فرماندار کرمان در گفتگو با پیام ما: تجمع مخالفان برجام مجوز نداشت

دوشنبه 12 بهمن 1394

فرماندار کرمان در گفتگو با پیام ما:
تجمع مخالفان برجام مجوز نداشت

دلواپسان کرمانی هم به میدان آمدند. اگر تا چند روز پیش از مخالفت های دلواپسان در تهران و مشهد می شنیدیم، صبح دیروز دلواپسان تایید برجام در مجلس مقابل مسجد جامع کرمان جمع شدند. تجمعی که سایت گفتار نو آن را 60 نفره خوانده است. آنطور که گفتار نو نوشته طبق اعلام قبلی قرار بود تحصن ساعت 7 صبح آغاز شود اما 2 ساعت طول کشید تا تجمع رسما آغاز شود. حدود 30 نفر از همان ساعت 7 صبح مقابل در اصلی مسجد جامع حضور داشتند. 10 نفرشان روحانی و بیشتر از نیمی از متحصنین را زنان تشکیل می‌دادند. مردها عموما روی لبه حوض جلوی مسجد نشسته‌اند و زنان در سایه دیوار. دیوار ضلع جنوبی ورودی مسجد جامع که در کنارش زیرانداز پهن کرده و روی زیراندازها در سایه دیوار نشسته و منتظرند تا تجمع آغاز شود.
از چهره های مهم حاضر در این تجمع می توان به مهدی محبان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت احمدی‌نژاد اشاره کرد. علاوه بر این حجت الاسلام الله وردی از روحانیون نزدیک به جبهه پایداری هم سخنران اصلی این تجمع با عنوان «تحصن غیرت» بود. گفتار نو در این باره می نویسد: چند نفر در حال امضای طوماری هستند که روی دیوار ضلع شمالی ورودی مسجد نصب شده. طوماری که روی پارچه قرمز نوشته شده و از نمایندگان مجلس می‌خواهد برجام را رد کنند. سه عکاس هم هر لحظه تمام وقایع را ثبت می‌کنند. ساعت به 9 صبح نزدیک شده و حالا تعداد تحصن کنندگان به حدود 60 نفر رسیده است. مهدی محبان مدیرکل ارشاد اسلامی استان کرمان در دولت قبل هم در به متحصنین می‌پیوندد و سخنرانی رسول الله وردی آغاز می‌شود.
تحصن دیروز البته مختص کرمان نبود. با نزدیک شدن به موعد بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی، گروه‌های مخالف برقراری توافق هسته‌ای در تهران هم تحصنی را مقابل مجلس شورای اسلامی ترتیب داده‌اند. تجمعی که فرماندار تهران آن را غیر قانونی دانسته و می‌گوید باید برای ادامه‌اش از فرمانداری مجوز بگیرند. از سوی دیگر صبح دیروز حزب ندای ایرانیان هم برای برگزاری تجمعی در حمایت از برجام درخواست مجوز کرد.
هجرت نیوز:
بر جمعیت 100 نفره تجمع کنندگان افزوده می گردد
سایت هجرت نیوز اما درباره این تجمع گزارش جالبی منتشر کرد. این سایت می نویسد: حجت الاسلام رسول الله وردی امروز در جمع اقشار مختلف مردم کرمان که در اعتراض به مفاد برجام در مقابل مسجد جامع تحصن کرده‌اند؛ افزود: توفیق داریم ساعاتی از عمرمان را برای اقدام به توجه جدی پیرامون حفظ خطوط قرمزی که مقام ولی خدا و نایب برحق امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف برایمان مشخص کرده‌اند، صرف کنیم. هجرت نیوز الله وردی را روحانی انقلابی خوانده و نوشته این تجمع در اولین ساعات شنبه ۱۱ مهر با حضور بیش از صد نفر از اقشار مختلف مردم آغاز شد و در ادامه بر جمعیت حاضرین افزوده می‌گردد.
فرماندار کرمان:
این تجمع مجوز نداشت
فرماندار کرمان در ارتباط با تجمع دلواپسان کرمان به «پیام ما» گفت: برای هیچ تجمعی در کرمان مجوزی صادر نشده است و این تجمع هم مجوز نداشت. محمد علی توحیدی افزود: البته برای برگزاری تجمع مذکور درخواست مجوزی هم به فرمانداری کرمان داده نشده بود. وی با اشاره به اینکه از طریق نیروی انتظامی به تجمع کنندگان تذکر دادیم گفت: تا ظهر فقط 10 تا 15 نفر از جمعیت باقی مانده اند که با تذکر این افراد هم از این محل می روند.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.