در بیانیه سخنگوی شورای شهر کرمان به رسانه ها عنوان شد: آقای استاندار سعی کند حرمت رای مردم را نگه دارد

منتشر شده در صفحه صفحه اول | شماره 587

در بیانیه سخنگوی شورای شهر کرمان به رسانه ها عنوان شد
آقای استاندار سعی کند حرمت رای مردم را نگه دارد

شورای شهر زیر بار هیچ طرحی بدون بررسی نخواهد رفت
همفکران آقای استاندار در بیست سال گذشته مقصرین اصلی توسعه بی رویه شهر بوده اند
آقای استاندار مصادیق باند بازی را در شورای شهر کرمان بیان کند
چه بخواهید چه نخواهید شورا انتخاب مردم است
آقای استاندار بهتر است به جای جوسازی رسانه ای، با شورا جلسه مشورتی بگذارد
شاید جناب رزم حسینی حضور در شورا را به دور از شان خودشان می دانند

پیام ما- یکشنبه گذشته آخرین جلسه پیگیری پروژه های شهری کرمان در سال 94، در استانداری کرمان برگزار شد. در این جلسه که علاوه بر برخی مسئولین شهری، منصوری و جعفری از اعضای شورای شهر هم حضور داشتند، رزم حسینی استاندار کرمان شدیدا از شورای شهر کرمان انتقاد کرد. وی در این جلسه گفت که من انتظار دارم که اعضای شورا شهر در جلسه امشب (یکشنبه) طرح میدان مشتاق را تصویب کنند تا پس از ابلاغ به سرمایه گذار کار شروع شود. رزم حسینی سپس به طور غیرمستقیم شورا را تهدید کرد و اظهار داشت: اگر این طرح بعد از عید نوروز شروع نشود، به مردم خواهم گفت که چرا شروع نکرده ایم،جزئیات و مانع های که در مسیر کار ایجاد شده را خواهم گفت که چرا در شورا شهر کرمان اجازه اجرای طرح داده نشده است. اما این تمام صحبت های رزم حسینی نبود. استاندار کرمان در ادامه با شدت بیشتری از شورای شهر کرمان انتقاد کرد و این مجموعه را به باندبازی متهم کرد. رزم حسینی گفت: من کارها را پیگیری می کنم و اگر قرار باشد کارشکنی شود استان ساخته نمی شود، یک روز یک خانم قهر می کند و از جلسه می رود بیرون و روز دیگر یک آقا قهر می کند. در شورای شهر کرمان باند بازی شده. 8 نفر یک طرف اند و 7 نفر در طرف دیگر.
این صحبت های تند رزم حسینی، جلسه یک شنبه شب شورا را تا حدودی تحت تاثیر قرار داد. اعضای شورا پس از تصویب بودجه شهرداری، به محض اینکه بحث در مورد ضحبت های استاندار شروع شد، جلسه را غیرعلنی کردند. شامگاه دوشنبه اما حجت الاسلام ربانی زاده سخنگوی شورای شهر، نامه ای را از طرف این شورا به روزنامه «پیام ما» آورد. نامه ای که در آن شورای شهر پاسخ صحبت های استاندار کرمان را داده است. شایان ذکر است ربانی زاده به «پیام ما» گفت که مضمون این نامه مورد تایید اکثریت اعضای شورای شهر کرمان است و موضع رسمی این مجموعه محسوب می شود.
متن این نامه در زیر آورده شده است:
جناب آقای مهندس رزم حسینی
استاندار محترم و تلاشگر استان کرمان
در آخرین نشست پیگیری پروژه های شهری سال 94 و با حضور جمعی از مدیران استان و اصحاب رسانه مطالبی را در خصوص عملکرد و شورای شهر کرمان مطرح کرده اند که لازم می دانم جهت روشن شدن افکار عموم شهروندان عزیز کرمانی به عنوان سخنگوی شورای شهر نکاتی را یادآور شوم.
باید عرض کنم از موقعی که جناب آقای رزم حسینی مسئولیت استانداری کرمان را پذیرفته اند الحق والانصاف گام های بلندی را در راستای توسعه عمران شهری برداشته اند و بر کسی پوشیده نیست که جناب رزم حسینی مدیری لایق و شایسته و خستگی ناپذیر هستند و شورای شهر کرمان تا این لحظه در کنار آقای استاندار بوده و از اقدامات عمرانی و توسعه شهر کرمان حمایت کرده و می کند. واحدی از اعضای شورای شهر مخالف اجرای پروژه های عمرانی نیست آنچه که گه گاهی در شورا مطرح می شود در خصوص کم و کیف اجرای پروژه ها براساس مصالح و منافع عمومی مردم عزیز کرمان بوده است و تصویب یک طرح بزرگ در یک شب بدون اینکه شورا از اصل آن طرح باخبر باشد توقع بیجا و غیرمنطقی است و شورای شهر زیر بار هیچ طرحی بدون بررسی و مطالعه دقیق نخواهد رفت.
جناب آقای استاندار: لازمه ی نظام شورایی و کار شورایی و فعالیت گروهی، وجود اقلیت و اکثریت است. در همه جا افراد هم سو در کنار همدیگر قرار می گیرند. این امر نه تنها منافاتی با توسعه ندارد بلکه موجب رشد و ترقی و پیشرفت خواهد بود و اختلاف نظر در شورا مایه بالندگی است.
