برداشتن گام دوم ملت با حضور حداکثری پای صندوق های رای/ همه آمدند

جمعه 07 اسفند 1394

برداشتن گام دوم ملت با حضور حداکثری پای صندوق های رای
همه آمدند

همه آمدند. بهترین تیتری که می توان برای حماسه روز گذشته زد همین است. دیروز انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در حالی برگزار شد که از همان دقایق ابتدایی، مردم حضوری پرشور پای صندوق های رای داشتند. این حضور گسترده تا پایان زمان رای گیری هم ادامه داشتبه همین دلیل چندین بار زمان رای گیری تمدید شد.
استاندار زنگ انتخابات را به صدا دراورد
ساعت 8 صبح روز گذشته علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان و حمید ذکااسدی معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنگ انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را به صدا درآوردند. استاندار کرمان در این آیین از اختصاص دو هزار و 164 شعبه اخذ رای خبر داد. وی به برجام هم اشاره کرد و گفت: امروز ملت ایران با حضور در پای صندوق های رای بعد از توفیقات مهم و تاریخی در بحث برجام، پیروزی جدیدی را برای حرکت توسعه ای استان و کشور به ثبت می رسانند. رزم حسینی همچنین تاکید کرد: امیدواریم این انتخابات منجر به انتخاب نمایندگان اصلح برای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان شود. طبق گفته استاندار کرمان برای این انتخابات 33 هزار نیروی اجرایی فعالیت کردند.
معاون استاندار در پاسخ به پیام ما: از تخلفات، صورت برداری کرده ایم
حمید ذکااسدی در آیین آغاز انتخابات در پاسخ به این سوال پیام ما که چرا با برخی نامزدها که در طول زمان تبلیغات از قانون پیروی نکردند برخوردی نشد، گفت: همه تخلفات را صورت برداری کرده ایم و حتما این تخلفات مدنظر قرار می گیرند. حمید ذکا اسدی همچنین شمار نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان کرمان را 90 نفر و نامزدهای خبرگان رهبری را پنج نفر ذکر کرد و ادامه داد: در مجموع 10 نماینده مجلس و سه نماینده خبرگان رهبری در استان کرمان مبتنی بر آرای مردم انتخاب می شوند.
استاندار کرمان در مسجد امام: موج انسانی رای ایجاد شده است
پس از آغاز انتخابات، استاندار کرمان به همراه آیت الله جعفری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان به مسجد امام کرمان رفتند و رای خود را به صندوق انداختند. استاندار کرمان قبل از رای دادن به پیام ما گفت: خوشبختانه موج انسانی رای ایجاد شده و مردم از همان دقایق اولیه حضور پررنگی پای صندوق های رای دارند. رزم حسینی همچنین به خبرنگاران گفت: مردم اگر رفتار صادقانه مسئولان را ببینند بدون شک کمبودهای احتمالی را هم تحمل کرده و همگام با مسئولان در مسیر توسعه به پیش می روند. وی حضور در انتخابات را یک وظیفه برشمرد و ادامه داد: حق رای به معنای نقش مردم در تعیین سرنوشت خویش است. نماینده عالی دولت در استان کرمان تاکید کرد: مردم باید در حوزه ملی حضور در انتخابات را وظیفه خود دانسته و همانگونه که در سال های پس از پیروزی انقلاب در انتخابات شرکت کرده اند، در این دوره از انتخابات نیز حضور یابند.
شایان ذکر است استاندار کرمان برای رای دادن، در صف رای دهندگان قرار گرفت و پس از رسیدن نوبتش، رای داد.
امام جمعه کرمان: تعبیر لیست انگلیسی را نمی پسندم
آیت الله جعفری، امام جمعه کرمان هم قبل از رای دادن به پیام ما گفت: خوشبختانه مردم حضور خوبی پای صندوق ها دارند. وی در پاسخ به این سوال پیام ما که نظر شما درباره لیست انگلیسی که اخیرا مطرح شده چیست، اظهار داشت: اول این را بگویم که بیگانگان دخالت در انتخابات ایران را به گور خواهند برد. اما تعبیر لیست انگلیسی را نمی پسندم.
وی همچنین در جمع خبرنگاران گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی، همه ساله انتخابات در کشور برگزار شده است. وی انتخابات را مربوط به خود مردم دانست و ادامه داد: امیدواریم در این انتخابات نیز حماسه ای بی سابقه در تاریخ کشور، رقم بخورد. آیت الله جعفری از مسئولان خواست ساز و کاری فراهم کنند که مردم با سهولت بیشتری بتوانند در انتخابات شرکت کنند.
کاندیداهای مطرح کجا
رای دادند؟
مطرح ترین کاندیداهای مجلس شورای اسلامی در کرمان روز گذشته جداگانه رای خود را به صندوق های رای انداختند. در آغازین دقایق رای گیری و قبل از ساعت 9 صبح، زهره سالاری یکی از کاندیداهای اصلاح طلب کرمان و راور با حضور در مسجد جامع کرمان رای خود را به صندوق انداخت.
ساعت 10:30 دقیقه محمدرضا پورابراهیمی کاندیدای اصولگرا به همراه جمعی از طرفدارانش به مسجد امام آمد و پس فرستادن چند صلوات توسط همراهانش، که در حوزه های اخذ رای غیرقانونی است، مسجد امام را ترک کرد و به مسجد جامع رفت.
ساعت نزدیک 11 بود که غلام عباس نوذری دیگر کاندیدای اصلاح طلب کرمان و راور به همراه برخی از اعضای ستادش به مسجد امام آمد و رای خود را به صندوق انداخت. نوذری هم برای رای دادن در صف ایستاد.
دقایقی پس از نوذری، محمد مهدی زاهدی کاندیدای اصولگرای کرمان و راور هم به مسجد امام آمد و با فاصله کمی از نوذری در صف قرار گرفت.
شورای شهری ها در مسجد امام رای ندادند
شهردار کرمان به همراه اعضای شورای شهر کرمان به مسجد امام آمدند اما به دلیل شلوغی، ترجیح دادند به حوزه دیگری بروند.
گفتنی است طبق اخبار رسیده از سراسر کشور، به نظر می رسد حضور مردم پای صندوق های رای بی سابقه باشد و انتخابات روز گذشته جزو انتخابات هایی قرار گیرد که درصد مشارکت ملت، در اذهان بماند.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *