زاهدی در پاسخ به سوال پیام ما پیرامون اختلاف با دیگر نماینده کرمان و راور: سکوت می‌کنم اگرچه حرف‌های زیادی برای گفتن وجود دارد

منتشر شده در صفحه صفحه اول | شماره 589

زاهدی در پاسخ به سوال پیام ما پیرامون اختلاف با دیگر نماینده کرمان و راور:
سکوت می‌کنم اگرچه حرف‌های زیادی برای گفتن وجود دارد

صبح شنبه گذشته، محمد مهدی زاهدی، نماینده فعلی مجلس نهم و منتخب ملت برای مجلس دهم نشستی خبری برگزار کرد. اگرچه زاهدی در این نشست قصد داشت عملکرد یک سال گذشته اش را تشریح کند، اما سوالات خبرنگاران جهت صحبت های او را به سمت انتخابات و مجلس دهم کشاند.
سکوت مصلحتی
نمی خواست درباره حاشیه های انتخاباتی صحبت کند. در صحبت های خود به جز مشارکت بالای 60 درصدی مردم، اشاره ای به انتخابات مجلس دهم نکرد و گفت که نمی خواهم با صحبت در مورد حاشیه ها، شیرینی انتخابات اخیر را به کام مردم تلخ کنم. انتخاباتی که او برخلاف دوره نهم، این بار در حوزه کرمان و راور اول نشد. حالا هم برخی رسانه ها که هوادار پورابراهیمی بودند، از عملکرد زاهدی در انتخابات اخیر انتقاد می کنند و به طور غیرمستقیم وی را به تلاش برای رای نیاوردن پورابراهیمی متهم می کنند. هم در رسانه های مکتوب و هم در فضای مجازی. یکی از هفته نامه های کرمانی هفته گذشته انتقادات تندی را از زاهدی کرد و این مطالب عینا در یکی از کانال های خبری هوادار پورابراهیمی در تلگرام منتشر شد. انتقادات هواداران پورابراهیمی از زاهدی نشان دهنده این است که اختلاف این دو نماینده نه تنها پس از ائتلاف در انتخابات اخیر، کم تر نشده بلکه بیشتر هم شده است. همین موضوع یکی از سوالات «پیام ما» از محمد مهدی زاهدی بود. از او پرسیدیم که اگرچه گفتید نمی خواهید شیرینی انتخابات را به کام مردم تلخ کنید، اما این موضوع در کنار ائتلافی که در اوج اختلاف انجام شد، در ذهن خبرنگاران سوال ایجاد کرده است. زاهدی در پاسخ گفت: من همیشه گفته ام وارد این بحث ها نمی شوم چرا که حاشیه سازی را به مصلحت نمی دانم. وی ادامه داد: اما اگر بخواهم میان خود و خدای خودم حرف بزنم، حرف های زیادی برای گفتن وجود دارد اما در این زمان سکوت می کنم و این سکوت را به مصلحت مردم می دانم چرا که به صلاح نیست خاطر مردم کرمان و راور را پس از این انتخابات باشکوه، آزرده کنیم.
برای ریاست فراکسیون اصولگرایان با من صحبت هایی شده است
دومین سوال ما از زاهدی به ترکیب مجلس دهم برمی گشت. ترکیبی که با مجلس نهم کاملا متفاوت است و چهره های شاخص اصولگرا که عمدتا در لیست تهران این جناح قرار داشتند، از راه یابی به مجلس دهم بازماندند. همین امر باعث شده تا زمزمه هایی مبنی بر احتمال رییس شدن زاهدی در فراکسیون اصولگرایان به گوش برسد. از او پرسیدیم که برای ریاست فراکسیون اصولگرایان، کاندیدا می شوید؟ زاهدی پاسخ داد: ابتدا باید بگویم که با توجه به اینکه تاکنون 104 اصولگرا، 97 اصلاح طلب و 20 مستقل وارد مجلس دهم شده اند و برای دور دوم هم در 10 حوزه اصولگرایان، در 9 حوزه اصلاح طلبان و در 50 حوزه این دو جناح با هم رقابت می کنند و این دور اکثریت مجلس را مشخص می کند، اصولگرایان در مجلس فراکسیون قدرت مندی خواهند داشت. وی افزود: برای ریاست فراکسیون اصولگرایان هم با من صحبت هایی شده که نمی توان آن ها را رسانه ای کرد.
وقتی وزیر علوم بودم، دانشگاه ها
