ورزش

منتشر شده در صفحه گوناگون | شماره شماره ۴۶۳

یادواره شهدای ورزشکار کرمان برگزار می‌شود
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: برگزاری یادواره شهدای ورزشکار استان کرمان شاخص‌ترین برنامه‌ هفته تربیت بدنی است. به گزارش فارس، گردهمایی ‌رؤسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌های استان کرمان با موضوع برنامه‌های هفته تربیت بدنی و ورزش ظهر دیروز برگزار شد. محور برگزاری این نشست‌ برنامه‌های هفته تربیت بدنی و ورزش بود و در بخش ویژه این گردهمایی برنامه‌های برگزاری نخستین یادواره شهدای ورزشکار استان کرمان عنوان شد.
برگزاری یادواره شهدای ورزشکار
در سالن فجر
محمود محمودی‌نیا مدیر‌کل ورزش و جوانان استان کرمان در این نشست اظهار داشت: برنامه‌های گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش در سال جاری به دلیل همزمانی هفته تربیت بدنی با ایام محرم و عزاداری حضرت سید‌الشهداء(ع) حال و هوای متفاوتی دارد. وی افزود: ‌گرامیداشت هفته تربیت بدنی مطابق برنامه‌ریزی انجام شد از ۲۰ مهرماه آغاز می‌شود و جدای از برنامه‌های این هفته برگزاری یادواره شهدای ورزشکار استان کرمان یکی از اصلی‌ترین و شاخص‌ترین برنامه‌های اداره کل در این ایام است‌.
محمودی‌نیا خاطرنشان کرد: نخستین یادواره شهدای ورزشکار استان ۲۷ کرمان مهرماه از ساعت ۹ صبح در سالن فجر شهر کرمان برگزار می‌شود. وی به ناامنی‌های به وجود آمده در منطقه خاورمیانه در چند ساله اخیر اشاره کرد و گفت: به برکت جان‌فشانی‌ها و رشادت‌های شهدا ایران اسلامی در منطقه از ثبات و امنیت بسیار خوبی برخوردار است و برگزاری چنین یادواره‌هایی در واقع معرفی شخصیت و ابعاد زندگی شهدا را دنبال می‌کند‌. این مسئول ادامه داد: شهدا هیچ نیازی به ما ندارند و این ما هستیم که باید با برگزاری یادواره‌هایی این‌چنینی شخصیت بزرگ شهدا را به جامعه و به خصوص جوانان کشور معرفی کنیم‌.
شناسایی ۴۶۶ شهید ورزشکار کرمان
علی رویگر دبیر یادواره شهدای ورزشکار استان کرمان در ادامه این نشست اظهار داشت: یادواره ۴۶۶ شهید ورزشکار استان کرمان ۲۷ مهرماه در سالن فجر کرمان برگزار می‌شود. وی افزود: از چند ماه قبل با جمع‌آوری‌ اطلاعات و آمار مربوط به شهدای ورزشکار استان و به استناد مدارک و شواهدی تاکنون این تعداد شهید ورزشکار در شهرستان‌های مختلف استان شناسایی شده‌اند‌.
رویگر خاطرنشان کرد: امیدواریم پس از برگزاری این یادواره بتوانیم بانک جامعی از اطلاعات شهدای ورزش استان را ایجاد کنیم و با برگزاری برنامه‌های دیگری در سال‌های آتی بتوانیم در زمینه معرفی هرچه بیشتر این شهدا اقدام کنیم. دبیر یادواره شهدای ورزش استان کرمان اظهار داشت: در همین راستا با اعضای شوراهای اسلامی شهر در شهرستان‌ها استان گفت‌و‌گوهایی انجام شده تا برنامه‌ریزی‌های لازم‌ برای نامگذاری میدان‌ها و خیابان‌های شهر‌ها به نام شهدا انجام شود. وی بیان داشت‌: بر اساس آمار به دست آماده تاکنون در شهرستان ارزوئیه ۳ شهید ورزشکار، انار ۳ شهید ورزشکار، بافت ۳۸ شهید ورزشکار، شهربابک ۲۵ و کرمان بیش از ۳۷ شهید ورزشکار شناسایی شده‌اند‌. رویگر خاطرنشان کرد: در بردسیر ۱۳ شهید، بم ۹ شهید، جیرفت ۳‌ شهید، رابر ۱۹ شهید، راور ۳۱ شهید، رفسنجان ۶۹ شهید‌، فاریاب ۱۲ و کوهبنان ۸ شهید ورزشکار شناسایی شده‌اند‌. دبیر یادواره شهدای ورزشکار استان کرمان ابراز داشت: در ریگان ۵ شهید، زرند ۶۰ شهید، سیرجان ۳۷ شهید، قلعه‌گنج ۱۶ شهید و منوجان ۱۳ شهید شناسایی و به دبیر خانه یادواره معرفی شده‌اند‌.

16

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 4
  • امروز: 103
  • دیروز: 645
  • هفته: 31,236
  • ماه: 70,417
  • سال: 154,182