شرایط سرمایه‌گذاری در استان تسهیل شده است

منتشر شده در صفحه صفحه اول | شماره 560

شرایط سرمایه‌گذاری در استان تسهیل شده است
دبیرکل اتاق کرمان با بیان اینکه اکنون شرایط سرمایه‌گذاری در استان تسهیل شده است، خاطرنشان کرد: برخی سیستم های حمایتی از سرمایه گذاران به عنوان یک ضمانت توسط بانک مرکزی کشور ایجاد می شود. به گزارش ایسنا مسعود رشیدی نژاد در دومین روز نشست مذاکرات B2B فعالان اقتصادی استان با بازرگانان کشورهای عراق، هند و روسیه، با تاکید بر بازگشت سرمایه سرمایه گذاران، ادامه داد: حمایت دیگر از سرمایه گذاران، ایجاد پنجره واحد برای آسان سازی و تسهیل در روند دریافت مجوزهای مورد نیاز آنها و ایجاد اطمینان در سرمایه گذاری است.
وی با اشاره به مزیت ها و فرصت های سرمایه گذاری در استان کرمان گفت: اتاق بازرگانی کرمان به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه های بخش خصوصی کشور در جهت فرآهم آوردن مقدمات و معرفی فرصت های سرمایه گذری به سرمایه‌گذاران خارجی تلاش می‌کند. دبیرکل اتاق کرمان با اشاره به پتانسیل‌های بسیار خوب کرمان در زمینه‌های مختلف از جمله معدن، صنعت، کشاورزی و خدمات، گفت: این استان محل مناسبی برای سرمایه گذاری در حوزه های اکتشاف و استخراج در معادن و فرآوری مواد معدنی، صنایع زغالسنگ، فولاد و سایر صنایع پایین دستی مربوط به آنهاست. وی همچنین به مزیت های استان در بخش کشاورزی از جمله تولید پسته، گردو و محصولات گلخانه ای (فصلی و سالیانه) اشاره کرد و افزود: اتاق کرمان از هرگونه سرمایه گذاری مشترک با سرمایه گذاران خارجی استقبال و برای ایجاد فضای بهتر و بیشتر سرمایه گذاری و سهولت بازرگانی تلاش می کند.
رشیدی‌نژاد در ادامه به شرایط پساتحریم و ایجاد فضای مناسب برای تجارت در کشور ایران اشاره و بیان کرد: فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران خارجی می توانند از این پس همکاری ها، دعوت ها و نشست های تجاری بسیاری را در ایران داشته باشند و همچنین اعزام هیات های تجاری به منظور ایجاد فضای مناسب تجاری را خواهیم داشت. رشیدی نژاد، این نشست را اولین دیدار تجاری خارجی، پس از رفع تحریم ها در کرمان عنوان کرد و گفت: امیدواریم شاهد سرمایه گذاری خارجی بیشتری در استان کرمان باشیم.

20

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 56
  • دیروز: 144
  • هفته: 1,636
  • ماه: 7,435
  • سال: 83,343