مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان: اقدامات بنیاد مسکن مرکز ثقل فکر و خدمات مهندسی است

چهارشنبه 05 اسفند 1394

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان:
اقدامات بنیاد مسکن مرکز ثقل فکر و خدمات مهندسی است

علی اکبر سلطانی نژاد در جمع خبرنگاران در مورد اقدامات بنیاد مسکن اظهار کرد: بنیاد مسکن در حوزه شهری و روستایی نتیجه ای مطلوب داشته است اگر چه به دلیل کسری اعتبارات و وضعیت اقتصادی هنوز جای کار زیادی دارد. این مجموعه از نخستین نهادهای عمرانی و مهندسی بعد از انقلاب است که توسط بنیان گذار انقلاب اسلامی ایجاد و تا کنون تداوم داشته و هر روز خدمات گسترده تری انجام می دهد. بنیاد مسکن در حوزه تولید مسکن در شهرها و روستاها، مقاوم سازی و بهسازی مسکن روستایی و شهری خدمات ارزنده ای ارائه داده است. سطانی نژاد با اشاره بر اهمیت دانش مهندسی تصریح کرد: وضعیت کیفی و کمی ساخت و ساز در استان کرمان در مقایسه با سایر استان ها مطلوب است. آن چه که به عنوان یک ضرورت در کشور احساس می شود بحث مسکن است و این نهاد در رابطه با این موضوع برنامه ریزی های خوبی داشته است. به ویژه خدمت رسانی به بخش روستایی از اولویت های این نهاد است. در حال حاضر هدف اصلی روستاهای بالای 20 خانوار هستند که خوشبختانه در این رابطه اقدامات مناسبی صورت گرفته است و می توان گفت تقریبا در عمده روستاها کار عمرانی صورت گرفته که حاصل دانش مهندسی است و علاوه بر رضایتمندی مردم به بهبود رفاه و بهداشت نیز کمک کرده است.
باتوجه به سکونت بیش از 42 درصد از جمعیت استان کرمان در روستاها خدمت رسانی به آنها وظیفه مهمی است. برای سرعت بخشیدن به روند خدمت رسانی به روستاها مشارکت و اجماع مردم ، دهیاری ها، فرمانداری ها و تعامل با دفتر امور روستایی استانداری مدنظر است و می توان گفت مصداق این تجمیع نظر و همکاری میان نهادهای مختلف قیر رایگان است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان اعلام کرد باتوجه به پیش بینی های انجام شده حدود 22 میلیارد تومان قیر برای آسفالت در استان جذب می شود که باعث افزایش تعداد روستاهای مد نظر در برنامه ریزی بنیاد مسکن خواهد شد. اولویت خدمت رسانی در روستاهایی است که از نظر گردشی، زیارتی و …. مورد اقبال مردم قرار گرفته اند. وی در آخر بیان کرد: در سال جاری در رابطه با بحث مسکن، ایجاد حدود 900 واحد ساختمانی برای مددجویان سازمان بهزیستی برنامه ریزی شد. حدود 151 خانوار دارای 2 معلول و یا بیشتر هستند و 749 واحد دیگر برای سایر مددجویان در نظر گرفته شده است. این اقدام از طریق اعطای زمین رایگان یا ارزان قیمت، تهسیلات با نرخ 4 درصد در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر و همچنین کمک های بلاعوض از منابع بنیاد مسکن، سازمان بهزیستی و بنیاد مستضعفان به این خانوارها صورت گرفت. همچنین از برنامه های آینده بنیاد مسکن اتمام واحدهای ناتمام با کمک های بلاعوض از منابع این نهاد است.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.