مدیرکل میراث فرهنگی کرمان: ۵۰ اقامتگاه بوم گردی آماده خدمت رسانی به مسافران نوروزی است

منتشر شده در صفحه صفحه اول | شماره 590

مدیرکل میراث فرهنگی کرمان: ۵۰ اقامتگاه بوم گردی آماده خدمت رسانی به مسافران نوروزی است
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: استان کرمان از ۲۵ اسفندماه سالجاری آماده استقبال و میزبانی از مسافران نوروزی است. به گزارش مهر محمود وفایی مهر استان کرمان را یکی از مقاصد گردشگران داخلی و خارجی خواند و اظهار کرد: در یکسال اخیر آمار گردشگران خارجی استان رو به افزایش بوده که آمار ارائه شده از سوی هتلها مبین این مطلب است. وی افزود: هر ساله قبل از آغاز نوروز تمهیداتی برای حضور مسافران اندیشیده می شود که امسال با همکاری بخش خصوصی و مشارکت مردم این تمهیدات جامع تر و کاملتر اجرا خواهند شد.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان ادامه داد: یکی از نیازمندیهای مهم مسافران ارتقاء کمی و کیفی محل اقامت آنها است که در حال حاضر شرایط خوبی بوجود آمده بطوریکه علاوه بر مراکز اقامتی موجود بیش از ۵۰ اقامتگاه بوم گردی در سراسر استان جهت ارائه خدمات به مسافران آماده شده است.
وی به آموزش راهنمایان گردشگری قبل از ایام نوروز اشاره و تصریح کرد: طبق روال هرسال راهنمایان متخصص در حوزه گردشگری در موزه ها واماکن تاریخی و راهنمایان هلال احمر در مبادی شهرها مستقر خواهند شد. مدیرکل میراث فرهنگی، ‌ صنایع دستی و گردشگری استان کرمان به افزایش کیفیت ارائه خدمات و پاسخگویی به شکایات گردشگران در کمترین زمان اشاره کرد و افزود: بازرسی و بازدید از تاسیسات گردشگری استان که شامل ۳۰ هتل، ۳۲ مهمانپذیر، پنج پانسیون، ۹ خوابگاه و منزل موقت، ۱۲۷ دفتر خدمات مسافرتی و ۱۳۷ مجتمع پذیرایی و بین راهی نیز از تاریخ ۱۵ اسفندماه جاری آغاز و تا ۱۴ فروردین ماه سال آتی ادامه خواهد داشت.

29

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :