استاندار کرمان هشدار داد: باند بازی در شورای شهر کرمان

1394/12/17

استاندار کرمان هشدار داد:
باند بازی در شورای شهر کرمان

آخرین جلسه پیگیری پروژه های شهری سال 94 در محل استانداری کرمان، سالن پیامبر اعظم (ص) دیروز با حضور استاندارکرمان، معاون عمرانی استاندار، فرماندار، شهردار کرمان و جمعی از مسئولین برگزار شد.
ابتدا سیف اللهی معاون عمرانی استاندار در این جلسه گفت: نرم افزار شهر الکترونیکی در کرمان برای استفاده گردشگران تهیه شده است. تولید نرم‌افزار الکترونیکی کرمان موجب دسترسی آسان گردشگران در سراسر جهان به اطلاعات گردشگری استان می‌شود.
استاندار کرمان با اشاره به مزیت های این نرم افزار اظهار داشت: این نرم افزار به افرادی که قصد سفر به کرمان را دارند کمک خواهد کرد تا به اطلاعات گردشگری استان دسترسی پیدا کنند.
علیرضا رزم حسینی در ادامه با اشاره به اینکه میدان مشتاق محل تجمع معتادین و خرده فروشان مواد مخدر شده است،تصریح کرد: میدان مشتاقیه وضعیت نا به سامان و فضای ناامنی دارد که هیچ خانواده ای حاضر نیست شب ها ازپارک این میدان استفاده کند.
استاندار کرمان افزود: تصمیم داریم در میدان مشتاق کاری نو انجام دهیم و در زیر میدان مشتاق رستوران و فروشگاه ساخته و راه ها دسترسی به خیابان های اطراف را از زیر داشته باشیم و سرمایه گذار متقبل شده که میدان را از این وضعیت خارج و میدان مشتاق را به بهترین میدان جنوبشرق کشور تبدیل کند.
رزم حسینی با اشاره به اینکه تعدادی از اعضای شورا نیز با این طرح موافق هستند، اظهار داشت: سرمایه گذار این طرح یک مشاور خارجی برای پروژه معرفی کرده است و تا 3 ماه بعد از عید نوروز می توان این کار را شروع کرد و خواستاریم که اعضای شورا شهر کرمان در اجرای این پروژه ما را همراهی کنند.
وی با اشاره به اینکه با اجرای این پروژه ها بار مالی بر دوش شهرداری نیست، تصریح کرد: اگر می خواهید واقعا شهر ساخته شود، همه باید دست به دست هم دهیم تا طرح ها اجرا شوند. من هم می توانم در جلسات شرکت نکنم اما می دانم اگر وقت نگذارم هیچ کاری به پایان نخواهد رسید.
استاندار کرمان گفت: من انتظار دارم که اعضای شورا شهر در جلسه امشب طرح میدان مشتاق را تصویب کنند تا پس از ابلاغ به سرمایه گذار کار شروع شود.
وی با اشاره به اینکه با اجرای این طرح کل میدان مشتاق متحول و ماندگار خواهد شد، اظهار داشت:اگر این طرح بعد از عید نوروز شروع نشود، به مردم خواهم گفت که چرا شروع نکرده ایم،جزئیات و مانع های که در مسیر کار ایجاد شده را خواهم گفت که چرا در شورا شهر کرمان اجازه اجرای طرح داده نشده است.
رزم حسینی افزود: من وامدار هیچ جناح سیاسی در این شهر نیستم و آمده ام که با کمک مردم و مسئولین شهر را بسازیم و متاسفانه آنطور که خواسته من بود پیش نرفت. اگر بخواهیم دست روی دست بگذاریم و بروکراسی های اداری شهرداری مانع کار سرمایه گذار و مردم شود به صلاح کشور نسیت.
وی تاکید داشت: اعضای شورای شهر همانطور که تا الان همکاری کرده اند، از شهرداری حمایت کنند تا بتوانیم شهر را طی 3 سال آینده بسازیم. قرار نیست مردم ما هر روز گرفتار ترافیک شوند و خواهشم این است که اعضای شورا شهر همکاری کنند و اگر طرح میدان مشتاقیه اجرا نشود، تمام جزئیات کار را به مردم خواهم گفت تا مردم بدانند چه وضعیتی در این شهر وجود دارد.
استاندار کرمان افزود:من اجازه نخواهم داد که عده ای مانع توسعه و پیشرفت شهر شوند. اکنون علیرغم مشکلات مادی که دستگاه های دولتی دارند همکاری لازم را داشته اند و اسم کسانی را که در مسیر اجرای پروژه ها مانع ایجاد می کنند اعلام خواهم کرد.
