وزیر ارتباطات در جلسه شورای اداری استان کرمان: مشکل تلفن ثابت در کرمان نتیجه انحصار است

1394/11/17

وزیر ارتباطات در جلسه شورای اداری استان کرمان:
مشکل تلفن ثابت در کرمان نتیجه انحصار است

پنج شنبه گذشته جلسه شورای اداری استان کرمان در بهمن ماه در سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان برگزار شد. تفاوت این جلسه با جلسات ماه های پیش حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات بود. جهانگرد رییس ارتباطات و فناوری اطلاعات، شمس عضور هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت،ردزفولی مدیرعامل ایرانسل و یوسف پور عضو هیات مدیره همراه اول هم واعظی را همراهی می کردند. در این جلسه برخلاف گذشته آیت الله جعفری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان حضور نداشت اما استاندار و معاونین وی و جمعی از مسئولان استانی حضور داشتند.
واعظی: امیدوارم سال آینده دیگر وعده های انتخاباتی رییس جمهور هم عملی شود
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه شورای اداری استان کرمان با اشاره به مصادف شدن ایام دهه فجر با اجرای برجام گفت: امیدوارم سال آینده سالی باشد که دولت بتواند با عنایتی که مردم می کنند و با برگزاری یک انتخابات پرشور و انتخاب نمایندگانی که بدور از منافع جناحی بدنبال توسعه هستند، به توسعه کشور کمک کند. محمود واعظی با بیان اینکه در آخرین نظرسنجی ها 80 درصد مردم به حل مشکلات کشور امیدوار هستند افزود: اقبالی که مردم از برجام و سفر اروپایی رییس جمهور کردند این را نشان می دهند. اگر گروهی محدود در برخی رسانه ها مطالبی می نویسند، نمایندگی همه مردم ایران را ندارند. البته دولت از انتقاد استقبال می کند اما این رسانه ها نمایندگی همان 10 تا 20 درصدی که در نظرسنجی ها هستند را دارند.
وی سپس خطاب به مسئولان استان کرمان گفت: مسئولان استان بدانند که مردمشان جدی هستند و تصمیم گرفتند مملکت را در شرایط جدید بسازند. وی اضافه کرد: امیدوارم سال آینده سالی باشد که ما بتوانیم مسائل باقی مانده ای که آقای ریس جمهور در انتخابات به مردم وعده دادند را عملی کنیم. وعده هایی مثل این که کشور همبستگی داشته باشد، مشکلات معیشتی مردم حل شود.
واعظی با اشاره به اینکه با عملکرد دولت، تصویر ایران را در رسانه های جهان اصلاح شد اظهار داشت: خوشحالیم با تلاش هایی که امروز با تلاش های قوای سه گانه و حمایت های مقام معظم رهبری، ایران به عنوان یک کشوری که نه به عنوان بخشی از مشکلات که به عنوان بخشی از راه حل مطرح است. اگر در گذشته بحث شیعه هراسی و اسلام هراسی و ایران هراسی مطرح می شد امروز این بحث علیه ایران نیست. وزیر ارتباطات اضافه کرد: امروز نیروهای امنیتی ایران در فرای مرزهای ما جلوی اقدامات افراطی را می گیرند. این افتخار ماست.
آقای هاشمی همیشه به دنبال سازندگی هستند
واعظی در بخش دیگری از سخنانش گفت: من هر دفعه که به استان کرمان می آیم قدرت مضاعف می گیرم. چرا که روی توسعه استان بین مسئولان و نمایندگان و امامان جمعه وحدت نظر وجود دارد. وی با اشاره به اینکه وقتی به استان های دیگر می رویم از استان کرمان صحبت می کنیم تا به نوعی رقابت بین استان ها بوجود آید عنوان کرد: من پس از سفر قبلی، در هیات دولت مثلث توسعه کرمان را ارائه دادم. گفتم که وقتی محور توسعه باشد، وحدت بین همگان ارزش دارد. وی ادامه داد: خوشبختانه کرمان جایی است که همیشه ایده اقتصادی در آن وجود داشته و مثل اینکه ذات مردم این استان ذات توسعه بوده است. نمونه اش آقای هاشمی که همیشه بدنبال سازندگی بودند.