جناب استاندار: اگر شورای شهر، به دنبال عافیت طلبی بود زیربار ترافیک شهری نمی رفت و هزینه های گزاف آن را پرداخت نمی کرد. اجرای پروژه های متعدد در سطح شهر کرمان از افتخارات شورای مرحله چهارم می باشد و دلیل مسئولیت پذیری اعضای محترم شورا و به ویژه ریاست محترم شورای شهر جناب آقای مهندس مشرفی می باشد.
آقای استاندار: جنابعالی که بدنبال مقصرین توسعه افقی شهر هستید اگر به سابقه بیست سال گذشته مدیریت شهر کرمان مراجعه کنید، مقصرین اصلی توسعه بی رویه شهر و اضافه کردن چهار هزار هکتار به وسعت شهر کرمان همفکران آقای استاندار بوده اند که شهر را از پل راه آهن به سمت غرب به شدت گسترش داده اند و بافت مرکزی و قدیمی شهر را در غربت و خرابی رها کرده اند.
جناب آقای رزم حسینی؛ همه اعضای شورای شهر کرمان علیرغم اختلاف سلیقه هایی که در هر تشکل انتخابی توسط مردم کاملا طبیعی به نظر می رسد بر روی مبانی توسعه شهر متفق القول و اشتراک نظر دارند خواهشمند است آقای استاندار به جای جوسازی رسانه ای علیه شورا که قطعا به مصلحت شهر و شخص آقای استاندار نیست و ایجاد تقابل خواهد کرد به طور واضح و کاملا مصداقی- مصادیق باند بازی را در شورای شهر کرمان بیان کند.
آقای استاندار: اینکه هتلی در بالای کوهی ساخته شود و تعدادی از دوستداران محیط زیست و گروههای مختلف اجتماعی با آن مخالفت کنند در اختیار شورای شهر کرمان نیست.
جناب آقای استاندار: چه بخواهید و چه نخواهید شورا انتخاب مردم است و جناب عالی به عنوان مدیر اجرایی شهر کرمان سعی کنید حرمت رای مردم را نگه دارید. و موجبات تضعیف شورا را فراهم نفرمائید.
جناب آقای استاندار: شورای شهر کرمان اگر بیشتر از شما دلسوز شهر و مصالح شهر نباشد کمتر از شما هم نیست و اعضای شورای شهر مانع اجرای هیچ پروژه عمرانی و ایجاد مانع برای هیچ سرمایه گذاری نخواهد کرد و دست هر سرمایه گذاری را به گرمی می فشارد که در راستای منافع مردم شهر کرمان بخواهد گام بردارد.
جناب آقای استاندار: زبان تهدید دور از شان و جایگاه شماست و جناب آقای رزم حسینی خوب می داند که شورا یک نهاد فرمایشی نیست که هر چه دیگران دیکته کند بودن مطالعه و چشم بسته عمل نماید. بنده به عنوان سخنگوی شورای شهر کرمان پیشنهاد می کنم که آقای استاندار در انتخاب مشاوران خود تجدیدنظر کنند که به نظر بنده بعضی از مشاوران جنابعالی اطلاعات نادرستی را در اختیار شما، از شورای شهر کرمان قرار می دهند.
جناب آقای رزم حسینی: بهتر است به جای جوسازی رسانه ای و تخریب شورا جلسات مشورتی در خصوص پروژه های عمرانی شهر با اعضای محترم شورا و سرمایه گذاران بگذارند و با تدبیر و امید مشکلات و نگرانی ها را برطرف نمایند و علت عدم حضور همه ی اعضای محترم شورا در جلسه جنابعالی یا عدم اطلاع آنها بوده است و یا به خاطر همین مواضع غیر قابل قبول جنابعالی است. مضافا بر اینکه استانداران قبلی گه گاهی در جلسات شورا شرکت می کردند و با هم تبادل نظر می نمودند ولی متاسفانه این توفیق نصیب اعضای شورای شهر کرمان نشده است که در محل شورا در خدمت شما باشند البته شاید جناب رزم حسینی حضور در شورا را بدور از شان خودشان می دانند.
جناب آقای مهندس رزم حسینی: مشکلات ناشی از حضور افاغنه را به گردن شورا نیندازید شخص جنابعالی به خوبی می دانیدکه مشکل حضور افاغنه در هر جا و نقطه ای در چه حوزه ای باید بررسی و تصمیم گیری شود ضمن اینکه شورای شهر مصوبات لازم را نیز در این خصوص داشته است. در پایان، باز متذکر می شوم که شورای شهر ضمن تشکر مجدد از حمایت های آقای استاندار در خصوص پروژه های عمرانی آمادگی خود را برای همکاری و تعامل در همه زمینه ها جهت ارتقاء شهر کرمان اعلام می نماید و دست آقای استاندار را به خاطر حمایت ها و هر سرمایه گذاری که بخواهد در حوزه های عمرانی و توسعه شهر کرمان سرمایه گذاری کند می بوسد.
محمد ربانی زاده
سخنگوی شورای شهر کرمان

37

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 78
  • دیروز: 166
  • هفته: 1,233
  • ماه: 4,603
  • سال: 133,537