معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشتی خبر داد/ افزایش خدمات بهداشتی نسبت به سال های قبل

منتشر شده در صفحه کرمان ویج | شماره 556

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشتی خبر داد
افزایش خدمات بهداشتی نسبت به سال های قبل

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشتی، گفت: با اجرای این طرح شاهد افزایش بهتر خدمات بهداشتی نسبت به سال های قبل هستیم. دکتر نوذر نخعی در نشست با خبرنگاران تصریح کرد : در گذشته در بسیاری از مراکز پزشک خانواده نداشتیم و یا از نظر مکمل ها و داروها کمبود داشتیم، اکنون در دانشگاه علوم پزشکی کرمان پزشک خانواده در تمامی مراکز بهداشتی و درمانی مستقر است. بهبود اعتبارات دولتی در بخش بهداشت نیز اگر چه باعث شده حجم کاری همکاران ما در این حوزه افزایش پیدا کند اما عامل افزایش رضایتمندی مردم از خدمات حوزه بهداشتی است. وی افزود : خدمت رسانی ما در طرح تحول نظام سلامت در مناطق روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت شامل کوهبنان، ارزوئیه و راور و شهربابک، شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر شامل زرند، سیرجان و کرمان است. وی اضافه کرد: از دیگر کارهایی که در بحث تحول نظام سلامت انجام شد، برگزاری دوره آموزشی برای مدیران بهداشتی منطقه جنوب شرق کشور به میزبانی کرمان بود که تاکنون دو دوره آموزشی ۱۰ روزه برگزار شده و قرار است سومین دوره آموزشی نیز بزودی برگزار شود. از دیگر برنامه های تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت اجرای سفیران سلامت است، به این معنی که آموزش های حوزه بهداشت و پیشگیری از بیماری ها در خانه ها انجام می شود. همچنین وب سایت معاونت بهداشتی دانشگاه از نظر ارائه مطالب آموزشی و پیشگیری از بیماری ها غنی شده است و قرار است کلیپ های ۳۰ ثانیه ای آموزشی در حوزه بهداشتی ساخته شود و در شبکه های اجتماعی به نمایش گذاشته شود.
۱۵ برنامه و ۱۰ پروژه رهاورد تحول نظام سلامت در حوزه بهداشتی
دکتر سالاری معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این نشست خبری اعلام کرد: در طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشتی برنامه های خوبی اجرا شده که در حال حاضر دارای ۱۵ برنامه و ۱۰ پروژه هستیم. یکی از این برنامه ها ارائه خدمات نوین خدمات بهداشت اولیه به روستائیان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت و عشایر مانند رابر، ارزوئیه و کوهبنان است که در حال حاضر ۸۵ مرکز بهداشتی و درمانی داریم که در این ۸۵ مرکز شهری و روستایی ۱۳۰ پزشک خانواده و ۱۰۲ ماما خدمات سلامت را ارائه و همچنین ۶۳۹ بهورز مرد و زن نیز در ۳۳۱ خانه بهداشت خدمات ارائه می دهند. معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان تحت پوشش قرار دادن مراقبت های اولیه در جمعیت شهرهای بین ۲۰ تا ۵۰ هزار نفر جمعیت را از دیگر طرح های تحول حوزه بهداشت نام بردکه در این شهرها مراکز سلامت جامعه راه اندازی شده که ۵۰ نیرو مراقبت های سلامت را به صورت فعال اجرا می کنند. دکتر سالاری افزود : سه شهرستان کرمان، سیرجان و زرند بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت دارند که یکی از برنامه های تحول سلامت در حوزه بهداشت ارائه خدمات به این شهرهاست که تا پایان سال شهرستان زرند تحت پوشش خدمات بهداشتی اولیه فعال قرار می گیرد و در سال آینده شهرهای کرمان و سیرجان تحت پوشش این برنامه ها خواهند رفت.

25

نوشته های مرتبط


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از «پیام ما» بیشتر بدانید :

آمار سایت

  • کاربران آنلاین : 5
  • امروز: 1,164
  • دیروز: 6,461
  • هفته: 49,098
  • ماه: 65,736
  • سال: 146,461