در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان عنوان شد رشد اقتصادی کرمان پایین تر از کشور

دوشنبه 12 بهمن 1394

در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان عنوان شد
رشد اقتصادی کرمان پایین تر از کشور

استاندار کرمان در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمان با ابراز تاسف از جان باختن تعدادی از حجاج ایرانی در حادثه منا اظهار داشت: استان کرمان در این حادثه کمترین تعداد کشته ها را داشت. رزم حسینی افزود: تنها یک مورد کشته در کاروان‌های حجاج استان کرمان بود که مربوط به شهرستان رفسنجان است و یک مورد فوت زائر کرمانی نیز داشتیم که در کاروانی از‌ استان‌ دیگر است. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تدوین برنامه ششم توسعه گفت: مکاتبات و مشارکت های لازم از سوی همه ادارات و دستگاه‌های اجرایی موثر باید برای تنظیم برنامه صورت گیرد. استاندار کرمان ادامه داد: اسنادی که در زمینه ورزش، آب، تغذیه سالم، توسعه اقتصادی استان، پتروشیمی و … در استان کرمان تهیه شده و وضعیت جدیدی را برای استان تعریف کرده باید در برنامه ششم به عنوان اسناد قانونی به تصویب برسند. رزم حسینی تاکید کرد: با توجه به کمبود بودجه دولت، دستگاه‌هایی که پروژه‌های نیمه تمامی دارند پروژه‌های خود را به بخش خصوصی واگذار کنند. وی افزود: پروژه‌های معدنی، کشاورزی، صنعتی نیمه فعال ، فعال یا آن‌هایی که به کمک‌‎های جدید نیاز دارند تا آخر هفته لیست آن‌ها به تهران فرستاده شود تا هزینه لازم تخصیص داده شود و از این طریق اشتغال را افزایش دهیم. استاندار کرمان با بیان اینکه باید بتوانیم طرح‌های کارآفرینی بسیج، سپاه، کمیته امداد و .. را تجمیع و ظرفیت حداکثری این بخش استفاده کنیم بیان کرد: رشد اقتصادی متوسط سال‌های گذشته در استان کرمان پایین‌تر از کشور است، براین اساس باید علاوه بر جبران عقب‌ماندگی‌ها به ادامه مسیر نیز بپردازیم. رزم حسینی با اشاره به اینکه انتظار ما این است که هرچه زودتر برنامه ششم توسعه به دولت تحویل داده شود تاکید کرد: مدیران دغدغه‌های خود را از وزیران مطالبه کنند.
رویکرد مدیران استان در برنامه ششم، گلوگاه های توسعه استان باشد
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه گفت: استان باید بحث های بودجه ای از جمله ماده 180 را پیگیری کند، زیرا تعدادی از استان ها بخشی از اعتبارات را دریافت کرده اند و مجمع نمایندگان استان طی روزهای آینده جلسه ای در این خصوص با دکتر نوبخت خواهد داشت. پور ابراهیمی با اشاره به مشکلات تخصیص نقدینگی ابراز داشت: در اعتبارات نقدی که به دستگاه‌ها داده می ‌شود مشکل داریم و بین تخصیص و نقدینگی فاصله وجود دارد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت شرایط بسیار سخت و وضعیت خاصی در تامین اعتبار دارد و امیدواریم بتوانیم بحث دریافت نقدی را به میانگین کشور برسانیم. وی با اشاره به واگذاری طرح های عمرانی به سرمایه گذار بیان کرد: در اقتصاد مقاومتی یکی از کارها، واگذاری طرح هاست تا در رسیدن به اهداف تحقق بودجه موفق باشیم. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تاکید بر این است که رویکرد مدیران استان در برنامه ششم، گلوگاه های توسعه استان باشد. نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمرکز بر تصمیمات و اختیارات استان‌ها در برنامه ششم در دستور بررسی است، گفت: این کار از استان کرمان آغاز شد، اما وزرا چندان موافق تفویض اختیارات نیستند.

رفسنجانکرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.