در نشست خبری مسئولان دانشگاه علوم پزشکی عنوان شد تمامی پرسنل بهداشتی و درمانی علوم پزشکی برای مقابله با «کرونا» آموزش دیده اند

یکشنبه 11 بهمن 1394

در نشست خبری مسئولان دانشگاه علوم پزشکی عنوان شد
تمامی پرسنل بهداشتی و درمانی علوم پزشکی برای مقابله با «کرونا» آموزش دیده اند

نشست خبری دکتر نوذر نخعی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان و دکتر شفیعی مدیر گروه مبارزه با بیماری ها با موضوع»کرونا ویروس» (مرس) دیروز برگزار شد. گزیده صحبت های معاون بهداشتی معاون بهداشتی دانشگاه را در ادامه می خوانید:
* عامل بیماری MERS کوروناویروس ها می باشد که از بیماری سارس کشنده تر است و بر اساس شواهد موجود که مخزن اصلی آن شتر بوده و می تواند از انسان به انسان نیز منتقل شود.
سال 1393 در کشور ما (استان کرمان) یک طغیان بیمارستانی کوروناویروس MERS رخ داد که با تلاش همکاران در وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی کرمان در نهایت با 5 مورد ابتلا و 2 مورد فوت، بیماری کنترل و به پایان رسید.
افراد در معرض خطر این بیماری عمدتا حجاج، افراد در تماس با بیمار مبتلا و پرسنل بهداشتی درمانی که از بیماران مراقبت می کنند، هستند.
گزیده صحبت های مدیر گروه مبارزه با بیماری ها هم به شرح زیر است:
ا توجه به اینکه در سال گذشته کرمان مواجه با این بیماری شده بود و حجم بیماران احتمالی مبتلا به سمت بیمارستان افضلی پور افزایش یاقته بود، امسال بیمارستان ها سطح بندی شده اند و اگر احتمال ابتلای فردی به کرونا ویروس شدت یافت بیمار را به بیمارستان افضلی پور منتقل می کنند.
همچنین آمبولانس های خاصی برای انتقال بیماران احتمالی مبتلا به کرونا ویروس در نظر گرفته شده است.
تمامی پرسنل بهداشتی و درمانی آموزش های لازم را دیده اند و آنچه مهم است حجاجی که احتمال ابتلا به این ویروس را داشته باشند کرونا را به دیگران منتقل نکنند.
بهتر است برای پیشگیری از این بیماری حجاج در 14 روز نخست بازگشت از سفر خود با اطرافیان تماس کمتری داشته باشند.
در روزهایی که قرار است حجاج به استان برگردنداین پایگاه بیشتر از گذشته فعال می شود.
دو پزشک و یک کارشناس مستقر در این فرودگاه حجاجی را که علائم سرما خوردگی و تنفسی دارند ویزیت می کنند.

کرمان
مطالب مرتبط

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.