مهم ترین اتفاق سال 94 از دید مسئولان کرمان

منتشر شده در صفحه صفحه اول | شماره 591

مهم ترین اتفاق سال ۹۴ از دید مسئولان کرمان

سال ۹۴ هم به آخر رسیده و تا چند روز دیگر سال نو می آید. به همین بهانه سوالات مشترکی را از تعدادی مسئول کرمانی پرسیدیم. سوالاتی که جنسشان با سوالاتی که در طول سال از این مسئولان پرسیدیم فرق داشت. از این مسئولان پرسیدیم که:
۱. مهم ترین اتفاق سال ۹۴ در کرمان؟
۲. دوست دارید سال ۹۵ در کرمان چه اتفاقی بیفتد؟
۳. چه نمره ای به مجموعه زیر نظر خود در سال ۹۴ می دهید؟

ابوالقاسم سیف الهی، معاونت عمرانی استانداری کرمان:
شروع عملیات اجرایی طولانی ترین تونل انتقال آب اتفاق مهمی بود

سال ۹۴ برای ابوالقاسم سیف الهی با سال های اخیر تفاوت داشت. تفاوت از این جهت که او سال ۹۴ را با سمت شهردار کرمان شروع کرد و حالا با سمت معاونت عمرانی این سال را به پایان می برد. پاسخ سیف الهی به سوالات ما را در زیر بخوانید:
۱. از نظر من در بعدهای مختلفی در سال ۹۴ اتفاقات مهمی در کرمان رخ داد. در بعد سیاسی برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان و نتیجه این دو انتخابات مهم ترین اتفاق بود. در بعد عمرانی شروع پروژه تونل انتقال آب از صفارود به کرمان که طولانی ترین تونل انتقال آب کشور است و همچنین انتخاب پیمانکار پروژه انتقال آب از بهشت آباد به کرمان از اتفاقات مهم سال ۹۴ در کرمان بود. در بعد دیپلماسی هم اثرات مثبتی که برجام بر اقتصاد کرمان گذاشت. در بعد اجتماعی هم می توان به مقابله با حاشیه نشینی اشاره کرد.
۲. در سال ۹۵ قطعا بهترین اتفاقی که باید رخ دهد، شکوفایی اقتصادی است و کشور باید از رکود خارج شود. کرمان هم همانطور که پهناورترین استان کشور است و ۱۱ درصد خاک کشور را دارد، باید به همین میزان سهم خود را از شکوفایی اقتصادی در سال ۹۵ بگیرد.
۳. مردم و مسئولان مافوق باید به معاونت عمرانی نمره بدهند. البته من ابتدای سال در شهرداری بودم و آن جا هم باید مردم نمره دهند. اما تلاش من همواره این بوده که کم نگذاریم و اگر کم و کاستی و نقصی بوده از مردم عذرخواهی می کنم و مردم بدانند که این کاستی به دلیل نتوانستن بوده و نه نخواستن.

محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان:
امضای تفاهم نامه میان استاندار و وزیر ارشاد اتفاق مهمی بود

محمدرضا علیزاده هم از میانه سال ۹۴ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان شد. او جایگزین فرشید فلاح شد.
پاسخ های علیزاده به سوالات «پیام ما» را در زیر بخوانید:
۱. تفاهم نامه هایی که میان استاندار کرمان و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۹۴ امضا شد از مهم ترین اتفاقات سال ۹۴ در حوزه فرهنگ و هنر بود. علی الخصوص یکی از این تفاهم نامه ها به برگزاری جشنواره موسیقی نواحی کشور ارتباط داشت. همچنین ساخت شش پلاتو در شهرستان های کرمان از دیگر اتفاقات مهم بود.
۲. سال ۹۵ قطعا سال خوبی برای فرهنگ و هنر خواهد بود. اولین جشنواره موسیقی نواحی کشور را در کرمان خواهیم داشت. تالار مرکزی شهر کرمان به بهره برداری خواهد رسید. همچنین در سه ماهه اول سال آینده در بحث خانه هنرمندان حتما به نتیجه خواهیم رسید.
۳. دیگران باید در ارتباط با عملکرد ما نظر بدهند. اما با توجه به منابع مالی محدود در سال ۹۴، یک سری کارهای خوبی در حوزه فرهنگ و هنر کرمان رخ داد که نتیجه آن ها را در سال ۹۵ خواهیم دید، فکر می کنم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان نمره قبولی را گرفته باشد.

