استاندار کرمان خطاب به اعضای شورای شهر: پروژه‌های عمرانی را سیاسی نکنید

منتشر شده در صفحه خبر | شماره 556

استاندار کرمان خطاب به اعضای شورای شهر:
پروژه‌های عمرانی را سیاسی نکنید

نشست شورای شهر کرمان با استاندار شامگاه شنبه در محل دفتر استاندار برگزار شد. استاندار کرمان در این نشست ضمن گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت: گفتمان، آرمان ها و رهبری انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب های قرن بیستم متفاوت بود. در منطقه‌ای قرار داریم که کشورهای اطراف ما را جنگ فرا گرفته و ایران در امنیت کامل به سر می‌برد وشاهد این امر هستیم که تحریم‌ها از اقتصاد ایران برداشته می‌شود.
علیرضا رزم حسینی ضمن اشاره به اینکه شعار دولت همدلی و همزبانی دولت و ملت می باشد، اظهار داشت: رمز موفقیت ما همدلی و همزبانی مردم کرمان با مسئولین ما در کرمان است و باید این همبستگی روز به روز افزایش یابد.
وی با اشاره به اینکه ما معتقدیم انتقاد ما را رشد می دهد گفت: ما انتقادپذیر هستیم وتا زمانی که می توان رو در رو به صحبت پرداخت، نباید اجازه دهیم اختلافات بوجود آید.
استاندار کرمان با اشاره به حاشیه نشینی تصریح کرد: اقدامات زیادی برای مبارزه با زمین خواری و حاشیه نشینی صورت گرفته که تا کنون هزینه های زیادی را برای ما به همراه داشته است، همچنین 750 هکتار از اموال شهرداری را به دولت بازگردانده و از تخریب‌های ناشی از حاشیه‌نشینی جلوگیری شد.
رزم حسینی با اشاره به حل مشکل آب استان کرمان در دولت یازدهم گفت: هم اکنون عملیات انتقال آب از سد شهیدان امیرتیموری به شهر کرمان با سرعت قابل ملاحظه ای در حال انجام است و 1400 میلیارد تومان از منابع ماده 56 در این دولت به تونل انتقال آب استان کرمان تزریق شد.
وی افزود: خوشبختانه بانک های کشور به سوئیفت های بانکی متصل، تحریم ها برداشت شده و باید پذیرفت که اتفاق بزرگی در تاریخ ایران صورت گرفته است.
استاندار کرمان در بخش دیگری از سخنان خود به توافق با وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد و گفت: توافقاتی در دو هفته اخیر برای ایجاد حمل و نقل ریلی حومه شهر کرمان انجام داده ایم و دولت از بند «ق» منابع مالی آن را تامین می کند.
رزم حسینی با اشاره به اینکه وجود قرارگاه خاتم الانبیا (ص) در کرمان یک اتفاق با برکت است، اظهار داشت: در شرایطی که طلبکاری پیمانکاران ازدولت رقم قابل توجهی است قرارگاه خاتم الانبیا(ص) در کرمان با ما همکاری می کند و سرعت انجام پروژه ها قابل ملاحظه می باشد.
استاندار کرمان خواستار همکاری اعضای شورا شهر برای انجام پروژه ها شد و گفت: پروژه مترو را جدی بگیرید زیرا این پروژه یک امر حمل و نقل، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی می باشد و با تحقق این پروژه در آینده از دست اندکاران اجرای طرح به خوبی یاد خواهد شد. همچنین پروژه میدان آزادی به سرعت در حال انجام است.
رزم حسینی از اعضای شورا شهر خواست همبستگی خود را در راستای اجرای پروژه ها حفظ کنند. پروژه های عمرانی را سیاسی نکنند و در جهت توسعه استان کرمان تلاش کنند زیرا مردم کرمان لیاقت دارند که شبانه روز برای آن ها کار شود.
