خبر

چهارشنبه 12 اسفند 1394

دستگیری پسر 8 ساله به اتهام سرقت تلفن همراه
پسر 8 ساله ای که با استفاده از شلوغی فروشگاه های تلفن همراه اقدام به سرقت گوشی مورد علاقه اش می کرد در چهارمین سرقتش شناسایی و دستگیر شد.
به گزارش خبرنگار حوادث، چند روز گذشته مرد موبایل فروشی در یکی از محله های کرمان در تماس با پلیس از دستگیری پسر 8 ساله ای هنگام سرقت تلفن همراه از مغازه اش خبر داد. با حضور ماموران در مغازه موبایل فروشی، صاحب مغازه مدعی شد دقایقی قبل در حال فروش تلفن همراه بودم که متوجه شدم گودک خردسالی با آمدن پشت میز قصد سرقت یکی از گوشی های تلفن همراه را دارد. بلافاصله او را دستگیر کردم و به پلیس اطلاع دادم. در ادامه پسر 8 ساله به نام نوید با انتقال به کلانتری به سرقت از مغازه موبایل فروشی اعتراف کرد و گفت: عاشق یک مدل خاص از تلفن های هوشمند بودم چون خانواده با خرید تلفن همراه برایم مخالف بودند تصمیم گرفتم با مراجعه به فروشگاههای تلفن همراه دست به سرقت بزنم. اولین بار چند روز به یک مغازه در مرکز شهر رفته و متوجه شدم گوشی مورد علاقه من را دارد. وقتی داخل مغازه شدم آنجا شلوغ بود من هم از فرصت استفاده کردم و گوشی مورد علاقه ام را سرقت کردم. بعد از اولین سرقت ترسم ریخت و بار دوم از طریق کانال کولر یک مغازه وارد آنجا شدم و گوشی مورد علاقه ام را سرقت کردم. من فقط عاشق یک مدل خاص هستم و گوشی دیگری سرقت نکرده ام. پسر هشت ساله در ادامه با اعتراف به سومین سرقت گفت: دو روز قبل نیز با استفاده از شلوغی مغازه ای در غرب کرمان توانستم گوشی مورد علاقه ام را سرقت کنم. ساعاتی قبل نیز برای سرقت وارد مغازه مرد موبایل فروش شدم که او متوجه قصدم شد و دستگیر شدم.

کیفرخواست پرونده فساد مالی ۱۲ هزار میلیاردی تومانی کرمان در شرف صدور است
دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: پرونده کرمان همان پرونده معروف به 12 هزار میلیارد تومانی است که کیفرخواست آن در شرف صدور است و امیدواریم ظرف هفته آینده پرونده با کیفر خواست به دادگاه برود.
عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران در ارتباط با افتتاح دادسرای جرایم پولی – بانکی گفت: پیشنهاد برگزاری چنین همایشی از سوی دادستانی تهران مطرح شد که مقدمات این کار، امروز عملیاتی شد. جعفری دولت آبادی افزود: در سال ۹۱ زمانی که پرونده امیر منصور خسروی تشکیل شد سئوال بزرگی برای ما پیش آمد که چگونه پرونده‌های اقتصادی در بستر بانک‌ها تشکیل می‌شود و چگونه می‌شود که امیر منصور خسروی چند هزار میلیارد تومان را از طریق سیستم بانکی به دست می‌آورد، این در حالی بود که در پرونده بابک زنجانی و روزچنگ‌ها نیز شاهد این مسئله بودیم. وی تصریح کرد: در خصوص جرایم اقتصادی، دادسرا به پرونده‌های مهمی رسیدگی می‌کند که نمونه آن موسسات پولی و بانکی (موسسه ثامن الحجج) پرونده‌های سنگین پولشویی است.
دادستان عمومی و انقلاب تهران به افتتاح دادسرای پولی و بانکی اشاره کرد و گفت: در این راستا ایده‌ای را در سال ۹۱ به ریاست قوه قضاییه دادیم که البته تحقق آن تا به امروز به تاخیر افتاد، این در حالی است که در حال حاضر ساختمان مناسبی در خیابان فاطمی تعیین شده که طی چند ماه به صورت غیر رسمی فعالیت داشت و از امروز افتتاح رسمی شده است و از فردا فعالیت خود را شروع می‌کند. وی تصریح کرد: پرونده کرمان از پرونده های بسیار مهمی بود که دادستانی تهران به آن رسیدگی کرد، پرونده کرمان همان پرونده معروف به ۱۲ هزار میلیارد تومانی است که کیفرخواست آن در شرف صدور است و امیدواریم ظرف هفته آینده پرونده با کیفر خواست به دادگاه برود.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.