استاندار کرمان در مراسم افتتاح نیروگاه تولید پراکنده خضرا: قطب پتروشیمی می‌شویم

سه شنبه 13 بهمن 1394

استاندار کرمان
در مراسم افتتاح نیروگاه تولید پراکنده خضرا:
قطب پتروشیمی می‌شویم

مراسم افتتاح نیروگاه تولید پراکنده (تولید هم‌زمان برق و حرارت) شهرک صنعتی خضرا با حضور «هوشنگ فلاحتیان» معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، «علیرضا رزم‌حسینی» استاندار کرمان، «علی‌اصغر نصرالهی» مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای کرمان و مدیر شرکت سیناکو و مسولین بانک تجارت کرمان و جمعی دیگر از مسولان استانی برگزار شد. فلاحتیان طی سخنانی به وضعیت فعلی تولید نیروی برق در استان کرمان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر دو نیروگاه بزرگ در سطح استان داریم که برق منطقه را تامین می‌کنند؛ یکی نیروگاه سیکل ترکیبی کرمان که در تابستان امسال توانست 1600مگاوات تولید کند، در کهنوج هم موفق شدیم دو واحد 160 مگاوات مگاواتی و در مجموع 324 مگاوات را وارد مدار کنیم و هم‌اکنون ظرفیت اسمی نیروگاه‌های کرمان 2300 مگاوات است. وی ادامه داد: حرکت‌های زیربنایی بسیار زیادی در استان کرمان در حال انجام است و امیدواریم قبل از پیک بار امسال 160 مگاوات بخش بخار به نیروگاه کهنوج نیز به تولید استان اضافه کنیم.
فلاحتیان علت اصلی حضور در استان را پیگیری برای ایمن کردن شبکه در سال آینده دانست و گفت: دو اتفاق بزرگ دیگر که در استان در بخش برق در حال اتفاق است؛ یکی نیروگاه سیکل ترکیبی «سیرجان» با ظرفیت 500 مگاوات که بر اساس زمان‌بندی مورد توافق اولین واحد آن در خرداد سال آینده و واحد دوم آن در تیرماه و واحد بخار آن خرداد ماه سال 96 به مدار وارد شود و دیگری پروژه نیروگاه «گل‌گوهر» که تا امسال 335 مگاوات به تولید اضافه می‌شود. وی افزود: با توجه به مدار آمدن نیروگاه‌های سیرجان و بخش بخار نیروگاه کهنوج 1160 مگاوات به تولید استان کرمان اضافه خواهد شد و ظرفیت تولید استان 50 درصد افزایش می‌یابد؛ تلاش بر این است که به تدریج تولید برق استان کرمان به 4000 مگاوات برسد.
در همین مراسم رزم حسینی استاندار کرمان اظهار داشت این استان می‌تواند تبدیل به قطب پتروشیمی گردد به این سمت خواهد رفت که استانی صنعتی گردد وی افزود با داشتن مزیت‌های بزرگی‌مثل ارتباط ریلی با سراسر کشور و داشتن بیش از ۳۲۰ روز آفتابی و ۱۲۰ روز تونل باد در استان انشالله به زودی سهم زیادی از انرژی مورد نیاز استان و علی الخصص بخش صنعتی از انرژی‌های پاک و تجدید پذیر تهیه خواهد شد. وی افزود ما در اقتصاد مقاومتی دنبال این هستیم که اختیارات ،امتیازات و الزامات را فقط از حکومت مرکزی بگیریم برای توسعه استان کرمان و این اقدام بسیار خوبی است که وزیر محترم و جناب فلاحتیان در زمینه تفویض اختیارات دستگاه های مرتبط‌شون در استان‌ها یک تحولی را به وجود می‌آورد.
استاندار کرمان اضافه کرد درحال حاضر مشغول نوشتن طرحی هستیم در اقتصاد مقاومتی که هر چه در استان کرمان تولید سرمیاه می‌شود بخشی از آن نسرمایه‌ها هزینه شود در راستای جلب سرمایه‌ در استان مخصوصا در بخش غیردولتی که زمینه‌های سرمایه‌گزاری فراهم شود.

سیرجانکرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.