وی تاکید کرد: ما با هم هستیم و با تک تک کار کردن نمی توانیم موفق شویم.بنده به دنبال اجرای طرح های عمرانی به نام خود نیستم و اگر شورا می خواهد شهر را بسازد، باید از شهردار و اجرا کنندگان پروژه ها حمایت کند، تا فضا برای کسانی که می خواهند کار کنند آسان شود.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه شهرداری در راستای اجرای پروژه بام کرمان هیچ اعتباری پرداخت نکرده، گفت: پروژه 30 تا 40 میلیاردی در بام کرمان انجام می‌شود برای اینکه اعتماد سرمایه‌گذار متزلزل نشود و بیاید کار را ادامه دهد.
رزم‌حسینی اشاره به برخی اقدامات بعضی از اعضای شورای اسلامی شهر کرمان در مخالفت با پروژه‌های عمرانی شهر کرمان گفت: احساس می‌کنم، اجرای این میزان پروژه‌های عمرانی در شهر کرمان در حد تحمل شورا و شهرداری نیست، بنابراین پروژه‌های شهری را از جای دیگری پیگیری و منابع آن را تامین می‌کنیم. تا کنون 130 میلیارد تومان از طریق استانداری براساس مقررات که می‌توانسته به شهرداری برای پروژه های عمرانی کمک شده است.
معاون سیاسی استاندار کرمان:
در تصمیم‌گیری‌ها و اظهارنظرها باید حد و حدود را رعایت کرد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان در نیز در این نشست با اشاره به اینکه شجاعت در انجام عملیات عمرانی در شهر کرمان مهم تر از انجام عملیات است، گفت: فردی مانند رزم حسینی می تواند چنین شهامتی داشته باشد.
حمید ذکا اسدی با اشاره به اینکه بعضی از اعضای شورا از کمبود بودجه صحبت می کنند، اظهار داشت: بر اساس اطلاعاتی که از اعضای شورا کسب کردم، هنوز هیچ طرحی برای جلوگیری از حاشیه‌نشینی و یا ایجاد اعتبار و بودجه برای شهرداری از سوی شورا ارائه نشده است. وی با تاکید بر اینکه نمی‌خواهم، ارزش اعضای شورای شهر را پایین بیاوریم، تصریح کرد: در تصمیم‌گیری‌ها و اظهارنظرها باید حد و حدود را رعایت کرد. فقط نباید منتقد و ناظر بود و هیچ کاری انجام نداد و از کارهایی هم که برای توسعه شهر انجام می‌شود، انتقاد غیرمنصفانه کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان افزود: معنی شورا چیست، شورا باید به عناصر تصمیم‌گیرنده کمک کند و استانداران نماینده دولتی هستند، میلیون‌ها رای مردم را با خود به همراه دارد و بیشترین شمار رای اعضای شورای شهر برابر با 30 هزار رای است.
ذکا اسدی از آرامش ایجاد شده در استان کرمان خبر داد و گفت: با ابتکار استاندار کرمان در زمینه شعار ولایت و توسعه شاهد اتفاقات خوبی در استان کرمان هستیم. در حالی تلاش‌ها برای تبدیل شهر کرمان به یک شهر آباد در حال انجام است، بعضی‌ها سیاسی‌کاری را وارد مسائل توسعه‌ای کرمان می‌کنند.
وی خطاب به اعضای شورای شهر تاکید کرد: نگذارید، حاشیه در کنار کارها ایجاد شود، باید حاشیه‌سازی و سیاسی‌کاری‌ها را کم کنیم و فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر همدلی و همزبانی را محقق کنیم.
معاون امور عمرانی استاندار کرمان:
باید همه دست به دست هم داده تا بتوانیم عقب ماندگی مرکز استان را جبران کنیم
معاون امور عمرانی استاندار کرمان گفت: شهرداری کار طاقت فرسا و سختی است و شورای شهر انتخاب خوبی برای شهرداری کرمان با انتخاب بابایی انجام داد.
