موتورسیکلت جدید توسط سرمایه‌گذاران ترک در این منطقه خبر داد. وی با اشاره به شعار شهرستان « شیرین‌سازی زندگی» با موضوع خانواده و آسیب‌های اجتماعی در سال 95 خاطرنشان کرد: سال جدید در حوزه تقویت و تحکیم بنیان خانواده بیشتر تلاش و برنامه‌ریزی می‌کنیم.

کرمان، پایلوت تولید انرژی خورشیدی
در کشور
نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: امیدواریم سازمان انرژی های نو کشور، کرمان را به عنوان پایلوت در تولید انرژی خورشیدی قرار دهد زیرا این ظرفیت در استان وجود دارد و مدیران استان نیز آماده هرنوع همکاری هستند. به گزارش ایسنا سیدمهدی طبیب زاده در مراسم آغاز اقدامات اجرایی 100 مگاوات نیروگاه های مقیاس کوچک و مبادله تفاهمنامه 60 مگاوات نیروگاه خورشیدی در کرمان اظهار کرد: بخش دولتی و خصوصی استان کرمان یک هدف را دنبال می کنند و آن توسعه استان است و پیگیری و جدیت استاندار و مدیران در اجرای پروژه ها به صورت روزانه صورت می گیرد و به همین دلیل موفق به ارتقاء رتبه بهبود فضای کسب و کار استان شده اند. وی افزود: امیدواریم سازمان انرژی های نو کشور، کرمان را به عنوان پایلوت در تولید انرژی خورشیدی قرار دهد زیرا این ظرفیت در استان وجود دارد و مدیران استان نیز آماده هرنوع همکاری هستند. طبیب زاده در ادامه تصریح کرد: تعداد زیادی سرمایه گذار برای حوزه انرژی خورشیدی وجود دارد که با مشکل بانکی مواجه شده اند.

رفسنجانکرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *