واکنش زاهدی به صحبت های پورابراهیمی مبنی بر فشار یکی از نمایندگان برای تغییر فرماندار راور: وارد این بازی‌ نمی‌شوم

دوشنبه 12 بهمن 1394

واکنش زاهدی به صحبت های پورابراهیمی مبنی بر فشار یکی از نمایندگان برای تغییر فرماندار راور:
وارد این بازی‌ نمی‌شوم
رضا عبادی زاده

ماجرا از روز شنبه شروع شد. وقتی خبر معرفی سرپرست جدید فرماندار راور روی خروجی سایت استانداری کرمان قرار گرفت ماجرا آغاز شد. خبری که کمتر از 24 ساعت بنا به ادعای برخی سایت ها نظیر آرمان کرمان و پایگاه خبری دانا از سایت استانداری حذف شد تا برخی گمانه ها مبنی بر چانه زنی سیاسیون بیشتر شود. در این میان مصاحبه های دو نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی که به طور غیر مستقیم پاسخ یکدیگر را می دادند کمی ابعاد ماجرا را روشن کرد. اگرچه این دو نماینده از هم اسمی نبردند اما سایت های طرفدار این دو نماینده مستقیما به نماینده محبوب گروه مقابل خود انتقاد کردند.
انتقاد پورابراهیمی از فشار نماینده مجلس
صحبت های عضو کمیسیون اقتصادی مجلس آغاز واکنش ها بود. محمدرضا پورابراهیمی با ایسنا مصاحبه کرد و از فشار سیاسی یک از نمایندگان مجلس برای این تغییر خبر داد. وی با اشاره به اقدامات روز گذشته استاندار کرمان در لغو و ابقای حکم فرماندار شهرستان راور گفت: این رفتار اگر چه بواسطه فشار سیاسی افراد خاصی صورت می‌گیرد به هیچ عنوان به نفع شهرستان راور نیست! وی ادامه داد که پیگیری مستمر یکی از نمایندگان مجلس ظرف چند روز گذشته در خصوص عزل آقای میرصادقی فرماندار بومی و پرتلاش این شهرستان و جایگزینی نیروی دلخواه، اقدامی ناشایست و برخلاف مصالح مردم شهرستان راور می‌باشد. انتقادات پورابراهیمی دامن استاندار را هم گرفت. وی ضمن انتقاد از اقدامات اخیر افزود: استاندار باید به صورت تمام قد حامی منافع و مصالح مردم باشد و نمی‌توان امور استان و شهرستان را براساس منافع هیچ شخصی اداره نمود. این نماینده فقط به انتقاد بسنده نکرد و بنا به گزارش ایسنا در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس به این دلیل که به زعم او اقدامات غیراخلاقی روز شنبه که منجر به تضعیف جایگاه فرماندار شهرستان راور گردید، اعتراض شدید خود را به وزیر کشور اعلام و قرار است به زودی براساس سوال ایشان از وزیر کشور، دکتر رحمانی‌فضلی برای توضیح به کمیسیون امنیت ملی فرا خوانده شود.
در این میان روز شنبه هم سایت گفتار نو از سایت های نزدیک به اصلاح طلبان در کرمان در گزارشی نوشته بود: خبرنگار گفتارنو کسب اطلاع کرد: یکی از نمایندگان کرمان و راور که نقش ویژه‌ای در استیضاح یکی از وزرای محبوب دولت روحانی داشته است، با ایجاد فشار بر وزارت کشور و استانداری کرمان، قصد دارد فرماندار راور که از فرمانداران همسو با دولت به شمار می‌رود را برکنار و فرد مورد نظر خود را جایگزین وی نماید.
زاهدی: وارد این بازی ها نمی شوم
خبرگزاری ایسنا روز دوشنبه در این ارتباط مصاحبه ای با دیگر نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی کرد و نوشت: محمد مهدی زاهدی پیرامون اخبار منتشر شده مبنی فشار از سوی خود برای تغییر فرماندار شهرستان راور گفت: این موضوع را تکذیب می کنم و این صحبت ها شایعه‌ای بیش نیست.
اما این نماینده در گفت و گوی تلفنی با «پیام ما» مصاحبه خود با ایسنا را تکذیب کرد. زاهدی در ارتباط با مسئله فرمانداری راور به «پیام ما» گفت: من مطلبی راجع به این موضوع ندارم. وی در پاسخ به این سوال که پورابراهیمی از فشار یکی از نمایندگان برای برکناری فرماندار راور صحبت کرده و برخی سایت ها شما را مخاطب حرف های وی قلمداد کردند گفت: من اصلا وارد اینجور بازی ها نمی شوم. من وارد اینطور مسائل نمی شوم. اینکه یکی بگوید و یکی دیگر جواب دهد. نماینده مردم کرمان و راور در پاسخ به این سوال که آیا با برکناری فرماندار راور موافق است یا خیر گفت: اصلا در این مورد به هیچ عنوان نظر نمی دهم. اصلا نمی خواهم وارد این مسائل شوم. زاهدی درباره مصاحبه ای که در ایسنا از وی درباره ماجرای فرمانداری راور منتشر شده گفت: من به ایسنا انطور حرفی نزدم. چرا که مصلحت نمی دانم در این مورد صحبت کنم. وی در پاسخ به این سوال که شما اخبار منتشره مبنی بر فشار از سوی زاهدی برای تغییر فرماندار راور را تکذیب نکردید گفت: من نه تایید می کنم نه تکذیب. من اِبا دارم وارد اینگونه مسائل شوم. وی تصریح کرد: من یادم نمی آید اینگونه حرفی را به ایسنا زده باشم. چرا که هرگز وارد اینطور مسائلی نمی شوم و نخواهم شد.
