نماینده اعضای تعاونی مسکن مهر بشری در واکنش به اظهارات مدیرعامل این تعاونی: کاری کردید هر عضو بیش از 50 میلیون ریال ضرر کند

دوشنبه 12 بهمن 1394

نماینده اعضای تعاونی مسکن مهر بشری در واکنش به اظهارات مدیرعامل این تعاونی:
کاری کردید هر عضو بیش از 50 میلیون ریال ضرر کند

جمعی از اعضا تعاونی مسکن مهر بشری شهر کرمان به خبر خبرگزاری فارس با عنوان «18 میلیارد تومان طلبکار هستیم» که حاوی اظهارات مدیرعامل و مدیر اجرایی شرکت تعاونی مسکن مهر بشری کرمان بود، پاسخ دادند. گزیده صحبت های علی عظیمی نماینده جمعی از اعضای تعاونی مسکن مهر بشرای کرمان را در ادامه به نقل از فارس می خوانید:
طبق ماده پنج اساسنامه تعاونی‌های مسکن مهر، مدت مجاز فعالیت آنها سه سال از تاریخ ثبت و تحت شرایط خاص تا یک سال قابل تمدید است.
تحویل دادن نخستین واحدها در سال 90 نیز مورد تأیید اعضای این تعاونی نیست و تاریخ‌های مندرج در نامه تحویل واحد گویای این واقعیت است.
در زمان تحویل واحدها با وجود اینکه به اذعان بسیاری اعضای ساکن شده کنونی، بسیار دیرتر از زمان مورد تعهد شرکت انجام شد و مشمول خسارات وارده به اعضای اجاره‌نشین و نیز جرائم تأخیر در دوران مشارکت بانک و تحمیل پرداخت آن به اعضا شد.
اما تعاونی چون مطالبه مبالغ بیشتر از مبلغ مصوب آن زمان را می‌کرد، آنها را به قرار دادن چک‌هایی مجبور ‌ساختید و ترازنامه‌های شرکت نیز برای سال‌های 87 و 88 و مابعد آن نشان می‌دهد که تعاونی از سال 86 که شروع به فعالیت کرده و مدت‌ها فعالیت خود را در حوزه‌هایی به جز ساخت و ساز متمرکز کرده بود و نیز تاریخ‌های آزادسازی وام مسکن برای بسیاری از واحدهای ساخته شده قبل از سال 90 گواه دیگری بر آشفتگی‌های مالی متعددی است.
آیا سرمایه‌ای که از سوی اعضای تعاونی تأمین می‌شود را اینگونه باید به دست می‌گرفتید که به بهانه تورم، تغییر دولت، تحریم و ده‌ها بهانه که مکررا از شما شنیده‌ایم، این قدر هزینه‌های گزاف به هر عضو وارد کنید، تنها برای جریمه تأخیر شما در دوران مشارکت بانک مسکن، هر عضو را بیش از مبلغ 50 میلیون ریال متضرر کرده‌اید.
برای کندی و تعطیلی فعالیت‌ها، کافی است به اعلام تعطیلی دفتر شرکت به طور رسمی با اعلام خود شرکت و به دنبال شکایات و اعتراضات اعضا اشاره کرد.
در بازدید استاندار، مدیرعامل و هیئت مدیرهٔ مسکن مهر بشری واقع در حاجی‌آباد متعهد شدند، 800 واحد را تا پایان سال جاری به اعضا تحویل دهند، همچنین مقرر شد باقیمانده واحدها نیز تا پایان سال 93 به اعضا تحویل داده شود.
باید منشاء خیر می‌بود و از لحاظ به کارگیری مصالح و کیفیت ساخت و ساز نیز تصاویری توسط چند تن از اعضا تهیه شده است، نشان دهنده واقعیت‌ها است و در بازدید حضوری از محل نیز همچنان قابل رویت هستند.
عدم صلاحیت هیئت مدیره کنونی شرکت مسکن مهر بشری و نداشتن حسن شهرت با توجه به شکایات متعدد اعلامی اعضای این شرکت در پی تخلفات متعدد مشاهده شده طی این هشت سال باید مورد توجه مسئولان استانی، کشوری، اذهان عمومی و رسانه‌ها قرار گیرد.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.