استاندار کرمان: نگرانند سرعت بالای پروژه ها، کار گذشتگان را زیر سوال ببرد

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره 588

در جلسه مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان شد:
مصرف روزانه یک میلیون و 150 هزار لیتر بنزین در کرمان
عطیه بهره بر- جلسه مبارزه با قاچاق کالا و ارز دیروز در محل استانداری، سالن پیامبر اعظم (ص) با حضور استاندار کرمان، برگزار شد.
استاندار کرمان در این جلسه با اشاره به اینکه با پیشروی اقصاد به سمت شفافیت، قاچاق کالای کمتری خواهیم داشت، گفت: نوسانات ارزی نسبتا پایین در سال جاری به کاهش ورود کالاهایی که تولید داخلی داشت، کمک کرد.
علیرضا رزم حسینی در خصوص انبارهای ظبط کالاهای قاچاق در شهرستان ها اظهار داشت: فرمانداران شهرستان ها می توانند در زمینه تامین انبار کالاهای قاچاق مکشوفه همکاری کنند، تا هزینه های حمل و نقل نیز کاهش یابند.
وی گفت: جهاد کشاورزی باید با شفافیت و با سرعت پاسخ استعالامات مربوط به کالاهای مشکوک به قاچاق کشف شده را اعلام کند تا بار از بین نرود و دستگاه های قضایی بتوانند به درستی تصمیم گیری کنند.
استاندار کرمان با اشاره به نزدیک بودن به ایام نوروز، تصریح کرد: در ایام نوروز باید به گونه ای نظارت ها ادامه پیدا کند که قاچاقچیان کالا وارز نتوانند از این فرصت برای قاچاق کالا استفاده کنند.
رزم حسینی در پایان افزود: در سال آینده با توجه به فعالیت ها و سیاست های دولت تدبیر و امید مبتنی بر اقتصاد مقاومتی ، پیش بینی می کنیم که قاچاق کالا در کشور کاهش خواهد یافت.
صرفه‌جویی 540 میلیارد تومانی در مصرف سوخت استان کرمان
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان نیز در این جلسه گفت: ارزش کل اقلام کشف شده در استان کرمان طی سال جاری 16 میلیارد و 663 میلیون و 430 هزار و 300 تومان بوده است.
ابراهیم شهریاری با اشاره به صرفه جویی در مصرف سوخت، افزود: طی نیم سال اول جاری شاهد صرفه‌جویی 540 میلیارد تومانی در مصرف سوخت استان کرمان بوده‌ایم که این میزان صرفه‌جویی در سال‌های اخیر بی‌نظیر است.
مصرف روزانه یک میلیون و 150 هزار لیتر بنزین در کرمان
مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی استان کرمان نیز در این جلسه گفت: در شهرستان کرمان روزانه یک میلیون و 150 هزار لیتر بنزین مصرف می شود.
جعفر سالاری نسب اظهار داشت: در شش ماه ابتدای سال جاری 368 میلیون لیتر نفت گاز به ارزش پنج هزار و 400 میلیارد ریال کمتر از مدت مشابه سال قبل توزیع شده است.
وی با اشاره به ایام نوروز گفت: شرکت نفت کنترل و نظارت ویژه را در این ایام به منظور نوع خدماتی که در جایگاه‌های عرضه سوخت ارائه می‌شود، دارد.
سالاری نصب در پایان خاطر نشان کرد: شرکت نفت با توجه به اهداف تعیین شده خود، تامین، توزیع و صیانت از فرآورده های نفتی را بر عهده دارد.
جانشین فرمانده انتظامی استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به کشفیات در زمینه مبارزه با ارز و قاچاق کالا، گفت: در سال جاری میزان کشفیات لوازم یدکی قاچاق و کشفیات میراث فرهنگی،عتیقه جات قاچاق افزایش و کشفیات لوازم آرایشی، گوشی تلفن همراه، منسوجات و البسه و سیگار قاچاق نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

استاندار کرمان:
نگرانند سرعت بالای پروژه ها، کار گذشتگان را زیر سوال ببرد
مراسم تجلیل از مشاوران جوان استاندار کرمان دیروز در محل استانداری برگزار شد.
استاندار کرمان در این آیین با اشاره به رشادت های جوانان در جنگ تحمیلی گفت: دلیل این رشادت ها شجاعت و انگیزه قلبی بود. علیرضا رزم حسینی افزود: یکی از دلایل موفقیت در دوران دفاع مقدس در کشور، عدم وجود بوروکراسی اداری در دستگاه های اجرایی بود. ما امروز گرفتار دیوان سالاری هستیم و دولت در این دیوان سالاری محبوس شده است. وی تصریح کرد: ما باید یک دولت نو، جوان و چابک داشته باشیم. در این صورت است که تحولات و فتوحات آبادانی و سازندگی بوجود می آید.
رزم حسینی در ادامه با اشاره به اقدامات عمرانی دولت تدبیر و امید در کرمان گفت: انتقال آب به استان یک کار تاریخی و بزرگ است. توسعه ریلی که به دنبال آن هستیم می تواند باعث اتفاقات خوبی شود. استاندار کرمان اضافه کرد: برای توسعه اقتصادی، استان را متحد کردیم چرا که دعوای سیاسی برای مردم توسعه و برای جوانان شغل بوجود نمی آورد. وی با اشاره به اینکه اولویت اول دولت تکمیل پروژه های نیمه تمام است، عنوان کرد: نمی توان همه کارها را یک شبه انجام داد. کارها همت می خواهند.
استاندار کرمان با اشاره به نگرانی برخی از سرعت پیشروی پروژه های عمرانی در کرمان اظهار داشت: برخی نگران این موضوع هستند که سرعت بالای پیشروی پروژه ها، کار گذشتگان را زیر سوال ببرد که چرا در گذشته انجام یک پروژه زمان بر بود.
وی در پایان گفت: آمادگی داریم تا از ظرفیت جوانان استفاده کنیم و از کمک جوانان استقبال می کنیم.

17

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :