خبر

جمعه 16 بهمن 1394

شرایط سرمایه‌گذاری در استان تسهیل شده است
دبیرکل اتاق کرمان با بیان اینکه اکنون شرایط سرمایه‌گذاری در استان تسهیل شده است، خاطرنشان کرد: برخی سیستم های حمایتی از سرمایه گذاران به عنوان یک ضمانت توسط بانک مرکزی کشور ایجاد می شود. به گزارش ایسنا مسعود رشیدی نژاد در دومین روز نشست مذاکرات B2B فعالان اقتصادی استان با بازرگانان کشورهای عراق، هند و روسیه، با تاکید بر بازگشت سرمایه سرمایه گذاران، ادامه داد: حمایت دیگر از سرمایه گذاران، ایجاد پنجره واحد برای آسان سازی و تسهیل در روند دریافت مجوزهای مورد نیاز آنها و ایجاد اطمینان در سرمایه گذاری است.
وی با اشاره به مزیت ها و فرصت های سرمایه گذاری در استان کرمان گفت: اتاق بازرگانی کرمان به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه های بخش خصوصی کشور در جهت فرآهم آوردن مقدمات و معرفی فرصت های سرمایه گذری به سرمایه‌گذاران خارجی تلاش می‌کند. دبیرکل اتاق کرمان با اشاره به پتانسیل‌های بسیار خوب کرمان در زمینه‌های مختلف از جمله معدن، صنعت، کشاورزی و خدمات، گفت: این استان محل مناسبی برای سرمایه گذاری در حوزه های اکتشاف و استخراج در معادن و فرآوری مواد معدنی، صنایع زغالسنگ، فولاد و سایر صنایع پایین دستی مربوط به آنهاست. وی همچنین به مزیت های استان در بخش کشاورزی از جمله تولید پسته، گردو و محصولات گلخانه ای (فصلی و سالیانه) اشاره کرد و افزود: اتاق کرمان از هرگونه سرمایه گذاری مشترک با سرمایه گذاران خارجی استقبال و برای ایجاد فضای بهتر و بیشتر سرمایه گذاری و سهولت بازرگانی تلاش می کند.
رشیدی‌نژاد در ادامه به شرایط پساتحریم و ایجاد فضای مناسب برای تجارت در کشور ایران اشاره و بیان کرد: فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران خارجی می توانند از این پس همکاری ها، دعوت ها و نشست های تجاری بسیاری را در ایران داشته باشند و همچنین اعزام هیات های تجاری به منظور ایجاد فضای مناسب تجاری را خواهیم داشت. رشیدی نژاد، این نشست را اولین دیدار تجاری خارجی، پس از رفع تحریم ها در کرمان عنوان کرد و گفت: امیدواریم شاهد سرمایه گذاری خارجی بیشتری در استان کرمان باشیم.

سه کشته در واژگونی پراید در محور بم – کرمان
فرمانده پلیس راه بم – زاهدان گفت: واژگونی خودروی پراید در محور بم – کرمان سه کشته بر جا گذاشت. به گزارش ایرنا سروان هادی تندفکر افزود: خودروی پراید که از یزد عازم سراوان در استان سیستان و بلوچستان بود در کیلومتر 35 محور بم – کرمان واژگون شد و سه سرنشین دیگر خودرو نیز مجروح شدند.
وی رانندگی مداوم، خستگی بیش از حد راننده و تخطی از سرعت مطمئنه را از علل وقوع این حادثه بیان کرد. وی با اشاره به محل وقوع این حادثه که تقریبا در ورودی شهر بم از سمت کرمان است گفت: این قسمت از مسیر یعنی بعد از سه راهی بم – کرمان – جیرفت علیرغم دوبانده بودن اما همواره جزء نقاط حادثه خیز بوده است.
فرمانده پلیس راه بم – زاهدان بیان کرد: 60 درصد حوادث رانندگی امسال تاکنون به دلیل واژگونی خودروها بوده است و می طلبد علاوه بر رعایت هرچه بیشتر قوانین از سوی رانندگان، دوربین سرعت سنج ثابت نیز در این مسیر نصب و سرعت خودروها کنترل شود تا کمتر شاهد واژگونی خودروها در این بخش از مسیر باشیم.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.