مدیرصندوق کارآفرینی استان کرمان خبرداد پرداخت وام ازدواج به 1372 کرمانی توسط صندوق کارآفرینی امید

1394/07/12

مدیرصندوق کارآفرینی استان کرمان خبرداد
پرداخت وام ازدواج به 1372 کرمانی توسط صندوق کارآفرینی امید

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان کرمان از پرداخت 41 میلیارد ريال تسهیلات ازدواج به یک هزار و 372 کرمانی خبرداد.
بهرام لطیفی در حاشيه دیدار دكترنورالله‌زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور با استاندار کرمان؛ با اشاره به اینکه در سالجاری 317 میلیارد ریال اعتبارات ابلاغی استان بوده است؛ اظهار کرد: در شش ماهه نخست امسال 158 میلیارد ریال به استان کرمان تخصیص یافته که مبلغ 120 میلیارد آن پرداخت و مبلغ 27.5 میلیارد آماده پرداخت است. وی با بیان اینکه از شش ماهه دوم سالجاری نیز 135 میلیارد ریال تخصیص داده شده است؛ افزود: اعتبار تخصیص یافته به استان در سالجاری برای پرداخت تسهیلات 498 میلیارد ریال است.
مدیرصندوق کارآفرینی امید استان کرمان از تخصیص 91.380 میلیارد تومان اعتبار برای اعطای تسهیلات ازدواج به استان کرمان خبر داد و بیان کرد: تا پایان شهریورماه سالجاری 41.326 میلیارد ريال برای یک هزار و 372 نفر وام ازدواج پرداخت شده است.
لطیفی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه‌های صندوق کارآفرینی امید استان کرمان با اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی جهت تعاون، سازمان بهزیستی(زنان سرپرست خانوار، کلینیک‌های اشتغال، خیرین، مهدکودک)، سازمان فنی حرفه‌ای گفت: همچنین تعداد 28 تفاهم‌نامه بخش خصوصی به مبلغ 54.5 میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال 838 نفر در دست اقدام است. مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمان خاطرنشان‌کرد: در امور روستایی نیز 20 پرونده به مبلغ 750 میلیارد ریال در كميته استاني تاييد ودر حال بررسي مي باشد.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به اینکه صندوق محلی، محصولی و صنفی در هر استان ایجاد شود؛ گفت: وام‌گیرندگان اشتغال برای شرکت در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی حمایت می‌شود.
دكتر نورالله‌زاده در دیدار با استاندار کرمان در 8 مهرماه سالجاری؛ با بیان اینکه صندوق محلی، محصولی و صنفی در هر استانی برای برطرف شدن موانع بانکی راه اندازی شود؛ گفت: اگر این صندوق ها ایجاد شوند تا فعالين هر رشته با توجه به شرايط آن منطقه خدمات بانكي ارائه نمايند. وی تصریح کرد: به طور مثال صندوقی از قبیل صنایع دستی و فرش نداریم که فعالین فرش را حمایت کنیم.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید خاطرنشان کرد: بیشترین معوقات بانکی درجنوب استان کرمان را داریم که بالای ده میلیارد تومان است.
نورالله‌زاده افزود: وام‌گیرندگان اشتغال نیز برای شرکت در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی حمایت می‌شود.
وی تصریح کرد: همچنین زنجیره تأمین و تولید پسته ایجاد شده تا حلقه‌های مفقوده پسته حمایت مالی شود.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.