نوذری؛ دیپلمات برجسته و نامزد اصلاح طلب کرمان و راور: از تجربیات دیپلماتیک برای توسعه استان استفاده می کنم

یکشنبه 02 اسفند 1394

نوذری؛ دیپلمات برجسته و نامزد اصلاح طلب کرمان و راور:
از تجربیات دیپلماتیک
برای توسعه استان استفاده می کنم

همایش اصلاح طلبان بافت، رابر و ارزوییه مقیم کرمان دیشب در تالار نسترن برگزار شد. این همایش با حضور چهره های اصلاح طلب از جمله محمد فرشاد، محمد میرزایی و… با قریب 1000 نفر از اهالی بافت و رابر و ارزوییه مقیم کرمان و با سخنرانی نامزدهای اصلاح طلب حوزه انتخابیه کرمان و راور ادامه یافت.
زهره سالاری کاندیدای اصلاح طلبان در حوزه انتخابیه کرمان و راور در این همایش گفت:«یکی از افتخارات ما حاج قاسم سلیمانی است که اهل منطقه رابر است.» وی در خصوص چرایی کاندیداتوری خود برای انتخابات پیش رو اظهار داشت:«من با گذشت37 سال از انقلاب به این دلیل نامزد انتخابات مجلس شدم که خانم ها در مسایل اجتماعی فعال هستند اما در زمینه فعالیت های مدیریتی بسیار کمرنگ هستند. اصلاح طلبی هم به خاطر دید بازی که دارد، پیشقدم شده و از بانوان خواسته است که در انتخابات حضور پیدا کنند.» سالاری تصویب قوانینی که منفعت زنان در آن لحاظ می شود را یکی از ضرورت های مجلس بر شمرد و ادامه داد:«باید در مجلس قانونی تصویب شود که خانم ها از اجتماع غافل نشوند و توازن در صحنه سیاسی نیز حفظ شود.»
این نامزد اصلاح طلب ضمن اشاره به رسمیت اختلاف سلیقه ها افزود:«اقلیم گرم و سرد کرمان و اختلاف آب و هوایی در استان کرمان باعث زیبایی استان شده است. درس اخلاقی که می توان از این شرایط گرفت همین است که اختلاف نظر ها باید به رسمیت شناخته شوند. این اختلاف سلیقه ها باعث زیبایی جامعه می شود.»
وی با دعوت مردم برای حضور در انتخابات پیش رو ادامه داد:«هر زمانی که امید داشتیم نتیجه خوب گرفتیم و هر گاه که ناامید شدیم پسرفت داشتیم. نتیجه ناامیدی مردم برآمدن دولت های نهم و دهم بود و نتیجه امیدواری هم دولت فعلی است که مساله هسته ای را حل کرد و برجام را به نتیجه رساند. گر چه بسیاری در این عرصه سنگ اندازی کردند که اگر حمایت های مقام معظم رهبری نبود توافق هسته ای به نتیجه نمی رسید.»
این پزشک اظهار داشت: «امیدواریم کسانی به مجلس راه پیدا کنند که با سلیقه جناحی برای مردم تصمیم نگیرند. من معتقدم وضعیت بد اقتصادی که در حال حاضر شاهد آن هستیم نتیجه رودربایستی های جناحی است. برخی از همین نمایندگان می گویند ما مخالفت نکردیم . مخالفت نکردید اما چرا سکوت کردید؟»
نوذری دیگر کاندیدای اصلاح طلب حوزه انتخابیه کرمان و راور گفت:«اگر قید و بندهایی که در اثر تحریم ها به دست و پای گردشگری بسته شده است برداشته شود اتفاق های خوبی در این حوزه می افتد.»
این دیپلمات برجسته وزارت امور خارجه ادامه داد:«من 35 سال است که در وزارت امور خارجه هستم. بیش از 100 شور را مسافرت کرده ام. 12 کشور آفریقایی را به طور زمینی مسافرت کرده ام. اگر از تجربیات خوب آن کشورها استفاده کنیم می توانیم استان مان را توسعه دهیم.» این کاندیدای اصلاح طلب در ادامه با اشاره به توافق هسته ای خاطر نشان کرد:«توافق هسته ای صورت گرفته برای کشور بسیار مفید است و به گفته آقای دکتر ظریف هر ماه یک تغییر در کشور خواهیم داشت.»
وی ضمن برشمردن موانع داخلی که در مقابل تیم مذاکره کننده هسته ای اظهار داشت:«من فقط یک مثال می زنم که ببینید تیم دیپلماسی کشور چه قدر مظلوم است. جلسه تقدیر از جناب آقای دکتر ظریف و دیگر تیم مذاکره کننده چند دقیقه اش از صدا و سیما پخش شد.»

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.