واکنش سایت حامی زاهدی به صحبت های پورابراهیمی
اگرچه محمد مهدی زاهدی نسبت به صحبت های پورابراهیمی تنها به گفتن این جمله که وارد این بازی ها نمی شوم واکنش نشان داد و صحبتش در این مورد با ایسنا را تکذیب کرد، سایت سفیر کرمان که از سایت های نزدیک به محمد مهدی زاهدی محسوب می شود اما به صحبت های محمدرضا پورابراهیمی واکنش نشان داد. به دلیل این که آدرس سایت سفیر کرمان روی تابلوی دفتر ارتباطات مردمی زاهدی درج شده است، این سایت را نزدیک به زاهدی می دانند. در این سایت همچنین بخشی با عنوان کارنامه نماینده کرمان و راور هم وجود دارد که صحبت ها و اقدامات محمد مهدی زاهدی در آن قرار دارد.
سایت سفیر کرمان شامگاه یکشنبه به صحبت های محمدرضا پورابراهیمی با انتشار نامه‌ای که ضمن حمایت از عزل فرماندار راور خواستار عزل بخشدار مرکزی این شهرستان نیز شده‌، واکنش نشان داد. البته سایت سفیر این نامه را از طرف جمعی از جوانان راور منشر کرده است. سفیر کرمان در این باره نوشته: به دنبال موضع گیری آقای پورابراهیمی نماینده کرمان و راور از اقدام درخور تحسین استاندار محترم در عزل فرماندار راور، جمعی از جوانان راوری بیانه ای صادر نمودند. در بخشی از نامه بی سلام منتشر شده در سایت سفیر خطاب به پورابراهیمی آمده است: جنابعالی امروز در حالی به دفاع تمام قد از «فرماندار پرتلاش و بومی راور!» برخاسته اید که گویی فراموش نموده اید دو ماه قبل در سکوت همراه با رضایت خود در اقدامی ناباورانه شاهد عزل معاون بومی فرماندار شهرستان راور بودیم؛ مردی از جنس خود مردم که پاکدستی، دلسوزی و اقداماتش زبانزد عام و خاص بود و در کمال ناباوری شاهد انتصاب معاون فرماندار از بین همشهریان رفسنجانی جنابعالی بودیم. چگونه در آن زمان سخنی از عزل مدیر بومی و انتصاب فرد غیر بومی به میان نیاوردید؛ بالاخره ما دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را !
نویسندگان این نامه در بخشی دیگر پورابراهیمی را به دخالت در انتخابات هفتم اسفندماه متهم می کنند و می نویسند: برای مردم جای سوال است که واقعا جنابعالی نگران پایان خدمت جناب فرماندار به مردم می‌باشید و یا نگران کوتاه شدن دخالت عوامل برگزار کننده انتخابات هفتم اسفندماه؟ یا نگران تعطیل شدن محافل سیاسی و تبلیغاتی که در قالب جلسات هم‌اندیشی، مشاوره خانواده، برنامه ریزی شهرستان، توسعه راور و ده‌ها عنوان دیگر گاه و بیگاه با حضور جنابعالی و یا نمایندگان‌تان برگزار می شود! در بخشی دیگر از این نامه آمده است: شما را به سخنانی که سال گذشته در جمع اصحاب رسانه بیان داشته اید ارجاع می دهیم، آنجا که اعلام داشتید: «ما بعنوان نماینده در عزل و نصب مدیران دخالت نمی کنیم و بیشتر بر نقش نظارتی خود تاکید داریم». ظاهرا این بار نیز دچار فراموشی شدید؟؟؟
در این نامه همچنین خطاب به استاندار کرمان آمده است: ما ضمن تقدیر از تلاشهای جنابعالی در توسعه و پیشرفت شهرستان راور از اقدام هوشمندانه جنابعالی در عزل فرماندار راور و انشاءالله در گام بعدی برکناری بخشدار مرکزی راور حمایت نموده و درخواست داریم افرادی را به این مناصب برگزینید که ضمن دارا بودن صلاحیت، توانمندی و کفایت‌های لازم به شعارهای دولت محترم پایبند بوده و مشی اعتدال پیش گرفته و سیاسی کاری را کنار گذاشته و با انگیزه و توان به خدمت مردم ایفا وظیفه نمایند.
سکوت استانداری کرمان
کلید حل این مسئله که کدام نماینده برای تغییر فرماندار راور فشار وارد کرده و یا اصلا فشاری در کار بوده با خیر، در دست استاندار کرمان است. علیرضا رزم حسینی اما تاکنون در این مورد اظهار نظر نکرده است.
در پایان لازم به ذکر است تماس های روزنامه پیام ما با محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور، علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان و حمید ذکااسدی معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان بی پاسخ ماند.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.