اخبار آبفا

منتشر شده در صفحه کاغذ اخبار | شماره شماره ۴۶۳

ناچاریم در آینده نسبت به تفکیک سامانه شرب از سامانه آب بهداشتی اقدام کنیم
به گزارش ایسنا حمیدرضا جانباز مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور در خصوص طرح جداسازی آب شرب از آب بهداشتی گفت: ما ناچاریم در آینده نسبت به تفکیک سامانه شرب از سامانه آب بهداشتی اقدام کنیم. وی در توضیح سامانه اظهار کرد: منظور از سامانه این است که در یک شبکه که آب بهداشتی مورد نیاز مصرف کنندگان را تامین و در یک سامانه مانند توضیح آب بسته‌بندی، سیستم برداشت و آب لوله‌کشی این امر را تسریع ببخشیم. جانباز با بیان این که در حال حاضر سهم ما در مصرف آب شرب در کشور تنها حدود 6 درصد است، گفت: کاهش کیفیت ما را ناچار به تفکیک سامانه آب شرب و آب بهداشتی می‌کند.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور با بیان این که سامانه فاضلاب در کشور دیرهنگام فعالیت خود را آغاز و موجب کاهش کیفیت سفره‌های آب زیرزمینی شد، اظهار کرد: در آینده باید در کار فاضلاب تسریع داده شود. به گفته وی تا کنون تنها 260 شهر به تصفیه خانه فاضلاب مجهز شدند که حدود 54 طرح با همکاری بخش خصوصی رو به تکمیل است و تا تکمیل این طرح فاصله زیادی داریم. جانباز با بیان این که داشتن دو سامانه یکی از کارهای مهم در حوزه آب کشور است، گفت: در شهر تهران که آب با کیفیت توزیع می‌شود نیازی به انجام این کار نیست اما در نقاطی که کیفیت آب پایین است مانند ساوه، سیستان و بلوچستان و … باید به سراغ سامانه‌هایی برویم که آب با کیفیتی را توزیع می‌کنند.
وی با بیان این که می‌توان برای تحقق این کار شبکه‌های بزرگ آب بسته‌بندی در شهرها را ایجاد کنیم، اظهار کرد: با انجام این کار می‌توانیم به تاکید مجلس شورای اسلامی که تفکیک آب شرب از خانگی است نزدیک شویم. مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور در خصوص نحوه انجام این کار گفت: اولویت ما در شهرهایی است که کیفیت آب آنها پایین است و در آینده‌ای نزدیک در شهر رفسنجان نیز این کار را عملیاتی می‌کنیم.

125 مورد نمونه آزمایش آب شرب در آزمایشگاه آبفای کرمان انجام شد
از تاریخ 5 لغایت 11 مهر ماه ، 125 مورد نمونه آزمایش کیفیت آب در آزمایشگاه شرکت آب و فاضلاب استان کرمان انجام شد. شاهسوار کارشناس آزمایشگاه با اعلام این خبر گفت:در مدت یک هفته نمونه میکروبی (74مورد) و آزمون EC و TDS (51 مورد) توسط کارشناسان مربوطه در آزمایشگاه انجام شده و شرایط کیفی آب آشامیدنی در حد مطلوب می باشد .

بیش از 22 کیلومتر از شبکه آبرسانی شهرستان کهنوج بازسازی شد
طی شش ماه نخست سال جاری 22 کیلومتر و 420 متر از شبکه آبرسانی شهرستان کهنوج بازسازی شد. اکبر مشایخی مدیر امور آب شهرستان کهنوج گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه 22 کیلومتر و 420 متر از شبکه آبرسانی شهرستان کهنوج در شهرهای فاریاب (1920 متر)، کهنوج (6250 متر)، منوجان (5200 متر)، نودژ (4350 متر)، رودبار (1800 متر) و قلعه گنج (2900 متر) بازسازی شد. وی افزود: طی همین مدت شبکه آبرسانی شهرستان 8350 متر در شهرهای فاریاب (300 متر)، کهنوج (3000 متر)، نودژ (4350 متر)، رودبار (100 متر) و قلعه گنج (600 متر ) توسعه یافت.

15

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 72
  • دیروز: 166
  • هفته: 1,227
  • ماه: 4,597
  • سال: 133,531