استاندار کرمان در جمع دانشجویان دانشگاه باهنر: در هفت اسفند مردم به تعامل سازنده با جهان رای دادند

منتشر شده در صفحه کرمان ویج | شماره 582

استاندار کرمان در جمع دانشجویان دانشگاه باهنر:
در هفت اسفند مردم به تعامل سازنده با جهان رای دادند

علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان روز گذشته برای گرامیداشت روز مهندس به تالار وحدت دانشگاه باهنر کرمان رفت و در جمع مسئولان، اساتید و دانشجویان این دانشگاه درباره مسائل مختلف از جمله انتخابات هفتم اسفند صحبت کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، رزم حسینی به حضور حماسی مردم در انتخابات هفتم اسفندماه اشاره کرد و گفت: مردم به عنوان برندگان اصلی انتخابات ، به توسعه، پیشرفت و تعامل سازنده با دنیا رای داده اند. وی افزود: مردم هوشمندانه در عرصه انتخابات حضور یافته و یک حماسه سیاسی دیگر را در کشور رقم زدند. وی تاکید کرد: بعداز توفیقات دولت تدبیر و امید در حوزه مسائل مربوط به مذاکرات هسته ای، حضور گسترده مردم در انتخابات افتخار خوبی برای این دولت به شمار می رود.
رزم حسینی با اشاره به اینکه ملت ایران همواره انتخاب های خوبی را انجام می دهد، گفت: بی شک دولت یازدهم نیز با مجلس جدید و نمایندگان خوبی که توسط مردم انتخاب شده اند، حرکت توسعه را تداوم می بخشد.
وی مشارکت 63 درصدی مردم کرمان در انتخابات را ستود و گفت: متوسط حضور مردم استان کرمان در انتخابات از میانگین کشوری بالاتر بوده است.
نماینده عالی دولت در استان کرمان با تاکید بر اینکه سالم ترین انتخابات را در این دوره شاهد بوده ایم، گفت: پس از حماسه آفرینی مردم در انتخابات هفتم اسفندماه، حرکت توسعه استان کرمان سرعت بهتری خواهد یافت. رزم حسینی تاکید کرد: فعالان سیاسی نجابت به خرج داده و به منشور اخلاق انتخاباتی پایبند بودند. وی عنوان کرد: در شرایطی انتخابات در کشور با امنیت کامل برگزار شد که منطقه در ناامنی مزمن به سر می برد و نمونه این ناامنی را می توان در افغانستان پاکستان، مصر و تونس دید.
استاندار کرمان در ادامه به مثلث توسعه اقتصادی و نقش نمایندگان در آن اشاره کرد. رزم حسینی با بیان اینکه یک راس مثلث توسعه اقتصادی به نقش نمایندگان تاکید دارد، گفت: مثلث توسعه اقتصادی،جناح سیاسی، باند بازی و گروه های سیاسی را نمی شناسد و براساس آن همه ارکان حکومت باید برای توسعه حضور فعال داشته باشند.
استاندار کرمان در ادامه به چالش های جدی در بخش کشاورزی نیز اشاره کرد و گفت: همه ما در بروز این چالش ها مقصر هستیم. وی افزود: مصرف بی رویه آب در بخش کشاورزی یکی از چالش های اصلی در بخش کشاورزی به شمار می رود. رزم حسینی با طرح این سوال که چرا باید 40 درصد هدررفت آب را در بخش کشاورزی داشته باشیم، اظهار کرد: چرا باید 30 درصد محصول کشاورزی ما به دلیل عدم رعایت جنبه های نگهداری و انبارداری از بین رود؛ در حالی که برای تولید این محصولات از آب گران استفاده شده است.
وی با اشاره به اینکه سهم ارزش افزوده بخش کشاورزی استان کرمان از متوسط کشوری بالاتر است، گفت:31.8 درصد اشتغال استان کرمان در بخش کشاورزی است و این در حالی است که این میزان در کشور 18 درصد می باشد. وی به وجود 15 هزار چاه غیر مجاز در استان کرمان اشاره و بیان کرد: در دوسال اخیر یک هزار و 150 چاه کشاورزی در استان کرمان مسدود شده است.

20

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 54
  • دیروز: 218
  • هفته: 1,578
  • ماه: 5,340
  • سال: 131,886