سرانگشتان فیروزه ای

منتشر شده در صفحه آخر | شماره 577

سرانگشتان فیروزه ای
سی و هفتمین حضور مردم در انتخابات های پس از انقلاب در حال انجام است. این که می گویم در حال انجام است برای این است که زمانی در حال نگارش این سطور هستم که هنوز انتخابات در حال انجام است. رای مخفی است و اطلاعات من هم در آن حد نیست که که بدانم یا تخمین بزنم که کدام نامزد، نمایندگی مردم شریف شهرستان های استان کرمان را برعهده خواهد گرفت. هفته ای که گذشت سراسر تبلیغات بود و تبلیغات. هم تبلیغات در سطح شهر و روستاها و هم تبلیغات در فضاهای مجازی که به نوبه خود تبلیغ کم هزینه ای است.
دیروز اما همه چیز به پایان رسید. این نه آن یکی! او نه نامزد ما! انتقادات، پررنگ کردن ضعف های رقیب و پررنگ نقاط قوت نامزد مورد حمایت. خوش اخلاقی، بی اخلاقی، تند روی، اعتدال و…
و همه منتظر جمعه ماندند که صندوق های رای بر کرسی بنشینند و حرف آخر را بزنند و امروز هم همه منتظر فردایند تا صندوق ها باز شوند و راز دل خود را بیرون بریزند و آن گاه هر کسی که نامش از صندوق رای بیرون بیاید نماینده مردم است. چه بخواهیم، چه نخواهیم. اما پیروز اصلی در انتخابات هفتم اسفند آن هایی هستند که سرانگشتان شان فیروزه ای شده باشد. انگشت فیروزه ای ها از فردا باید مطالبات خود را آغاز کنند. چرا که وظیفه مردم تنها رای دادن نیست. رای آغاز یک مطالبه گری چهارساله است. برای کسانی هم که به مجلس راه یافته اند پایان راه نیست. بلکه آغازی است برای پاسخگویی. آغازی است برای وقف کردن خود در راه خدمت به مردم. نه رفتن و چهار سال آینده بازگشتن. آن هم برای جمع آوری دوباره آرا. پس طرفین انتخابات هر کدام لازم است که یک چیز را بدانند. مردم مطالبه گری و نمایندگان پاسخ گویی را.
نمی دانم مجلسی که شکل خواهد گرفت مجلسی با اکثریت کدام یک از جناح ها خواهد بود. البته در مرحله دوم اهمیت قرار دارد. اما مهم آن است که تک تک نمایندگان مجلس اول خود را ایرانی بدانند و مدافع حقوق بدیهی ملت و بعد وابسته به جناح ها و احزاب خود و البته جناح های سیاسی هم باید با مشاوره به نمایندگان خود آن ها را برای خدمت هر چه بهتر و بیش تر به ملت یاری کنند. دیدیم که در مجالس هشتم و نهم وابستگی های کور جناحی و عدم امدادرسانی و مشاوره صحیح تشکل های متبوع نمایندگان چه هزینه هایی را توسط دولت قبل به کشور تحمیل کرد.دیدیم که در مسیر دشوار دیپلماسی کشور در دولت روحانی چه سنگ اندازی هایی توسط عده ای قلیل صورت گرفت. امید است که نمایندگانی خواهان پیشرفت و صلح و دوستی از صندوق های رای بیرون بیاید و آینده چهارساله میهن اهورایی مان را بیمه نماید.

21

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 53
  • دیروز: 144
  • هفته: 1,633
  • ماه: 7,432
  • سال: 83,340