محمود وفایی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان:
ثبت جهانی میمند مهم ترین اتفاق سال ۹۴ بود
محمود وفایی هم سال را با سمتی متفاوت از مدیرکلی میراث فرهنگی کرمان به پایان می برد. او ابتدای سال جاری در استانداری کرمان مشغول به کار برد و از میانه سال به مدیرکلی میراث فرهنگی کرمان منصوب شد. وفایی به سوالات ما اینگونه پاسخ داد:
۱. مهم ترین اتفاق سال ۹۴ در کرمان به نظر من ثبت جهانی میمند بود که پس از سال ها تلاش این اتفاق رخ داد. حضور پرشور مردم در انتخابات هفتم اسفند هم دیگر اتفاق مهم سال ۹۴ بود.
۲. امیدوارم در سال ۹۵ بتوانیم دو اثر دیگر را ثبت جهانی کنیم. همچنین با ایده مثلث توسعه اقتصادی می خواهیم بناهای تاریخی از جمله قلعه اردشیر و قلعه دختر را مرمت کنیم. آزاد کردن کاروانسرای وکیل از شرکت عظام و واگذاری به بخش خصوصی هم از دیگر اتفاقاتی است که در سال ۹۵ باید رخ دهد. اما مهم ترین اتفاق سال آینده می تواند شکوفایی گردشگری کرمان باشد.
۳. قصد تعریف از عملکرد مجموعه میراث فرهنگی استان را ندارم اما با همکاری مدیریت کلان استان فکر می کنم اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در سال ۹۴ نمره قابل قبولی گرفته باشد.

محسن صالحی مدیر کل مدیریت بحران استان کرمان:
شیوع آنفلوآنزای نوع A تلخ ترین اتفاق سال ۹۴ بود

صالحی از جمله مدیرانی بود که با توجه به پستی که داشت، سال سختی را پشت سرگذاشت. رخدادهایی مثل شیوع آنفلوآنزای نوع A و سیل در استان، از جمله رخدادهایی بود که سال را برای صالحی سخت کرد. پاسخ او به سوالات ما را در زیر بخوانید:
۱. به نظر من شیوع آنفلوآنزای نوع A مهم ترین و تلخ ترین اتفاق سال ۹۴ در کرمان بود.
۲. من بیشتر دوست دارم در مورد اتفاقاتی که نباید رخ دهد صحبت کنم. امیدوارم در سال ۹۵ مردم کمتر با حوادث درگیر شوند. حوادثی که خود ما آدم ها در آن نقش داریم و می توانیم کاری کنیم که با آن ها درگیر نشویم. به خصوص در ایام نوروز و سفرهای نوروزی امیدوارم مردم دقت کنند تا خدایی نکرده اتفاق بدی رخ ندهد.
۳. مردم باید نظر دهند اما فکر می کنم اگر عملکرد ستاد مدیریت بحران را روی کفه ترازو بگذاریم، کفه خوبی سنگین تر خواهد بود.

حمیده حبیبی رییس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی کرمان:
بارش سیل آسا در جنوب مهم ترین اتفاق سال ۹۴ بود

رییس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان در سال ۹۴ همواره پاسخگوی سوالاتی بود که درباره هواشناسی از وی می پرسیدند. این بار اما از او سوالات متفاوتی پرسیدیم. در زیر پاسخ های او را بخوانید:
۱. در حیطه کاری خودم فکر می کنم مهم ترین اتفاق بارش هایی که در جنوب استان منجر به سیل شد، بود. در یک ساعت حدود ۸۰ میلی متر بارش داشتیم که در نوع خود عجیب بود. اما به طور کلی احیای آثار باستانی مثل باغ فتح آباد از جمله اتفاقات خوب سال ۹۴ بود.
۲. امیدوارم در سال ۹۵ شاهد بارندگی های خوبی در سطح استان باشیم و این کویر تشنه آب بخورد. اما در سطح جامعه امیدوارم شاهد بهبود وضع معیشت مردم باشیم.
۳. به عملکرد مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان در سال ۹۴ درجه عالی می دهم. در ۹۵ درصد موارد و بیشتر، پدیده های جوی را پیش بینی کردیم و این پیش بینی ها صحیح بود.

35

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 3
  • امروز: 460
  • دیروز: 637
  • هفته: 16,938
  • ماه: 70,887
  • سال: 155,001