وزیر ارتباطات در ادامه با اشاره به در سفر قبلی اش به کرمان گفت: در آن سفر دیتا سنتر را برقرار کردیم. این را در نظر بگیرید وزارت ارتباطات یک مسئولیت دارد ولی وقتی یک دیتا سنتر بوجود می آید، همه بخش های استان مسئول هستند که تولید دیتا بکنند.
واعظی افزود: ما آمادگی داریم که ابر اطلاعاتی را اینجا بیاورند و خیلی سریع کارها انجام شود. هرآنچه که در دستمان هست می توانیم در خدمت این استان بگذاریم و امیدواریم این استان در حوزه کار ما نمونه باشد. این را بدانید رقمی که ما داریم سرمایه گذاری می کنیم چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی رقم بسیار بالایی است.
مشکل تلفن ثابت نتیجه انحصار است
وی در رابطه با شرکت مخابرات و مشکل کارگران این شرکت در کرمان گفت: شرکت مخابرات بهتر از این می تواند اداره شود. مشکل کارگران باید حل شود و ما هم کمک می کنیم اما خود شرکت مخابرات هم باید همت کند. واعظی با اشاره به مشکلات تلفن ثابت در کرمان گفت: قبلا ما به شرکت مخابرات اصرار داشتیم که این حق مردم است که هر لحظه ای مردم می خواهند تلفن ثابت بگیرند. اما نشد. به همین دلیل الان 10 پروانه برای شرکت های دیگری داده شده تا این مشکل هم حل شود. وی اضافه کرد: هر کجا که انحصار باشد نتیجه همین می شود. رقابت باعث سود مردم می شود و جایی که انحصار باشد این مشکلات پیش می آید. وزیر ارتباطات در پایان گفت: در سال آینده تمام شهرهای استان کرمان تحت پوشش 3G و 4G قرار می گیرند.
رزم حسینی:
بزودی عملیات عملیات اجرایی پروژه انتقال آب از بهشت آباد به کرمان کلید می خورد
استاندار کرمان در این جلسه گفت: در دهه فجر 553 پروژه افتتاح و در حال بهره برداری هستند. علیرضا رزم حسینی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید رتبه کسب و کار استان از رتبه پایین 27 به رتبه بالای سه ارتقا پیدا کرد اظهار داشت: در حوزه آب هم اقدامات خوبی صورت گرفت. اینجا باید از رییس جمهور و معاون اول رییس جمهوری و وزیر نیرو تشکر کنم چرا که مشکل آب استان سال ها در بروکراسی اداری مانده بود و در این دولت تعیین تکلیف و سیاست های آب در استان تصویب شد. وی با اشاره به اینکه وزیر ارتباطات وقتی وارد کرمان شد از قلعه گنج پرسید، تصریح کرد: من خوشحالم که قلعه به عنوان شهر اقتصاد مقاومتی به یک برند در کشور تبدیل شده است. این را بدانید که از 9 پیش که کار شروع شده مردم محروم قلعه گنج 300 میلیون تومان یارانه خود را به صندوق توسعه ملی واریز کرده اند در حالی 85 هزار پابرهنه در آن جازندگی می کنند اما آن جا به دولت اعتماد کرده اند چرا که اقدامات خوبی در آن جا صورت گرفته است.
استاندار کرمان در پایان گفت: با حضور وزیر ارتباطات امروز شبکه 3G و 4G در قلعه گنج افتتاح می شود و این یعنی پیشرفت. رزم حسینی در این جلسه همچنین از شروع عملیات عملیات اجرایی پروژه انتقال آب از بهشت آباد به کرمان در آینده نزدیک خبر داد.
الهامی مدیرکل ارتباطات استان: 93 درصد روستاهای کرمان دارای ارتباط هستند
مدیرکل ارتباطات استان کرمان در شورای اداری استان گفت: استان کرمان به عنوان پهناورترین استان کشور در شاخص های کمی و کیفی فناوری ارتباطات رشد کرده است. مسعود الهامی افزود: نسل چهارم شبکه های فناوری ارتباطات در دولت تدبیر و امید راه اندازی و ظرفیت سازی برای شبکه های اینترنت و اینترانت انجام شده است. وی سپس به طور خلاصه عملکرد این اداره کل را شرح داد. طبق گفته های الهامی در حال حاضر 27 درصد روستاهای دارای ارتباط در استان رشد کرده اند و 93 درصد روستاها دارای ارتباط هستند و میزان بهره برداری از پروژه های فناوری ارتباطات نسبت به آغاز دولت تدبیر و امید بیش از دو برابر رشد داشته است.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.