امام جمعه کرمان: شرکت در انتخابات تکلیف شرعی و سیاسی است

1394/12/03

امام جمعه کرمان:
شرکت در انتخابات تکلیف شرعی و سیاسی است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: شرکت در انتخابات تکلیف شرعی، سیاسی و اجتماعی است. به گزارش ایرنا آیت الله سید یحیی جعفری افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی شرکت در انتخابات را واجب عینی اعلام کردند لذا شرکت در انتخابات مانند به جای آوردن نماز، روزه و خمس واجب است. وی اظهار کرد: همه مردم مکلف هستند همانطور که نماز و روزه بر آنها واجب است در انتخابات هم به عنوان یک واجب شرکت کنند. وی گفت: دشمن در کمین و مترصد فرصت است تا از نقطه ضعف احتمالی ملت ایران به نفع خود استفاده و آن را به دنیا اعلام کند. نماینده ولی فقیه در استان کرمان، انتخابات هفتم اسفند امسال را با ادوار گذشته متفاوت دانست و افزود: امروز دشمنی ها با ایران اسلامی نه تنها کم نشده بلکه بیشتر هم شده است. وی گفت: دشمنان ما تاکنون آمریکا و برخی اروپایی ها بودند در حالی که اکنون آل سعود و منافقان حتی با تعداد بسیار اندک با ما دشمنی می کنند. آیت الله جعفری بیان کرد: ملت فهیم، بصیر، معتقد و با ایمان ایران اسلامی در انتخابات هفتم اسفند نیز بطور گسترده شرکت و نقشه های دشمنان را نقش بر آب خواهند کرد.
وی همچنین بر انتخاب نامزد اصلح تاکید کرد و گفت: فردی باید به مجلس راه پیدا کند که لیاقت و شایستگی این جایگاه را داشته باشد. امام جمعه کرمان تصریح کرد: انسانی که علم چندانی ندارد و مسائل سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و غیره را درست درک نمی کند به درد مجلس نمی خورد. وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس باید عالم به امور، متخصص و با ایمان باشند اظهار کرد: باید نماینده ای را به مجلس بفرستیم که مومن و معتقد به ولایت فقیه و شرایط لازم را واجد باشد. وی گفت: امام خمینی (ره) فرموده اند، باید افرادی مانند مدرس و آیت الله کاشانی را انتخاب کنیم و ما می توانیم راه مدرس را با انتخاب نامزد اصلح در دو مجلس خبرگان و شورای اسلامی استمرار دهیم.
گفتنی است استان کرمان با 23 شهرستان و 9 حوزه انتخابیه اصلی 10 نماینده در مجلس شورای اسلامی و سه نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.