را از سیاسی بازی خارج کردم
زاهدی در این نشست خبری درباره دیگر مسائل هم صحبت کرد که اهم صحبت های وی را در ادامه می توانید بخوانید:
در دوران تصدی بنده در وزارت علوم سعی کردیم دانشگاه را از سیاسی بازی خارج کرده و در ریلی قرار بدهیم که هدف اصلی، توسعه علمی و فناوری کشور باشد، ضمن اینکه دانشگاه همواره با سیاست همراه باشد.
بالاترین رشد علمی کشور در سال 2007 رخ داد که رشد 11 برابری متوسط جهان را داشتیم و امیدواریم دوباره تکرار شود، اگر چه کار بسیار سختی است و همت و تسهیلات زیادی لازم دارد.
اقتصاد مقاومتی و جهش علمی سال ها مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و مجلس شورای اسلامی طی چهار سال گذشته در این راستا فعالیت خوبی داشته و در کمیسیون آموزش برنامه های سنگینی در این راستا داشته و توفیقات خوبی کسب کرده ایم و در صورتیکه عملیاتی شود، می تواند هم به اقتصاد مقاومتی از منظر اقتصاد دانش بنیان پاسخ داده و هم جهش علمی را دنبال کند.
از دلایل عمده تعطیلی برخی معادن استان کرمان، عدم سازگاری درآمد با فروش آنها بود به دلیل اینکه روش‌های سنتی و 60 سال قبل اجرا می‌شد که ضرر را به همراه داشت.
پنج ماه قبل سند مهندسی فرهنگی کشور
را تصویب کردیم
شورای عالی انقلاب فرهنگی پنج ماه قبل سند مهندسی فرهنگی کشور را تصویب کرد و امیدواریم با اجرایی شدن این سند در موضوع مصون‌سازی فرهنگی بتوانیم اقدام جدی داشته باشیم.
نگاه ما به مسائل فرهنگی و مصون‌سازی فرهنگی نباید نگاه دولتی باشد، تمام نهاد‌ها و ارگان‌های دولتی و غیردولتی و تشکل‌های مردم نهاد باید در مصون‌سازی فرهنگی پای کار بیایند و سند مهندسی فرهنگی جای خوبی برای این حضور است.
اجرای برخی پروژه ها در تاریخ 100 سال اخیر کرمان بی سابقه اند
در این دوره از نظر اقداماتی که برای توسعه استان کرمان می‌شد کار کرد، گام‌های بزرگی با کمک مسئولان کشوری و استانی برداشتند.
پروژه‌های عظیمی طی چهار سال گذشته شکل گرفت و عملیات اجرایی برخی از آنها آغاز شده که طی تاریخ 100 ساله اخیر بی‌نظیر بوده و امیدواریم مجمع نمایندگان بتواند این روند را در آینده داشته باشد.
پروژه‌های فولاد کرمان، بردسیر، سیرجان و زرند، پروژه‌های انتقال آب به کرمان، اتمام پروژه‌ سند نسا در بم و کلنگ‌زنی پایانه بین‌المللی با کمک ماهان‌ایر را از جمله اقدامات صورت گرفته هستند.
سازمان انرژی اتمی روی برخی معادن استان در حوزه های شمالی و شرقی دست گذاشته بود و اجازه بهره برداری را نمی داد که در مذاکره با رییس سازمان، طی یک تفاهم نامه بین انرژی اتمی و وزارت صنعت و معدن، اجازه بهره برداری از این معادن صادر شد و دو معدن در راور در این زمینه آغاز به کار کرده است.
رزمایش اقتدار ولایت توسط سپاه پاسداران با نشان دادن بخش هایی از توان جمهوری اسلامی، ضمن خوشحال کردن دوستان انقلاب در تمام دنیا، ضرب شصتی به دشمنان این انقلاب و نظام نشان داد.
سردار حاج قاسم سلیمانی با اقتدار در منطقه حاضر شده و به جای اینکه دشمنان در مرزها با جمهوری اسلامی مواجه شوند، ایشان توانست هزاران کیلومتر خارج از مرزها آنها را درگیر کند و باید از قدرت او و رهنمودهای رهبری که اینگونه امنیت داخل کشور را تامین می کند، تشکر کنیم.

29

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 116
  • دیروز: 105
  • هفته: 1,276
  • ماه: 3,545
  • سال: 89,947