رییس کمیسیون گردشگری و خدمات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان خبر داد گردشگری در دستور کار شورای گفت و گوی کرمان

1394/07/13

رییس کمیسیون گردشگری و خدمات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان خبر داد
گردشگری در دستور کار شورای گفت و گوی کرمان

رییس کمیسیون گردشگری و خدمات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان گفت: یازدهمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان اواخر مهرماه جاری با موضوع گردشگری برگزار می شود.
مهدی سیاوشی در نشست اعضای کمیسیون گردشگری با اشاره به دیدگاه مثبت استاندار کرمان نسبت به توسعه و رونق گردشگری افزود: فعالان این حوزه می توانند مشکلات و موانع پیشرفت این بخش را با ارایه راهکار در این شورا مطرح کنند تا در صورت امکان و تا حدی که در حوزه اختیارات استان قرار دارد برای آنها تصمیم گیری لازم صورت گیرد. وی به اهمیت گردشگری خارجی و نقش آن در ایجاد اشتغال، توسعه تولید و توزیع ثروت در هر جامعه پرداخت و تصریح کرد: در دوره پساتحریم توجه ویژه ای به گردشگری شده به طوری که در پایان سند چشم انداز 20 ساله کشور باید تعداد گردشگران خارجی به 20 میلیون نفر برسد. سیاوشی اظهار کرد: برای اولین بار در سند برنامه ششم توسعه که از سال آینده آغاز خواهد شد، رشد اقتصادی سالانه پنج درصد و افزایش گردشگران خارجی به پنج برابر لحاظ شده و رهبر معظم انقلاب نیز در برخی از سخنرانی های خود عنوان کردند که گردشگری باید محور توسعه باشد. رییس کمیسیون گردشگری و خدمات اتاق کرمان بیان کرد: در حال حاضر تعداد گردشگران داخلی و خارجی استان 200 هزار نفر است که باید این تعداد به یک میلیون نفر افزایش یابد. وی با بیان اینکه در کشور ما امنیت لازم برای توسعه گردشگری وجود دارد افزود: باید به ایجاد زیرساخت های لازم در حمل و نقل، اقامتگاه ها و هتل ها بپردازیم و در حوزه نرم افزاری نیز از آموزش های لازم غافل نمانیم. سیاوشی گفت: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان درصدد است تا در راستای اصل 44 قانون اساسی و خدمات رسانی بهتر به گردشگران، بهره برداری از کمپ کویری شهداد را به بخش خصوصی واگذار کند که اگر این مهم محقق شود تا دو ماه آینده از این کمپ بهره برداری خواهد شد. وی بهسازی خانه هایی برای بوم گردی در روستاها و خانه های قدیمی در شهرها را یکی از موارد مهم و مکان های مناسب برای اقامت گردشگران عنوان کرد و گفت: صندوق کارآفرینی امید برای بهسازی این اماکن 500 میلیون ریال تسهیلات با بهره 4 درصد پرداخت می کند که فعالان این حوزه می توانند از آن استفاده کنند.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.