ابوالقاسم سیف اللهی خبر داد: با پیگیری های شورای شهر و استاندار موزه صنعتی تهران بازسازی و در 22 بهمن افتتاح خواهد شد. وی با اشاره به اینکه شرایط اقتصادی موجود در شهرداری، شرایط خوبی نیست، افزود: باید گفت ما هیچ وقت در شهرداری پول نداشتیم اما با این وجود، در حال حاضر پروژه های بسیاری در سطح شهر کرمان تعریف شده است.
سیف اللهی اظهار داشت: پشتیبانی استاندار از شهرداری و شورای شهر اثر زیادی را در اجرایی شدن پروژه‌های سطح شهر کرمان داشته و می تواند گره های بسیاری را باز کند. باید همه دست به دست هم داده تا بتوانیم عقب ماندگی مرکز استان را جبران کرده و کارها را جلو ببریم.
شهردار کرمان:
به ازای هر خانوار کرمانی فیش 50 هزار تومانی عوارض خدمات شهری صادر می‌شود
شهردار کرمان نیز در این نشست گفت: بودجه شهرداری کرمان در سال جاری 380 میلیارد تومان بوده که حدود 48 درصد این بودجه محقق شده است.
علی بابایی با اشاره به اینکه سرانه شهرداری کرمان نسبت به سایر شهرهای استان در رده ی پنجم قرار دارد، اظهار داشت: برای درآمدهای پایدار شهری نیز با همکاری شورای شهر بحث عوارض خودرو، خدمات شهری و … برنامه ریزی شده که در زمینه اخذ عوارض خودرو کار به خوبی پیش رفت ضمن آنکه به ازای هر خانوار کرمانی فیش 50 هزار تومانی عوارض خدمات شهری صادر می‌شود در صورتی که 82 هزار تومان برای هر نفر هزینه می‌کنیم.
وی با اشاره به حقوق کارگران شهرداری کرمان گفت: 3 هزار و 841 نفر نیرو در شهرداری کرمان داریم و حقوق کارکنان اولویت اول ماست و حقوق کارمندان رسمی و قراردادی شهرداری کرمان به‌روز است و نیروهای شرکتی فقط آذرماه حقوق نگرفته‌اند.
رییس شورای شهر کرمان:
امسال بودجه شهرداری کرمان محقق نمی شود
رییس شورای شهر کرمان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه امسال بودجه شهرداری محقق نمی شود، گفت: امسال بودجه‌ای 380 میلیارد تومانی برای شهر کرمان در نظر گرفته ایم که محقق نمی شود زیرا همواره درآمد ما نسبت به بودجه در همه موارد 50 درصد است. کل بودجه ریالی شهرداری از ابتدای دوره شهرداری کرمان، از میزان پروژه‌های در حال اجرای شهر کمتر است.
علی اکبر مشرفی افزود: در زمینه اخذ منابع از بانک‌ها نیز چندان موفق نبوده‌ایم زیرا وثیقه‌های بسیار معتبری می‌خواهند، از استاندار کرمان می‌خواهیم، پیگیری بیشتری برای جذب منابع مالی شهرداری کرمان داشته باشد تا طرح‌ها تکمیل شود و به مرحله اجرا برسد.
وی با اشاره به اینکه تحولات در وضع اقتصادی کشور در نیمه دوم سال آینده اتفاق خواهد افتاد و تاثیر اجرایی شدن برجام، زمان بر است، تصریح کرد: در حال حاضر چهار پل بسیار بزرگ و یک زیرگذر در میدان آزدی در حال اجراست که 51 میلیارد تومان پول و زمین برای این پروژه‌ها در سال جاری پرداخت کرده ایم.
وی همچنین از ناتمام ماندن پل سیدی شهر کرمان هم سخن گفت و افزود: این پروژه با کمبود جدی اعتبار مواجه است و 8 تا 10 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

18

نوشته های مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 0
  • امروز: 104
  • دیروز: 98
  • هفته: 2,322
  • ماه: 9,584
  • سال: 105,344