رزم حسینی گفت: این شهر باید ساخته شود و مردم باید بدانند که چرا شهر کرمان چندین سال از دیگر شهر ها عقب مانده است و زمانی که می خواهیم پل بسازیم عده ای اعتراض غیر کارشناسی می کنند.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه سرمایه گذار نباید معطل بروکراسی های اداری بماند، گفت: قرار گاه خاتم‌الانبیاء (ص) تا کنون 80 میلیارد تومان خرج کرده است و ما باید سرمایه گذار را شکار کنیم. اگر قرارگاه به شهر کرمان نیامده بود و کار را آغاز نکرده بود، باید یک سال درگیر جزئیات می‌شدیم.
وی افزود: مواردی داشته ایم که سرمایه گذار 4 ساعت پشت در اتاق معاون شهردار معطل مانده و به همین علت از ادامه کار پشیمان شده و رفته، ما باید کمک کنیم تا سرمایه گذار کار را به مرحله اجرا برساند.
استاندار کرمان با اشاره به عدم حضور رئیس شورای شهر کرمان گفت: در استان کرمان برعکس سایر استان ها، استاندار باید برای پیشرفت پروژه ها به دنبال شهردار و شورای شهر باشد.
رزم حسینی خطاب به اعضای شورا شهر حاضر در جلسه در خصوص پروژه بام کرمان، گفت: اگر اعضای شورای شهر با پروژه بام کرمان موافق هستند، اختیار ادامه کار را به شهردار و یا یکی از اعضای شورای شهر بدهد تا این پروژه طی یک هفته آینده تعین تکلیف شود.
وی با اشاره به 6 ماه معطلی سرمایه گذار پروژه بام کرمان، افزود: برای ایجاد سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی در کشور مشکل داریم، اما با تلاش هایی که صورت گرفت پول هایی توسط بخش خصوصی به کرمان آورده شد.
استاندر کرمان اظهار داشت: اگر یک سرمایه گذار از شهر کرمان برود، بقیه سرمایه گذاران نیز خواهند رفت و این مسئله به شهر ضربه می زند.
وی با اشاره به عدم حضور رئیس شورا شهر کرمان در جلسه پیگیری پروژه های شهری افزود: اگر آقای مشرفی مسئولیت پذیر بودند در این جلسه حضور پیدا می کردند. رئیس شورا باید برای اجرای این پروژه رای گیری می کرد و آنچه که نظر اکثریت اعضا شورا شهر بود را انجام می داد. من از فردا اسامی کسانی را که مخالفت می کنند خواهم گفت.
استاندار کرمان در ادامه گفت: من نوار تمامی جلسات شورا را گوش می کنم و می دانم در شورا چه می گذرد. فکر نکنید من خسته می شوم، من تا زمانی که توفیق خدمتگذاری در این استان را دارم برای مردم کار انجام میدهم.
رزم حسینی با اشاره به اینکه بروکراسی اداری مصیبتی شده است برای مردم و کشور، افزود: اگر می خواستیم عافیت طلب باشیم مانند گذشتگان، شهر را گسترش می دادیم، چه کسی به حاشیه نشینی در این شهر اضافه کرد؟ چرا محل افاغنه باید در مرکز شهر باشد و ناامنی و سرقت بوجود آید؟ شورا باید پاسخ این مشکلات را به مردم بدهد.
وی افزود: اگر من هم الان اجازه بدهم شهر گسترش پیدا می کند، آیا درست است ؟ اگر فقط بنشینیم و عافیت طلبی کنیم تا پُست خودمان را نگه داریم و یا به دنبال جمع‌آوری رای و حفظ جایگاه خود باشیم، این خیانت به مردم و شهدا است.
استاندار کرمان اظهار داشت: وقتی که عده ای می خواهند شهر را بسازند و به جای همکاری چرا کار شکنی می کنید؟ ما باید به دنبال سرمایه گذار باشیم نه اینکه به روش های مختلف سرمایه گذار را فراری دهیم.
وی با اشاره به عدم حضور 13 عضو شورای شهر در جلسه خطاب به جعفری و منصوری گفت: من کارها را پیگیری می کنم و اگر قرار باشد کارشکنی شود استان ساخته نمی شود، یک روز یک خانم قهر می کند و از جلسه می رود بیرون و روز دیگر یک آقا قهر می کند. در شورای شهر کرمان باند بازی شده 8 نفر یک طرف اند و 7 نفر در طرف دیگر.
استاندار کرمان در پایان از همکاری بازاریان در بازسازی بازار تاریخی کرمان تقدیر کرد و خواستار ادامه پروژه بهسازی و نوسازی بازار شد. همچنین پروژه انتقال آب از بهشت‌آباد از 35 سال قبل مطرح شده است و در دولت تدبیر و امید به نتیجه رسید.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.